Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
02. Október , 2024, 21:36:31
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fender, kobylka a niejake otázky.  (Prečítané 4657 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
udry
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 23. Máj , 2008, 11:22:27 »

 Chalani,vam dat do ruky gitaru- hotove neštastie /pretu gitaru/.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #16 kedy: 23. Máj , 2008, 11:50:23 »

ja som tiez svoj mexikan kupil s takouto krivou kobylou a 10nami strunami, a ked som ho doniesol domov, zistil som, ze tie srouby na ktore su tie struny tremola upnute niesu dotiahnute dobre... tak som chytil sraubenzieher a poriadne ich zakrutil do dreva... odvtedy mam kobylu na dreve nech tam dam hocico  Na zdravie! ale ten chlap predo mnou ju mal tak nakrivo a nestazoval sa... asi ju vyuzival ako obojzvratne tremolo...
a na co ine myslis ze bolo vymyslene to tremolo?  Žmurk
jasne, ze na strate (pokial nema pevnu alebo Floyd) sa da tremolo pouzivat rozne:
1. ako dvojzvratne tremolo - uplne normalna vec (tremolo by malo mat zahnutie cca take, ako pise vyrobca. Ja davam tak 2-3mm)
2. ako jednozvratne tremolo, oprete na tele, ale stale s moznostou zapakovat ton dole (klasika 60te Surfin roky, pruziny su dotiahnute, ale nie na doraz)
3. bud ako pevna kobylka (napr. e. clapton model, 5 pruzin su dotiahnute nadoraz a tremolo ma v sebe dreveny blok)

este by som Fendracke tremola (bloky) zadelil do dvoch tried:
1. Vintage na 6tich skrutkach, 5 niklovych pruzin, tazsi chod tremola, srobovacia paka
2. Modernejsie na dvoch trnoch, 3 cierne Fender pruziny, lahsi chod tremola - vyslovene na pouzivanie ako dvojzvratne tremolo, nasuvacia paka
(potom sa pouzivaju este rozne ine kombinacie tychto blokov hlavnu u Gotoh a pod.)
« Posledná zmena: 23. Máj , 2008, 11:54:26 od dr.karpathorky » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #17 kedy: 23. Máj , 2008, 13:46:05 »

to na prvej fotke je predsa USA tremolo. take sa do mexickych nedava. ci uz teraz hej ?

vsetko bolo povedane - pokial sa chce pakovat, tak ked je trochu zdvihnute, tak je to trochu vyhoda. pokial sa nechce pakovat, tak dotiahnut co to znese, nech sa ani nepohne.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 23. Máj , 2008, 14:43:25 »

(...) 2. skus to na realnom aparate. v simulaciach ton zvykne skapinat
Ak je lacna zvukova karta, ktora vela sumi a ma len line-in, tak sa tento sum da odstranit cez noise gate, ktory potom v tejto konstalacii neprepusta doznievanie tichsich tonov. Myslis, ze ide o tento pripad?

To je otazka pre zakladatela temy.
« Posledná zmena: 23. Máj , 2008, 14:44:10 od Martinlm » Zaznamenané

Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 23. Máj , 2008, 15:02:50 »

Ja rad pakujem aj na Strate a mam to tremolo zdvihnute. Je tam vintage tremolo. Takze ked pakujem do hora tak z toho dostanem 2poltony. A ledenie drzi paradne.
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #20 kedy: 23. Máj , 2008, 15:31:06 »

tento problem som mal aj ja..(len na ibaneze..ale to je jedno)...zle si davas struny
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #21 kedy: 23. Máj , 2008, 15:56:51 »

Ak je lacna zvukova karta, ktora vela sumi a ma len line-in, tak sa tento sum da odstranit cez noise gate, ktory potom v tejto konstalacii neprepusta doznievanie tichsich tonov. Myslis, ze ide o tento pripad?

To je otazka pre zakladatela temy.

Mam audigy 2, starsiu verziu niejaku. A ano pouzivam line in... :/
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 23 otázok.