Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. September , 2024, 14:32:16
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Festival LIVIN' BLUES - 14.3. 09  (Prečítané 1094 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Levica Elza
okukávač

Príspevkov: 1


« kedy: 11. Marec , 2009, 13:31:47 »

Livin´ Blues 2009

17. ročník festivalu bluesových a rhythm’n’bluesových skupín a jednotlivcov Livin´ Blues sa uskutoční v sobotu 14. marca od 16:30 v Dome Kultúry Lúky na Vígľašskej ulici číslo 1 v Bratislave – Petržalke. Program bude rozčlenený do dvoch celkov, odohrávajúcich sa na dvoch samostatných scénach.
 
Prvú scénu uvedie inštrumentálny jazz-bluesový S.R.O. Zoskupenie Mojo & Banda Juraja Haruštiaka zdôrazní syntézu ragtime, funky, boogie a jazzu spolu s vlastnou tvorbou a nová zostava na slovenskej rock-bluesovej scéne Jackpotband ponúkne cover verzie štandardov vo vlastnom „vášnivom“ háve. Mladá bratislavská skupina Ado Juráček Band ponúkne blues s jazzovým nádychom. Zástavu južanského boogie-blues ponesú Žalman Brothers Band v jeho dravej podobe. Nakoniec Dr. Schlosser Band zahrá jemu vlastné variácie rhythm & bluesovej klasiky, ako i vlastnej tvorby.

Na druhej scéne The Old Scholl Band nám sebe vlastnou vitalitou predvedie „kusy“ z toho najlepšieho, čo blues-rock ponúka. Pôvabnú stránku ženskosti spoľahlivo zabezpečí svojím jazz-soulovým prejavom Zuzana Suchánková & Band.  Ostrieľaní pardáli z juhu Canned Heat Revival nedajú zabudnúť na zvuk legendárnych priekopníkov. Slovensko-česká dvojica Ľuboš Beňa, bluesman roka 2008 a excelentný hráč na rezofonickú gitaru a Matěj Ptaszek, hráč na fúkaciu harmoniku okrem krstu svojho nového albumu, privezú hudbu rieky Mississippi. Po rokoch sa na festivalovej scéne opäť objaví Víťazný Traktor, samozrejme s výborným harmonikárom Erichom „Bobošom“ Procházkom. Záver festivalu bude patriť Dirty Fred with Hubert Tubbs, slovensko-maďarské zoskupenie okolo speváka Huberta Tubbsa z USA známeho aj vďaka početným spoluprácam s takými menami akými sú Tower of Power, Santana, Rolling Stones, alebo Kenny G.  Pre fajnšmekrov bude určite vrcholom vystúpenie európskej klasiky - poľského Krzaku.

Večerom bude sprevádzať ostrielaný veterán Peter Bonzo Radványi.

K podujatiu okrem výbornej muziky a návštevníkmi oceňovanej pohode bude patriť výstava dokumentov z činnosti Slovenskej bluesovej spoločnosti.


Vstupné: predpredaj - 9 € / 271,13 Sk, na mieste 10,5 € / 316,32 Sk
Predaj vstupeniek: www.ticketportal.sk, Predajňa Dr. Horáka alebo priamo v DK Lúky

webové adresy účinkujúcich:

S.R.O. - www.hudba.sk   
MOJO & BANDA - www.bluesbanda.motaj.sk
ŽALMAN BROTHERS BAND - www.zbb.sk
Dr.SCHLOSSER BAND - www.fuha.sk
THE OLD SCHOOL BAND - www.stara-skola.com
ZUZANA SUCHÁNKOVÁ & BAND - www.zuzanasuchankova.com
CANNED HEAT REVIVAL - www.klikkblues.sk  www.joesblues.sk
ĽUBOŠ BEŇA - www.lubosbena.sk
VÍŤAZNÝ TRAKTOR - www.hudba.sk
DIRTY FRED with HUBERT TUBBS - www.huberttubbs.com
KRZAK - www.krzak-band.com 


* A-livin_blues_A4_20093.jpg (857.4 KB, 1240x1746 - prehliadnuté 268 krát.)
Zaznamenané
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #1 kedy: 15. Marec , 2009, 13:56:35 »

boli ste niekto vcera? dobre bolo aj ked som toho moc nevidel, lebo som sa tam motal kade tade. Ale musim pochvalit uzivatela VladaKN, ktory nielenze skvele hra ale mal asi najlepsi zvuk aky som live pocul...stara raroha laney a strat a hralo to bohovsky.
Zaznamenané
GHS
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 15. Marec , 2009, 14:11:45 »

na www.zuzanasuchankova.com mi ukazuje virus ...
Zaznamenané
Zuzka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 542



« Odpoveď #3 kedy: 15. Marec , 2009, 19:30:37 »

boli ste niekto vcera? dobre bolo aj ked som toho moc nevidel, lebo som sa tam motal kade tade. Ale musim pochvalit uzivatela VladaKN, ktory nielenze skvele hra ale mal asi najlepsi zvuk aky som live pocul...stara raroha laney a strat a hralo to bohovsky.
S kym hral Vladko???
Zaznamenané

Suit up! I'ts gonna be legendary.
much
stály hosť
*****
Príspevkov: 762



« Odpoveď #4 kedy: 15. Marec , 2009, 20:04:31 »

S kym hral Vladko???

s Jurom Harustiakom (Mojo a bluesbanda)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 23 otázok.