Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
22. September , 2024, 08:30:21
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Frekvencne spektrum skreslenej gitary?  (Prečítané 838 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« kedy: 31. Marec , 2011, 21:01:21 »

Cau, ak tu su nejaky elektroakustici, mam na vas otazku.

Rad by som vedel ako vizera frekvencne spektrum skreslenej gitary. Akustika tusim hra zakladny ton + 3 harmonicke, predpokladam ze el.gitara na cistom kanale bude na tom asi nejak podobne. zaujima ma  ako vyzera ton hrany cez skreslujuci zosilovac, z coho vsetkeho sa sklada, co presne robi ten skresleny ton skreslenym?

Diky moc
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 31. Marec , 2011, 21:28:09 »

ako myslíš farbu, alikvotné tóny?  Myslím že také isté ako pred tým, iba sú vrchy amplitúd nad istú úroveň osekané . Záleží aj od frekvenčnej charakteristiky zariadenia cez ktoré to preháňaš.
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 04. Apríl , 2011, 17:12:00 »

Cau, ak tu su nejaky elektroakustici, mam na vas otazku.

Rad by som vedel ako vizera frekvencne spektrum skreslenej gitary. Akustika tusim hra zakladny ton + 3 harmonicke, predpokladam ze el.gitara na cistom kanale bude na tom asi nejak podobne. zaujima ma  ako vyzera ton hrany cez skreslujuci zosilovac, z coho vsetkeho sa sklada, co presne robi ten skresleny ton skreslenym?

Diky moc
Veľmi skreslená gitara (resp čokoľvek iné) má tvar blízky obdľžniku. Čistý obdľžnik má iba nepárne harmonické - tuším tretia má amplitúdu tretinovú zo základnej, piata pätinovú atď. Ale nástup a dobeh tónu sa veľmi líšia, preto rozoznáš rôzne gitary.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 23 otázok.