Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Jún , 2024, 05:54:19
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: wah a overdrive do racku ..technicke riesenie  (Prečítané 1539 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« kedy: 23. Júl , 2012, 14:54:23 »


Ahojte... zakladam novu temu .... moje predstava je ...chcel by som mat vsetko v racku a na podiu iba midi controler

pred ampom by som chcel mat zaradene (ale fyzicky v racku) wah a tubescreamer

cize poradte riesenie

prerobit wah tak aby bol v racku a mohol som ho ovladat cez midi?? zapnutie aj kvakanie

viem su rackove wahy ..ale zatial som nevidel taky co sa ovlada cez midi

dalsia podotazka..dal by sa aj trebars tube screamer prerobit tak aby sa dal spinat cez midi popripade cez ten switch ktory mam na footcontroler FCB 1010 .... mam tam rele... moze to prepinat kanaly na hlave tak by asi mohlo aj overdrive nie??

v starej teme mi niekto poradil...
http://www.glab.com.pl/midi_2xloop_en   http://www.glab.com.pl/midi_4xloop_en   .. stoji to ale  86 E ...co by som dal keby to riesilo aj ten wah ...

nenajde sa tu neaky letovac co by to vedel vyriesit?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #1 kedy: 23. Júl , 2012, 17:06:30 »

asi takto nejak...

kazdy kto si kupi FCB1010, vcetne mna, je najprv velmi uzasnuty moznostami a sikovnostou toho pedalu... potom zisti, ze pedal ma tolko moznosti, ze skoda ich nevyuzit, hlavne ak ten pedal je tak strasne velky. on je totiz taky velky, ze cloveku je luto mat vedla neho este Wah pedal, ked samotny kontroler ma taketo pedale rovno 2, a cloveku je luto mat vedla toho este dalsiu karbicku na prepinanie, ked samotny pedal ma 2 relatka, atd...

potom logicky clovek zacne rozmyslat, ako najst rackovy midi ovladatelny wah, ktory aj tak neexistuje a ked existuej, tak stoji tolko, ze to cloveku luto za to dat... ... potom zacne premyslat, ako vymyset prepinanie bustru pomocou relatok na kontrolery a to uz je stadium tesne pred uplnym zblaznenim sa...

takze moja rada je taka, ze zbav sa FCB1010 a bude Ti sveta zit.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 23. Júl , 2012, 17:10:59 »

nenavidel som FCB.. z cistej hlby mojej vlastnej duse... nepovazujem sa za nejak nepraktickeho cloveka ale cele to programovanie presetov je jak vyberanie osmicky.. krom toho jeden z tych 2 expression pedalov bol totalne napicu, mal taky uzastni a krastni priebeh jak stevove myslienkove pochody asi.. ze bud pomaly v celej drahe 0% alebo max asi 75%
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 23. Júl , 2012, 17:29:38 »

 Zdravíčko aj negatívna reklama je reklama , musíme už dat pifko inak už mate gitaristu hlasim sa  Som frajer
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 23. Júl , 2012, 17:30:05 »

Zdravíčko aj negatívna reklama je reklama , musíme už dat pifko inak už mate gitaristu hlasim sa  Som frajer

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 23. Júl , 2012, 17:50:04 »

Dialkove ovladanie kvakadla sa da urobit, ale nie midi. Spinanie nakopavadla sa da vyriesit cez TB listu / krabicu (to si snad aj sam vyrobis). A to FCB fakt zahod, su aj normalne ovladace.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 23. Júl , 2012, 17:54:54 »

Alebo si kup G-system, das k tomu jeden expression pedal a vybavene, vsetko mozes mat v racku a na podiu len jeden controller+pedal ktorym mozes ovladat cokolvek (napriklad aj wah, ktory ma g-system celkom pouzitelny).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #7 kedy: 23. Júl , 2012, 18:01:23 »

mne FCB fungoval, aj som sa ho navela navela naucil dokonale programovat... len to je fakt take velke, ze psychologicky Ti to nedovoli pouzivat vedla toho este jeden wah pedal...
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #8 kedy: 23. Júl , 2012, 22:14:52 »

kedysi som riesil midi wah, aj to kvakalo, ale... potom som sa na to vysral. Ovladanie screamera cez midi sa da v pohode :) len preba procak a rele, co to bude prepinat
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.031 sekund, 22 otázok.