Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
03. Júl , 2024, 09:56:31
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Oprava slúchadiel  (Prečítané 9227 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« kedy: 14. August , 2012, 23:03:19 »

Mam uz nejaky cas take sportove sennheiser sluchadla, velka spokojnost, len som si raz vytrhol kabel, tak som to dal distributorovy na servis. Spravili to super, len som ho ja nestastnik po chvili zase vytrhol, tak som ho znova poslal distributorovy na servis a tentokrat som to mal spravene na chuja, takze jack po par tyzdnoch skoncil. Uz im to nechcem posielat, kedze nase vztahy kvoli jednej inej reklamacke tiahnucej sa od marca su nenapravitelne a ignoruju ziadosti pri servise ako napriklad ze chcem lomeny jack a kvalitou prevysujuci cinske phong du duc sluchadla za 80 centov.

Takze by som si tie sluchadla chcel dat dokopy nejak inac, vlastne by mi stacil iba novy jack, len neviem ci sa ten tenky kablik da napajkovat a pripevnit o ten jack tak, aby to bolo pevne a odolne..? alebo je potrebne kupit cely kabel s jackom a vymenit ho v sluchadlach? Nejaky tip na kvalitny maly jack, kde by sa dal kupit?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 15. August , 2012, 12:08:02 »

styrioci tusim niekde mal navod na vymenu kablov na sluchatkach. On to mal tusim na Koss a tam v tom kabli neboli klasicke neobhybne droty, ale take "nite". Ak to nebol styrioci, tak sa ospravedlnujem :)
Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #2 kedy: 15. August , 2012, 12:24:03 »

Tie "nite" sa spájkujú strašne zle :D Môžem potvrdiť :D
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 15. August , 2012, 12:55:55 »

styrioci tusim niekde mal navod na vymenu kablov na sluchatkach. On to mal tusim na Koss a tam v tom kabli neboli klasicke neobhybne droty, ale take "nite". Ak to nebol styrioci, tak sa ospravedlnujem :)
myslis asi toto, ze?

http://www.musicreport.sk/vymena-kabla-na-sluchatkach/

(a ak vymenit cely kablik, tak 4zilovy, netieneny. tak trochu som sa vtedy sekol) tie drotiky su lakovane, preto sa to blbo pajkuje, lak tam funguje ako izolant. zaklad je odizolovat konce od seba a potom ich pocinovat. potom pojdu naletovat lepsie. horsie je to s nekvalitnym jackom, na ktory cin nechce poriadne chytit.

« Posledná zmena: 15. August , 2012, 12:57:35 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #4 kedy: 15. August , 2012, 14:38:15 »

myslis asi toto, ze?

http://www.musicreport.sk/vymena-kabla-na-sluchatkach/

(a ak vymenit cely kablik, tak 4zilovy, netieneny. tak trochu som sa vtedy sekol) tie drotiky su lakovane, preto sa to blbo pajkuje, lak tam funguje ako izolant. zaklad je odizolovat konce od seba a potom ich pocinovat. potom pojdu naletovat lepsie. horsie je to s nekvalitnym jackom, na ktory cin nechce poriadne chytit.



na to je finta, ze sa letuje na acylpirine, da sa s obyc. pajkou. vdaka acylpirinu sa ten lak odstrani a potom chyta cin. takto sa daju letovat aj potrhane cievky snimacov...
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #5 kedy: 15. August , 2012, 17:30:29 »

je nato dostat taka speci kolofonia "pájecí kvapalina na tenké vodiče" kvapka na kablik a potom to ide jak lahoda :).
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #6 kedy: 15. August , 2012, 18:24:33 »

a neda sa kupit nejaky dobry, uz hotovy kabel aj s jackom? lebo toto nie su stuple, takze sa daju rozobrat a daju sa tie kable napajkovat dnuka v sluchadlach, co by bolo seriozne riesenie. Kde sa daju kupit male jacky? na nete som nenasiel velmi dake lepsie male stereo jacky.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 15. August , 2012, 20:45:27 »

a neda sa kupit nejaky dobry, uz hotovy kabel aj s jackom? lebo toto nie su stuple, takze sa daju rozobrat a daju sa tie kable napajkovat dnuka v sluchadlach, co by bolo seriozne riesenie. Kde sa daju kupit male jacky? na nete som nenasiel velmi dake lepsie male stereo jacky.
neviem, ci maju aj rovne z tejto rady, stalo by sa opytanie. ale tento sa ti nerozpadne urcite

http://www.zvuk.sk/produkt/neutrik-ntp3rcb-kablovy-jack-pravouhly-stereo-35mm-gold-133787.html

hotove kable asi ani velmi nie, maximalne skusit zohnat cez distributora aj to takeho, ktory distribuuje sluchatka s odnimatelnymi kablami a tam potom jeden koniec ufiknut.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #8 kedy: 16. August , 2012, 16:39:08 »

ako sa to ma letovat s tym acylpirinom?

Neviete o takej hmote, ktorou sa zapustaju jacky z vnutra po priletovani kablov, aby boli dobre izolovane a pevne? Originalne jacky s kablami su zapustene takou hmotou.
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #9 kedy: 16. August , 2012, 18:42:53 »

ako sa to ma letovat s tym acylpirinom?

Neviete o takej hmote, ktorou sa zapustaju jacky z vnutra po priletovani kablov, aby boli dobre izolovane a pevne? Originalne jacky s kablami su zapustene takou hmotou.
šak ak máš kolofóniu tak v pohode, ja s tym letujem, najskor si nanesiem kolofoniu pajkovačkou na miesto...a následne cín, a drži to bezproblemov  :) a izolovat mozes zmrstovacou buzirkou
Zaznamenané

hm... :-D
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #10 kedy: 16. August , 2012, 18:48:32 »

na nieco uplne ine som sa pytal nez co by mohlo mat nieco spolocne so zmrstovacou buzirkou.
« Posledná zmena: 16. August , 2012, 19:02:04 od Krtko » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #11 kedy: 16. August , 2012, 22:06:19 »

ako sa to ma letovat s tym acylpirinom?...

mozno su uz moderne pripravky na to, ja si pamatam este socikovske postupy nasich otcov a dnes uz realne nedokazem pomaly struny vymenit..

polozis koniec drotu co chces letovat na acylpirin a tak nahrejes letovackou. acylpirin spravi stavu a vypusti do vzduchu oblak strasneho jedu, co Ti vyzere vsetky sliznice a vykasles creva. ten koniec okupes v tej vode, vtedy z neho zleze lak. jak to tam mas, tak to aj ocinujes. skratka jak to zohrievas, mas to v acylipirinovej stave... keby nie, tak sa totiz stane, ze jak je to strasne tenucke, tak ked to zahrejes, ono sa to na vzduchu okamzite chladi a vznika podobny efekt, ako ked sa kalia kovy - ten drot hlavne skrehne a zacne sa lamat. s acylpirinom k tomu nedochadza... hovorim o praci s klasickou letovackou.

... verim, ze su aj specialnejsie letovacky, sofistikovanejsie postupy, atd...
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.