Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 08:40:24
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: John McLaughlin & Shakti  (Prečítané 21607 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 20. August , 2004, 15:43:45 »

Ja mám album a Friday night in san Francisco a tam hrajú všetci traja tiež je to nejako z toho obdobia. Ale zdá sa mi to štvrť tona vyššie? Žeby to zrýchlili??,
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 10. Máj , 2005, 10:51:21 »

Na Friday night hrá najprv di Meola s Pacom. Potom di Meola s McLaughlinom, ďalej Paco s Mclaughlinom a posledné dve hrajú všetci traja. Okrem tohto majú ešte dva albumy Passion, grace and fire a Guitar trio a obidva sú vážne nadupané(hlavne ten druhý) Počul som aj Remember Shakti - no čo ja viem je to také nejaké meditatívne.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 10. Máj , 2005, 22:57:32 »

Citácia
Originally posted by midnightstranger ... Počul som aj Remember Shakti - no čo ja viem je to také nejaké meditatívne...
Ono je to taky typ muziky. Ked sa raz zmieris s tym, je to indicky meditativny folklor, zistis, ze je to vskutocnosti hovadsky nabite energiou a hudobne sa tam deju vazne veci. A ze kapela hra odusu spasenu s nasadenim, ktore by sa nenaslo mozno ani v Mahavishnu Orchestra...
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 11. Máj , 2005, 10:55:55 »

V ziadnom pripade, ale netvrdim, ze to je zle. Len som take nieco od McLaughlina necakal. Ono je to take pohodove, prijemne sa to pocuva
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 11. Máj , 2005, 14:55:53 »

Laughlinovi s Indiou zasibavalo odjakziva, uz len ten nazov Mahavishnu... Shakti mal uz medzi prvymi obdobiami Mahavishnu Orchestra.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 03. Jún , 2005, 12:39:53 »

od Shakti mam jedno live video (sice v chabej kvalite ale na ukazku staci) a je to velmi energicke zo strany McLaughlina aj Shankara, urcite nie meditativne. indicka hudba ma daco do seba, ked ma vsak niekto averziu na vychodne vplyvy tak ho to asi neoslovi
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 08. November , 2005, 11:06:18 »

Táto otázka od Progrockera skôr patrí sem: nevymyslal nejake projekty so Sri Chinmojom aj Mc Laughlin v minulosti?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 08. November , 2005, 11:19:16 »

Ja dufam, ze nie. Sri Chimnoj je curak. Laughlin sice s indickymi ducharinami koketoval cely zivot, ale myslim, ze ako muzikant sa so Srim ani len nemal kde stretnut. Podotykam, ze Sri je asi taky muzikant, ako dviha rukami nad hlavu vlaky :). A teraz dufam, ze si tu neserem do huby - zistim, poreferujem :).
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #23 kedy: 08. November , 2005, 11:25:42 »

Inac dostala sa mi do ruk kazetova nahravka jednej skladbicky. Taka indicka zalezitost od laughlina. Neviem co je to za skladbu ale musi tam hrat na nejakej divnej gitare lebo zvuk to ma ako gitara ale ked som chcel nieco odpocut tak to sa nedalo-nesedel mi skoro ani jeden ton. Moze to byt tym ze indovia maju iny system tonin a tonov alebo kecam?? Najprv som myslel ze hra v harmonickej stupnici ale dosiel som na to ze to tak nebude.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 08. November , 2005, 11:51:36 »

... potom to mohol byt sitar... to je indicky hudobny nastroj podobny gitke... je tam urcite aj nake ine ladenie...:hm:
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #25 kedy: 08. November , 2005, 12:05:23 »

Ne dugo. Podla zvuku to bola urcite gitara. Sitar poznam.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 08. November , 2005, 12:09:38 »

...skus tu nahravku sem nak dostat, pojde to?? bolo by to zaujimave...
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #27 kedy: 08. November , 2005, 12:28:35 »

Je to na kazete takze nevim ale spitam sa kamosa ten to minule robil.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 08. November , 2005, 13:29:26 »

Rastis s tym Sri cin mojom si neseres do huby je to uplny magor. Robi zo seba neviem co a ludia mu to zeru a on im roznymi sektarskymi praktikami(ktore nechcem radsej konkretizovat) vymýva mozgy. On sa zaujima o viacej druhov umenia, jeho hudbu som nepocul, ale keby s nim McLaughlin nieco robil tak u mna ako clovek klesne. Ale myslim, ze stretnut sa s nim nie je take tazke. Bol raz dokonca na Slovensku Bol prijaty prezidentom Kovacom(ked vsak zistil co je Sri cin zac tak za to verjnosti ospravedlnil - ale tym som nie isty)
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 08. November , 2005, 21:49:09 »

ale pani, bavite sa predsa o majstrovi meditacie! :)) Tomino: podla mna si udrel klinec po hlavicke, mam dojem, ze tuto temu som uz preberal raz s kamosom. Nejedna sa len o Indiu, ale o cely orient, ved si vezmi aj cinsku, ci hocijaku inu ryzojedsku hudbu (folklornu), to su uplne ine vzdialenosti tonov, nez v tych europskych. neviem, kolko oni tam maju poltonov v stupnici, ale 12 to urcite nie je. ale je mozne, ze sa mylim a cele sme si to s kamosom vymysleli.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 23 otázok.