Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 22:29:17
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: John McLaughlin & Shakti  (Prečítané 21409 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 12. Máj , 2004, 21:11:25 »

Poznate tuto formaciu Johna McLaughlina ? Zalozil to po rozpade Mahavishnu Orchestra s original indickimi muzikantami. Je to cisto akusticka vec, v podstate indicka ludova hudba, samozrejme na vysokej virtuoznej urovni. Okrem Laughlina tam hra dabel huslista L.Schankar a dvaja perkusionisti. Treba povedat, ze to bol vskutku odpal ( pravda, ak ma niekto rad indicku muziku :) )Akurat som teraz pozeral po nete, ze to znovu dali dokopy a robia nejake koncerty, mali by hrat aj vo Viedni... Ak ste niekto zvedavy, nejaka ukazka tuto: www.vegas.host.sk/A_Handful_Of Beauty-Lady_L.mp3
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 22. Máj , 2004, 14:00:31 »

Tuto formaciu nepoznam, ale poznam guitar trio. Su skvely. John McLaughlin, Al di Meola, Paco de Lucia. Nieco nenormalne! Hlavne song Mediterraneam Sudance. Poznas to Kamo?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 22. Máj , 2004, 17:32:14 »

Spago - podla nazvu neviem, ale predpokladam, ze hej - su perfektni ! Stiahni si Shakti z toho odkazu, co na to povies...
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 22. Máj , 2004, 18:08:41 »

neviem s kade si to zobral, ale McLaughlin ma ovela lepsie pesnicky. Mam doma 1 alebo 2 albumy a aj guitar trio a tam su ovela lepsie pesnicky a este zopar nejakych pesniciek. Tie husle do toho jebu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 24. Máj , 2004, 00:35:38 »

Ono je to taka hudba, vsak som pisal, ze to hodne cerpa z indickeho folkloru. Laughlinovi z Indie vzdy tak trosku hrabalo ( vsak Mahavishnu je jeho indicke duchovne meno ). Shakti je v jeho kariere rovnako vyznamne obdobie, ako Mahavishnu Orchestra alebo trio s de Luciom a di Meolom, akurat neviem preco je u nas pomerne nezname...
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 25. Máj , 2004, 16:42:51 »

Rastis odporucam ti ked si nepocul song Mediterraneam Sudance od Paca, Meolu a McLaughlina tak si to stiahni. Myslim ze je to koncer z 1985 zo San Francisca. Poznas to?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 25. Máj , 2004, 22:26:53 »

Mam to na kazete, poznam ten album. Ktora je to skladba podla poradia ?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 25. Máj , 2004, 22:53:47 »

Mala by to byť hneď prvá, myslím.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 25. Máj , 2004, 23:08:10 »

5.december 1980. mediterranean sundance je prva cast prvej skladby a napisal ju meola. druha sa vola rio ancho a napisal ju lucia. laughlin v tychto skladbach nehra. je to nahrane ako jedna skladba...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 25. Máj , 2004, 23:14:56 »

inak z jedneho kanala hra meola a s druheho lucia. takze repraky daleko od seba a ty presne v strede v polohe neboztika...
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 25. Máj , 2004, 23:15:37 »

S tzm McLaughlinom som sa sekol. To pocut na skladbe ze ju hraju dvaja a vedel som ze je to paco a meola. Mam aj tu rio ancho. ta trosku jemnejsia a o polovicu kratsia sa mi zda. Ale je to super!!!
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 25. Máj , 2004, 23:20:41 »

nesekol si sa. na tom albume hra aj laughlin len akurat v tejto skladbe nie. hra hned v druhej skladbe...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 26. Máj , 2004, 01:35:04 »

Perfektne, zacnem temu, ze Laughlin atd., a vy mi hned odpurucite vec, kde ani nehra :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #13 kedy: 26. Máj , 2004, 06:59:49 »

urcite nehral v Judas Priest Beeee
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 26. Máj , 2004, 08:20:39 »

McLaughlin sa objavil aj na SR na BJD.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 23 otázok.