Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 12:29:49
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: John McLaughlin & Shakti  (Prečítané 21404 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #30 kedy: 03. Február , 2007, 19:04:25 »

Tvorba a posobenie McLaughlina ma dlhu a bohatu Historiu . Myslim ,ze jeho prvy vacsi pocin(kedy sa dostal sa do povedomia verejnosti) bolo ucinkovanie na Davisovom sialenom albume Bitches Brew . Natacal vlasne albumy ,zalozil uz skor spominany jazzrockovy Mahavishnu orchestra ,posobil v Shakti (kde hral myslim na specialne vyrobenu 10 strunovu gitaru) obcas zabrdol aj do klasickeho/akustickeho spracovania roznych jazzovyck piesni, no a samozrejme bol neodlucitelnym clenom Gitaroveho tria(album Friday Night At San Francisco by nemal chybat v zbierke ziadneho gitaristu)
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
plichto
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 21. Február , 2007, 19:42:42 »

, to su uplne ine vzdialenosti tonov, nez v tych europskych. neviem, kolko oni tam maju poltonov v stupnici, ale 12 to urcite nie je. ale je mozne, ze sa mylim a cele sme si to s kamosom vymysleli.

nevymysleli mne sa zdat ze maju dokonca 24, mne to tiez uz niekto vravel
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #32 kedy: 21. Február , 2007, 20:41:17 »

Existuju rozne mikrotonove vzdialenosti a rady(europska hudba pouziva najcastejsie poltonove a celotonove vzdialenosti tzv.diatonicky system). Mikrotonove intervaly sa bezne vyskytuju napr.v arabskej a indickej hudbe ,kde ich povazuju a pouzivaju ako uchu bezny tonalny a harmonicky material . Pre nas zneju dost exoticky ,niekedy az dizonantne . Pre Europsku hudbu zostavil precizne vypracovany mikrot.syst. Cech Alojz Haba (jeho najmensie rozdelenie jedneho tonu je na 12 casti)  Som frajer.Vymyslel notaciu,specialne znaky pre presnu vysku tonu,skladby a dokonca aj hudobne nastroje .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 28. Júl , 2007, 15:49:30 »

Kurt - toho Kombajna tam čo furt meleš? Trochu súdnosti, keď chceš, aby tvoj príspevok mal nejakú váhu..
Zaznamenané

peto1280
nováčik
*
Príspevkov: 56


« Odpoveď #34 kedy: 29. Júl , 2007, 13:14:02 »

Tak niekto tu spomenul zoskupenie De lucia, mc laughlin, Di meola

Nevedel som co to je tak som si to skusil najst akoze a no comment...... nemaju chybu
 



su to dobry maniaci.........
Zaznamenané
jozef sivák
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164



« Odpoveď #35 kedy: 31. August , 2007, 14:05:48 »

skladba: Electric Dreams Electric Sights
forever Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #36 kedy: 02. September , 2007, 09:15:01 »

Som bol na laughlinovej stranke a skoro som sa dogrcal  Bleee
Vrchol nevkusu a neprehladnosti
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #37 kedy: 12. Máj , 2008, 13:24:13 »

nema tu chalan samostatnu temu ako gitarista, ale to je jedno

akurat pocuvam album Industrial Zen z roku 2006. prijemne prekvapenie. moderne znejuci jazz, elektricka skreslena gitara, technicke vysivacky ako sme u Janka zvyknuti... moderne klavesove zvuky, vyborne moderne odsnimane bicie... trochu melancholicky album, ale zase chalan uz ma svoje roky a na druhej strane energia tomu rozhodne nechyba. s Mahavishnu to moc porovnat nejde, ale je to vynikajuce a lubi sa mi to. zacinam zvazovat koncert.

 Bravooo
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 12. Máj , 2008, 13:35:29 »

posledna pesnicka mi akurat dohrava... takze doslo aj na Indiu  ha ha ha
« Posledná zmena: 12. Máj , 2008, 13:36:33 od rastis » Zaznamenané
Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #39 kedy: 25. Apríl , 2009, 14:45:48 »

Veľmi dobrý gitarista.Podľa mna určite najlepší  hráč na španielke na svete.A určite aj podľa niektorých z vás.Hral so skupinou troch indov SHAKTI...Poznáte???Patrí do svetovej špičky gitaristov,nieje najlepší lebo tam bol JIMI HENDRIX,KURT COBAIN,STEVE VAI a iní ale oni boli Elektrikári.

To je dufam vtip, ze porovnavas Cobaina s McLaughlinom, a Hendrixa tiez netreba slepo idealizovat. Steve Vai OK, ten sa v gitare naozaj vyzna, to beriem, ale McLaughlina osobne staviam vyssie.
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 24. Január , 2011, 00:12:45 »

Som bol na laughlinovej stranke a skoro som sa dogrcal  Bleee
Vrchol nevkusu a neprehladnosti
Dúfam, že nemyslíš túto, lebo na nej nevidím nič nevkusné http://www.johnmclaughlin.com/  Žmurk

Inak našiel som zaujímavý rozhovor
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #41 kedy: 09. Február , 2018, 20:19:20 »

John predáva gitaru. Máte niekto zbytočných 25 tisíc?
http://www.jazz.sk/articles/vynimocna-ponuka-na-ebay-i-john-mclaughlin-predava-svoj-specialny-nastroj
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #42 kedy: 09. Február , 2018, 22:40:08 »


"McLaughlin predáva svoju špeciálnu „dvojkrkú“ PRS gitaru (custom doubleneck PRS guitar). Na tomto nástroji hral na albumoch Meeting of the Spirits, Birds of Fire"

Som nevedel, ze PRS uz existovali v roku 1972, ked vysiel legendarny Birds Of Fire. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #43 kedy: 10. Február , 2018, 08:09:15 »

Firma oficiálne neexistovala, ale chlapík doma kutil gitary už v 70. rokoch, aspoň čo ja viem. Pre kamarátov a tiež hviezdam ponúkal tuším zadara. Kurwa, že mne nikto nič neponúkne.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 22 otázok.