Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 10:33:41
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hlasitosť komba  (Prečítané 2573 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ChrisRascal
okukávač

Príspevkov: 2


« kedy: 13. Október , 2015, 15:30:17 »

Hello, potrebujem radu...

Mám taký problém že moje kombo (Fender Hot Rod Deville 212 III) je príliš hlasné na bežné domáce hranie. Dokonca aj na niektorých koncertoch mi zvukár povedal aby som ho dal tichšie a to som mal hlasitosť iba na 2/12 Si píš!!! Ja ho ale potrebujem vybudiť tak, aby aj clean channel mal trošku skreslený tón. Dnes mi napadlo, že dám niečo do efektovej slučky. V tomto prípade jediné čo som mal po ruke bol slúchatkový zosilňovač VOX AmPlug2. Volume komba som vybudil na požadovanú hlasitosť a následne som hlasitosť nastavil na slúchatkovom zosiňovači v efektovej slučke. Pridalo to síce aj málinko šumu do komba, ale konečne išla regulovať hlasitosť aj nižšie a clean dostal trochu skreslenia. Dokonca distortion efekt mi potom znel ešte krajšie, no keď som použil viac efektov už sa to bilo...
Otázka znie: Môže ten sluchátkový zosilňovač v efektovej slučke nejako ublížiť kombu alebo lampám?
Prípadne mi dajte rady ako lepšie vyriešiť tento problém s VOLUME...
THANKS :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 13. Október , 2015, 16:12:04 »

napisem, ako mi to pride pod ruku...

- Tvoje kombo Ti je hlasite doma, aj na podiu. vychadza mi, ze nemas pre svoje pouzitie dobre vybrane kombo, asi by si mal hladat take, ktore poziadavky splni lepsie

- na ubratie hlasitosti sa pouzivaju "vykonove brzdy" - krabicka, ktora sa montuje medzi zosik a reprak. niektore su uplne nahovno, niektore su naopak velmi slusne. je ich na trhu vela, treba hladat / skusat, co si sadne s Tvojim zosikom a bude Ta zvukovo a funkcne uspokojovat. tie slusne modely nie su zrovna lacne.

- da sa teoreticky do slucky strcit cosi, co znizi hlasitost vystupu vybudeneho preampu, nieco ako si spravil aj ty. najcastejsie sa na to pouzivaju EQ, ale daju sa najst aj ine krabicky, co toto splnia. vysledky zavisia od konkretneho zosilovacu, niektore hraju dobre az ked sa vybudi aj koncovy stupen, cize vtedy znizovanie hlasitosti v slucke este nemsusi nicomu pomoct

- to co si spravil ty s tym sluchatkovym onym... ak Ti to funguje, preco nie. ale vo vseobecnosti, veci, ktore sa navzajom prepajaju a maju fungovat, by mali byt nejakym sposobom elektricky zladene. neda sa skratka strcit hocico do hocicoho, len preto ze su tam jacky, ktore pasuju... nasledky mozu byt rozne. kludne sa mozu veci odpalit hned alebo sa mozu odpalit casom pouzivanim alebo sa aj nemusia odpalit vobec. to by Ti vedel povedat skuseny elektrotechnik, keby poznal presne co si zapojil do coho a ake su tam okolo toho specifikacie. mne osobne sa moc nevidi strkat sluchatkove one do miest okolo efektovej slucky lampoveho ampu, ale ktovie  Neviem
« Posledná zmena: 13. Október , 2015, 16:14:25 od rastis » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #2 kedy: 14. Október , 2015, 10:28:44 »

Je este alternativa, priskrtit citlivost koncoveho stupna, ale to je zasah do zariadenia ,co si myslim ze treba nechat na niekoho ,kto tomu rozumie.
Marsal to na nejakých modeloch aj ma .
Tusim TSLko 100ka ma taky prepinac , ktorym sa da skrotit hlasitost.
Neprevaluje to koncak ,ale dovoli to prevalit preamp.Taky post master v dvoch polohách  Bavím sa skvele
Prepinac sa nachadza to v poslednej sekcii predného panelu "Power amp"
« Posledná zmena: 14. Október , 2015, 10:37:02 od brdo prvy » Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #3 kedy: 14. Október , 2015, 10:36:42 »

nieje lepsie si dat pred kombo nejake TSko?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 14. Október , 2015, 11:54:32 »

... Môže ten sluchátkový zosilňovač v efektovej slučke nejako ublížiť kombu alebo lampám?
Prípadne mi dajte rady ako lepšie vyriešiť tento problém s VOLUME...
Sluchátkový zosilňovač by nemal ublížiť.
Vedel by som si predstaviť ďalší gombík (Clear master) pribastlený k zosíku, ten by toto vyriešil. Ale ak je ten Fender v záruke, tak radšej nie.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #5 kedy: 14. Október , 2015, 14:44:03 »

nieje lepsie si dat pred kombo nejake TSko?


Tiez si myslim, sned je tolko dobrych pedalov co to urobia uplne paradne a netreba nic prerabat.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 14. Október , 2015, 17:25:04 »

Pripadne jednoduchu vykonovu brzdu medzi zosilovac a reproduktor.
Kuknem doma, ci nemam nieco.

Pouzivam Fender 57TwinAmp a bez brzdy to hra dost nahlas. Volume mi vyhovuje tak na stvorke.
« Posledná zmena: 14. Október , 2015, 17:37:20 od Majo Fero » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 14. Október , 2015, 17:36:53 »

Mam dve 4ohmove:
-50% vykonu (nameral som -3dB)
-70% vykonu (podla merania -5dB)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 15. Október , 2015, 06:28:16 »

...Mám taký problém že moje kombo (Fender Hot Rod Deville 212 III) je príliš hlasné na bežné domáce hranie. Dokonca aj na niektorých koncertoch mi zvukár povedal aby som ho dal tichšie...
Ešte ma napadlo skúsiť dať repráky do série, ak sú paralelne. Koncerty to možno vyrieši, na doma to bude asi stále veľa, ten pokles je len asi 6 dB.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #9 kedy: 15. Október , 2015, 06:59:22 »

Kamaratovi som do studia upravoval dva VOXi AC30ku tak ,ze som mu tam dal prepinac ,ktorym odpoji jeden reprak a nahradi ho vykonovym odporom tej istej impedancie.
VOX hra bez zmeny zvuku a vyrazne tichsie pri zachovani nekreslenia.
Je to ovela lacnejsia alternativa jak kupovat naku vykonovu brzdu .
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #10 kedy: 15. Október , 2015, 10:40:39 »

Je to ovela lacnejsia alternativa jak kupovat naku vykonovu brzdu .
Pisem o tom, jednoducha vykonova brzda s odpormi, stoji to par €.  Na zdravie!
... a nemusi odpajat ziaden reproduktor
« Posledná zmena: 15. Október , 2015, 10:41:13 od Majo Fero » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 22 otázok.