Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 12:22:21
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Distortus maximus klon - problém?  (Prečítané 3542 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
viktorsolo
nováčik
*
Príspevkov: 8


« kedy: 30. Október , 2015, 08:50:36 »

Ahojte.

Idem sa spýtať skúsenejších. Spravil som si doma klon tohto kreslítka. Všetko funguje, akurát pri vytočení gainu alebo hlasitosti je počuť taký zvláštny ruch (vstup je bez signálu). Neviem či to nespôsobujú nejaké oscilácie alebo čo. Zapojené to mám na baterku 9V. Po pripojení adaptéra to už nie je "zvláštny ruch" ale dosť výrazný brum - predpokladám že ten adaptér asi nemá filtráciu. Zeme som skontroloval a mali by byť v poriadku. Taktiež som skontroloval zapojenie súčiastok. Neviem či sem môžem dať odkaz na stránku schémy, tak radšej zatiaľ nedám. Ak by niekto tušil, čo by mohlo byť v neporiadku, budem rád za reakciu.

Ďakujem.
Zaznamenané
StrikeDevil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 193



« Odpoveď #1 kedy: 30. Október , 2015, 15:22:22 »

No ale máš to už v kovovej škatuľke?  Tento Krank to vyžaduje.  Tiež by som skúsil niečo iné ako 2N5088, lebo niektoré tie lacné sú hrozné a konkrétne do tohto by som dal BC550C.

http://tagboardeffects.blogspot.sk/2011/01/krank-distortus-maximus.html

Škoda že si nerobil tento.

http://tagboardeffects.blogspot.sk/2014/07/protone-body-rot-ii.html
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 30. Október , 2015, 15:41:05 »

Existujú aj schémy? Lebo zo zapojovacieho plánu nie som múdry.
Zaznamenané
StrikeDevil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 193



« Odpoveď #3 kedy: 30. Október , 2015, 15:58:12 »

https://www.google.sk/search?q=Krank+Distortus+Maximus&safe=off&biw=1280&bih=865&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI4MWug7rqyAIVSnEUCh2BJgBx#safe=off&tbm=isch&q=Krank+Distortus+Maximus+schematic
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 30. Október , 2015, 19:35:02 »

...Krank+Distortus+Maximus+schematic
Ten som vygúglil aj ja, ale čo ten Protón?
Zaznamenané
StrikeDevil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 193



« Odpoveď #5 kedy: 31. Október , 2015, 02:21:12 »

...


* ProTone-Body-Rot-II.jpg (75.53 KB, 1280x905 - prehliadnuté 1148 krát.)
Zaznamenané
viktorsolo
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #6 kedy: 31. Október , 2015, 19:24:08 »

Ahojte.

V prvom rade ďakujem za odpovede. Efekt mám samozrejme v hliníkovej krabičke.  Všetko funguje OK. Akurát pri zapnutom efekte pri vytočení gainu nad cca polovicu sa začnú objavovať oscilácie. A to od vysokých frekvencií postupne k nízkym frekvenciám. Čím viac vytočený gain tým nižšia frekvencia oscilácie. Zatiaľ som len skúšal vymeniť LM386. Nepomohlo. Ale tranzistor som neskúšal meniť. Našťastie som objednal dva kusy. Tak skúsim ten druhý. Ak nepomôže, skúsim tu BC550C. Poprípade ak ešte niekoho napadne niečo iné, budem rád.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 01. November , 2015, 09:05:55 »

...Čím viac vytočený gain tým nižšia frekvencia oscilácie...
Máš dobre blokovaný zdroj? Skús prihodiť paralelne k napájaniu ďalší kondík čím bližšie k integráču.
A ešte skús posilniť zemniaci spoj medzi tranzistorom a integráčom. Hlavne ak baterkový prívod (mínus) je bližšie k tranzistoru.
Zaznamenané
viktorsolo
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #8 kedy: 01. November , 2015, 16:21:15 »

No mám konkrétne túto verziu:
http://effectslayouts.blogspot.sk/2015/04/krank-distortus-maximus.html

na vstupe napájania je 100 mikro na zem. Akú hodnotu by som mal skúsiť? A posilnením zemniaceho spoja myslíš čo? Na mňa treba pomaly, nie som elektrotechnik :).
Zaznamenané
viktorsolo
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #9 kedy: 01. November , 2015, 16:52:25 »

Musím napísať, že som z toho jeleň. Efekt som práve vyskúšal na taký lepší adaptér čo používam v skúšobni. A čuduj sa svete žiadne oscilácie. Trošku ruchu pri gaine na maxime ale to je si myslím v norme. Len fakt nerozumiem prečo to osciluje na batérii. A brum z adaptéra čo som skúšal predtým pripisujem nekvalitnému odrušeniu adaptéra. Ešte to vyskúšam v skúšobni na kombo. Zatial som to šupol len cez notebook. Ak to bude v poriadku aj tam tak to už ani nejdem riešiť. Ale ďakujem Vám za reakcie. Cením si toho.

Ahojte a ešte pekný zvyšok nedele :)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 23 otázok.