Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 13:17:31
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gonda  (Prečítané 12673 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
talkin_jive
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 86


« kedy: 03. November , 2015, 09:14:42 »

Zdravim borci, nechcel som zakladat novu temu, ale nepocul niekto z vas o tomto vyrobcovi? Po internete som o nom nic nenasiel, vlastne ani tu na fore. Pravdebodobne to je slovak a ze vraj vyraba gitary uz 20 rokov.
Kontretne mi ide o tento kus:
http://hudba.bazos.sk/inzerat/54271852/Gonda-Telecaster.php

Dakujem za kazdy ohlas
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 03. November , 2015, 09:37:13 »

Zdravim borci, nechcel som zakladat novu temu, ale nepocul niekto z vas o tomto vyrobcovi? Po internete som o nom nic nenasiel, vlastne ani tu na fore. Pravdebodobne to je slovak a ze vraj vyraba gitary uz 20 rokov.
Kontretne mi ide o tento kus:
http://hudba.bazos.sk/inzerat/54271852/Gonda-Telecaster.php

Dakujem za kazdy ohlas

Zadna cast akoze Telecastra je uplne perverzna. Do 600 EUR najdes na bazare Fender Telecaster HW1 made in USA.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 03. November , 2015, 09:41:38 »

Tak tu su aj onakvejsi "vyrobci", ktori vyrabaju gitary aj 40 rokov. Bavím sa skvele

Nevidim dovod, naco take kupovat. Je to absolutne nepredajne a este to aj vyzera divne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #3 kedy: 03. November , 2015, 09:51:13 »

pocul, sobil tu kamosovi gitaru asi pred 20 rokmi, kopiu Kramer...krk sa vykrutil a cele to bolo strasne odfusovane, napis mu priamo a popytaj sa, viem ze ku nemu chodil ako na klavir a vysledok bol strasny /arnysimilar/
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #4 kedy: 03. November , 2015, 09:52:37 »

Akoze nemusi to hrat zle, ale omnoho lepsie by si spravil, ak by si isiel do toho cerveneho Jacksona

Podla mna je ta Gonda vyslovene skareda  Neviem
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 03. November , 2015, 12:42:36 »

Ak je to ten zo Žiaru nad Hronom, neviem ci ho nevolali major Gonda... hral, teda zahral som si pred cca 18rokmi na jednej. Nepamatam si presne, ale taky stratoidny model podla priania gitaristu. Priesvitny lak, nejake svetle drevo sa mi mari a konstrukcne, teda krk a hmatnik boli trochu zvlastne, divne rozmery, ale majitelovi asi vyhovovalo. Lak bol divny, akoby hruby a hrbolaty....ale zvukovo bola ta gitara fasa az fasa... Viac by vedel povedat majitel, neviem ci su tu registrovany. Boli to bratia gitaristi z velmi podarenej a tuna v regione dost znamej skupiny Seven z dediny Demandice. Neviem ci nemali este jednu gitaru od Gondu. Ten druhy gitarista mal strata, na ktorom som si zahral tieza hral fasa, ale niesom si isty ci bol Gonda.
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #6 kedy: 03. November , 2015, 14:38:29 »

Seven to neni ten Honza Kirk Běhunek? Chuck Norris ceskej kytary? :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 03. November , 2015, 15:00:35 »

Nie, Slovaci. Boli dvaja gitaristi, basak, bicie, dve spevacky a klaves. Mali velmi dobre songy. Neviem do akej miery boli znami na Slovensku, ale asi neboli, iba v okrese mozno, neviem. Tym gitaristom to hralo velmi pekne. Zvukom gitar a hrou mi pripominali Knopflera. Na tie gitary Gonda, na ktore hral/hrali, sme pozerali trochu ako na ufo, vtedy sme totiz hrali na jolanach strat diamant proxima a spol, a hej tie Gondy boli dost drahe, tusim 30000SK. Je fakt, ze vtedy som nemal osahanych prilis vela gitar, tak dnes by som to mozno videl inak...
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #8 kedy: 13. November , 2015, 10:28:45 »

nie toto je ten z Vyškoviec nad Ipľom, mal som uňho pár jolán na reštaurovanie na Jolanu Special mi miesto Special nastriekal Graziela, keď som ho poprosil aby to opravil, tak že to bude stáť peniaze navyše, ja som si tento customing nežiadal, lak na krku tej gitary nezaschol ani po dvoch rokoch, bol stále mäkký, ak sa prstom tlačilo dlhšie na jedno miesto tak sa v ňom spravil otlačok, ale zase prepražcovanie a vyrovnanie krku a binding zmákol na výbornú, Diamantku mi dal zase s chybami v laku, tam kde tmelil drevo, mal mastnotu a farba nezakryla ten tmel a ostali bodky a hovorím mu že ak teda pýta 4000,- Sk ešte v tej dobe za robotu na jednej gitare, tak by mala vyzerať troška inak lepšie bez takýchto banálnych chýb, ale zase prepražcovanie a vyrovnanie krku a úprava profilu krku na jednotku, na tú kritiku sa však začal durdiť a neuveriteľne naparovať, to sme ale ešte neboli pri vyplatení peňazí, chlapík to mal premyslené, gitary mi ukazoval v medzi bránkou, hovorím mu že za ten počet ďobiek a za ten pokazený nápis a neochotu opraviť tieto chyby mu všetky peniaze nevyplatím, nato sa zamkol a pustil psa Bavím sa skvele napísal som mu smsku že ak teda sa rozhodne mi ich nevydať tak zavolám na políciu, proste kovbojka za pár jolán.

ano robí gitary 40 rokov ale jeho edukácia skončila rovnako pred 40timi rokmi, iné snímače ako Di Marzio a Seymour Duncan nepozná

ak veľmi chceš tú gitaru a ak si ju ešte nekúpil tak si ju poriadne prezri, to čo píše RobG je pravda viacerí si potom dávali opravovať či vyrábať krky úplne inde, napriek tomu je hŕstka hudobníkov v okolí Levíc, Krupiny, Šiah a Štúrova ktorý ti ho do nebies vychvália, ja osobne som rád že som ho už odvtedy nestretol Popiskujem si
« Posledná zmena: 13. November , 2015, 10:31:23 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 13. November , 2015, 12:17:40 »

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #10 kedy: 13. November , 2015, 13:37:14 »

napísal som mu smsku že ak teda sa rozhodne mi ich nevydať tak zavolám na políciu, proste kovbojka za pár jolán.

toto ako dopadlo? gitary vydal? a čo cena?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 13. November , 2015, 13:58:13 »

Ak je to ten zo Žiaru nad Hronom, neviem ci ho nevolali major Gonda... hral, teda zahral som si pred cca 18rokmi na jednej. Nepamatam si presne, ale taky stratoidny model podla priania gitaristu. Priesvitny lak, nejake svetle drevo sa mi mari a konstrukcne, teda krk a hmatnik boli trochu zvlastne, divne rozmery, ale majitelovi asi vyhovovalo. Lak bol divny, akoby hruby a hrbolaty....ale zvukovo bola ta gitara fasa az fasa... Viac by vedel povedat majitel, neviem ci su tu registrovany. Boli to bratia gitaristi z velmi podarenej a tuna v regione dost znamej skupiny Seven z dediny Demandice. Neviem ci nemali este jednu gitaru od Gondu. Ten druhy gitarista mal strata, na ktorom som si zahral tieza hral fasa, ale niesom si isty ci bol Gonda.

som žiarčan každým coulem, ale spojenie "major Gonda, výrobca gitár zo ZH" počujem prvý krát...
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #12 kedy: 14. November , 2015, 07:08:28 »

toto ako dopadlo? gitary vydal? a čo cena?

vypýtal potom vydal
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
talkin_jive
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 86


« Odpoveď #13 kedy: 16. November , 2015, 19:57:20 »

nie toto je ten z Vyškoviec nad Ipľom, mal som uňho pár jolán na reštaurovanie na Jolanu Special mi miesto Special nastriekal Graziela, keď som ho poprosil aby to opravil, tak že to bude stáť peniaze navyše, ja som si tento customing nežiadal, lak na krku tej gitary nezaschol ani po dvoch rokoch, bol stále mäkký, ak sa prstom tlačilo dlhšie na jedno miesto tak sa v ňom spravil otlačok, ale zase prepražcovanie a vyrovnanie krku a binding zmákol na výbornú, Diamantku mi dal zase s chybami v laku, tam kde tmelil drevo, mal mastnotu a farba nezakryla ten tmel a ostali bodky a hovorím mu že ak teda pýta 4000,- Sk ešte v tej dobe za robotu na jednej gitare, tak by mala vyzerať troška inak lepšie bez takýchto banálnych chýb, ale zase prepražcovanie a vyrovnanie krku a úprava profilu krku na jednotku, na tú kritiku sa však začal durdiť a neuveriteľne naparovať, to sme ale ešte neboli pri vyplatení peňazí, chlapík to mal premyslené, gitary mi ukazoval v medzi bránkou, hovorím mu že za ten počet ďobiek a za ten pokazený nápis a neochotu opraviť tieto chyby mu všetky peniaze nevyplatím, nato sa zamkol a pustil psa Bavím sa skvele napísal som mu smsku že ak teda sa rozhodne mi ich nevydať tak zavolám na políciu, proste kovbojka za pár jolán.

ano robí gitary 40 rokov ale jeho edukácia skončila rovnako pred 40timi rokmi, iné snímače ako Di Marzio a Seymour Duncan nepozná

ak veľmi chceš tú gitaru a ak si ju ešte nekúpil tak si ju poriadne prezri, to čo píše RobG je pravda viacerí si potom dávali opravovať či vyrábať krky úplne inde, napriek tomu je hŕstka hudobníkov v okolí Levíc, Krupiny, Šiah a Štúrova ktorý ti ho do nebies vychvália, ja osobne som rád že som ho už odvtedy nestretol Popiskujem si
Nakoniec som ju ani nebol pozriet, mam nieco ine, ale vdaka
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #14 kedy: 17. November , 2015, 08:49:36 »

Nakoniec som ju ani nebol pozriet, mam nieco ine, ale vdaka

Siel si do toho tele?

Daj potom nejaky kratky report.  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.