Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 19:40:16
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Snimace na MIM Stratocaster  (Prečítané 17899 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« kedy: 17. November , 2015, 15:18:45 »

Zdravim,

trochu sa namotavam na myslienku vymeny snimacov na mexickom strakaci. Su tam keramicke single a zvazujem Custom shop Fat 50s, ktore sa davaju na americke standardy. Proti tymto snimacom nic nemam, gitara bavi, co sa tyka vystupu, tak je to akurat, len rozmyslam, ci by to nespravilo nejaku dobru zmenu. Pripadne co by som od tej zmeny mohol ocakavat ? Lebo tie Faty su dost drahe a ak by bol rozdiel minimalny, tak by som to asi nechal tak.  Zdravíčko
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1 kedy: 17. November , 2015, 15:40:17 »

nesahat do gitary, ktora sa Ti paci zvukovo !! spravi Ti to akurat zmenu v penazenke  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 17. November , 2015, 17:06:26 »

Ja som vymenil snimace v mojom byvalom mexicu za Kevinove a hralo to o 5 tried lepsie. Odporucam cokolvek ine, nez povodne snimace.  Som frajer
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 17. November , 2015, 17:35:13 »

mozno som podivin, ale mne sa tie obyc. mexicke keramicke pacia. nie su moc ostre alebo cinkave, co som vzdy ocenil hlavne na kobylovom. su pomerne silne a dobre tahaju, co sa oceni trebars na marshalloch :) urcite sa mi vzdy lubili o 10 tried viac, ako alnico, co sa dava na klasicke amerikan standardy... inak sa moc vo fender singloch neorientujem, urcite maju kopec dobrych  Neviem

co sa tyka rozdielu... samozrejme ze bude uplne minimalny, vzdy je to tak. okrem hraca to nerozozna nikto nikdy. jedine este kamarati z kapely, ale len za predpokladu, ze vedeli, ze sa menili snimace  Ja som čert..
« Posledná zmena: 17. November , 2015, 17:35:52 od rastis » Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #4 kedy: 17. November , 2015, 17:47:09 »

no zatial to vyzera, ze usetrim :D presne ako pise rastis (nie su ostre, relativne silne ) to je to co sa mi na nich paci ... ak by toto nemali splnat nove snimace, tak nie je o com...jedine ze by toto splnali  a boli by o maly kusok...hmm...alnico ....alebo hrejivejsie...tak nejak  Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 17. November , 2015, 17:58:03 »

oni tie Alnico budu asi vzdy o cosi ostrejsie a pravdepodobne vzdy aj trochu slabsie. co sa potom na nich oceni je taka akoby vzdusnost, konkretnost a nezliatost v skreslenych akordoch, pleskotavost v attacku na poloskresleniach (no to uz suvisi znacne aj s gitarou) , ale to uz su teorie od stola :)... ak to niekoho nutka skusit, preco nie, netreba zbytocne preplacat nove v obchodoch a kupovat ak sa da z druhej ruky. ono sa to vzdy aj pomerne lahko preda dalej, v tomto maju znackove kvalitne veci vyhodu...
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #6 kedy: 17. November , 2015, 21:34:42 »

Nedávno som presne Fat50s dával kamošovi do Mexika a rozdiel bol parádny...gitara bola úplne inde zvukovo.
Ale musím povedať, že mne sa zvuk tých pôvodných absolútne nepáčil...keramické snímače všeobecne nemám rád.
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #7 kedy: 17. November , 2015, 21:46:12 »

Fat 50 vobec nie su ostre, su to super snimace a povodne nebudem ani kemontovat v porovnani s hocakou custom shop sadou fender.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #8 kedy: 18. November , 2015, 10:59:26 »

neviem sa vyjadriť k tým Fat50 snímačom, pretože som na nich ešte nehral, ale moje skúsenosti - 2x som menil pôvodné snímače v MIM stratocasteroch - sú asi nasledovné:

1. výmena - strat (jelša/javor) osadený keramickými snímačmi HSS set som vymenil za set singlov Lace Sensor Hot gold.
2. výmena - strat (topoľ/javor) osadený factory setom singlov som vymenil najprv za set Syemour Duncan SSL-4, potom za Texas special a naposledy za Lace Sensor Gold.

Pri oboch gitarách som spozoroval, že sa gitary zbavili typického "unifikovaného" zvuku a začali hrať "inak". Ťažko to popísať slovami, ale mal som pocit, že sa mi ľahšie hrá. Napr. ten druhý strat, do ktorého som dal tie Seymour Duncan bol oveľa dravší, vyváženejší zvuk po celom spektre a gitara bola zrozumiteľnejšia pri hre v kapele.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 18. November , 2015, 14:58:08 »

Men, skusaj kolko sa Ti chce, pokial kupis kvalitne, naprerobis ani pri predaji.

Ja som kedysi mal mexickeho Strata chvilu a namiesto povodnych snimacov som tam dal nejake od Kevin Smitha a ta gitara az vtedy zacala hrat, dovtedy to bolo take nijake skapate.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 22. November , 2015, 13:30:30 »

zdravím,

rozmýšľam tiež nad výmenou snímačov na strkáči, gitara je FENDER 50'S Strat, rozmýšlam nad výmenou krkového sn. prípadne celej sady, uvažujem nad:

Fender Custom 54 Stratocaster
http://www.thomann.de/de/fender_custom54_strat_pu_set.htm

Fender Custom 69 Strat
http://www.thomann.de/gb/fender_custom69strat_puset.htm

Chcel by som z toho dotať pekný bluesový soud, tie 69 sa mi viac páčia. Máte niekto nejaké skúsenosti resp nejaké odporúčania?
http://www.thomann.de/gb/search.html?gf=pickups&bf=fender&pg=1&sid=081259a88ad651c12bbfc78e49532a78
http://intl.fender.com/en-SK/guitar-bass-parts/pickups-and-preamps/

dík
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #11 kedy: 22. November , 2015, 15:13:11 »

Mam s tych fender singlov vsetky, skus dat konkretnu otazku.  :)
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #12 kedy: 22. November , 2015, 15:15:18 »

Krkový u mňa osobne jednoznačne Custom 69. Lahodnejší zvuk som nepočul :-).
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 22. November , 2015, 20:40:41 »

Mam s tych fender singlov vsetky, skus dat konkretnu otazku.  :)

Rozmýšľam nad výmenou hlavne krkového snímača na mexiku, chcel by som poradiť nejaký zaujímavý zvuk s nádychom do blues. Ktorý by si odporúčal? :)
zvukovo niečo takéto:



Mne sa zatiaľ najviac pozdáva Fender Custom 69 Strat, celá sada je trochu drahšia tak rozmýšľam len nad výmenou krkového ktorý používam najčastejšie.
Pri Fender Custom 54 Stratocaster je zas dobrá cena na celú sadu, chcel by som vedieť názor ktoré znejú lepšie prípadne odporučiť nejaké iné zaujímavé riešenie.
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 22. November , 2015, 20:41:53 »

Krkový u mňa osobne jednoznačne Custom 69. Lahodnejší zvuk som nepočul :-).

dík za info :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #15 kedy: 22. November , 2015, 20:49:49 »

Krkový u mňa osobne jednoznačne Custom 69. Lahodnejší zvuk som nepočul :-).

Tiez mam kri krku 69, je to podla mna naj snimac od fendra ku krku, stred fat 50, kobylka dimarzio Fasttrack 1. 
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #16 kedy: 23. November , 2015, 00:33:20 »

Z toho co si napisal (a dal linky) ku krku podla mna jednoznacne CS69. Je to singel, ktory ma najviac tych cinkavych/sklovitych vysok (pri kobylke pomerne az prehnane ostrych/tenkych, ale do ostatnych dvoch pozicii super).

Tiez ho mam na dvoch svojich stratoch u krku (v kombinacii s FAT50 stred a TexasSpecial alebo SSL5 pri kobylke).

Moja oblubena kombinacia je CS69/FAT50/TexasSpecial
krk je cinkavy, menej basovy, zvukovo viac do "V"
stred ma stredovejsi attack, celkova farba je pomerne vyrovnana, hlasitost jemne vyssia ako CS69
kobylka je menej ostra, viac basov a hlasitosti zo vsetkych klasickych Fender singlov, v attacku je viac k CS69 ako k FAT50


FAT50s set:
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #17 kedy: 23. November , 2015, 00:40:07 »

Chalani ti dobre radia, tiez poskusali kadejake snimace :)

Apropo k tym CS54, mne sa osobne tieto single moc nepacia.
Maju najmenej basov a vysok, celkovo posobia tichsie. Brumia medzipolohy.
Podobne snimace som skusal aj od Sey.Duncan a tiez mi to neprislo ako klasicky zvuk Stratocastera.
Ale z hladiska zvuku v tom obdobi sa to tak robilo.
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 23. November , 2015, 15:07:53 »

Chalani ti dobre radia, tiez poskusali kadejake snimace :)

Apropo k tym CS54, mne sa osobne tieto single moc nepacia.
Maju najmenej basov a vysok, celkovo posobia tichsie. Brumia medzipolohy.
Podobne snimace som skusal aj od Sey.Duncan a tiez mi to neprislo ako klasicky zvuk Stratocastera.
Ale z hladiska zvuku v tom obdobi sa to tak robilo.

dík za info :)
Ide sa teda objednávať CS 69
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #19 kedy: 25. November , 2015, 17:05:48 »

fajn videjka, tak ak budem menit urcite CS FAT 50s Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.