Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 23:23:09
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aká je to basgitara. Ibanez ci Gibson? Ďakujem  (Prečítané 27837 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 12. December , 2015, 15:50:10 »

...Slovensko ale na tom bolo aspon o nieco lepsie ako Cesko. ...


ak sa bavime o 80-tych rokoch, tak Cesko malo nadcasovy svetovy Prazky Vyber. Slovensko ?
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #16 kedy: 12. December , 2015, 16:05:44 »

Jednoznačne Fermata. A keď sa to tak vezme celá naša scéna 80tok bola o kus vpredu pred tou českou až na Olympic. Elán, Žbirka, Modus, Prudy,tí začali určovať trendy a ich hudba je doteraz počúvateľná. Prave o tych 80tych rokoch u nás môžeme s kľudom hovoriť ako o zlatých rokoch slovenskej hudby. To co nastalo potom po revolúcii už kvalitou veľmi zaostavalo a ten trend trvá doteraz . Nemeraj kvalitu podľa komerčných úspechov aj keď spomínané poprockove kapely ten úspech mali aj komerčný. Takže jednoznačne 60te a 89te roky zlatá éra sk.hudby. V tých 70tkach si nie som až taká istá lebo mnohí poutekali vtedy na západ alebo mali zákaz hrať kvôli niektorým textom ako Jožo Barina.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 12. December , 2015, 16:32:04 »

Fermata je kapela 70-tych rokov, v 80-tych skoncili nestastnym albumom z roku 1984, ktory asi sami dnes mozno trochu olutovali...

eleny a zbirky a modusy su popiky, na nase pomery super a nostalgicky si ich budeme pospevovat navzdy, ale svetova produkcia bola vtedy uz ovela inde...

po revolucii podla mna miestna ponuka zacala svet zase trochu dobiehat, myslim nove ksichty, Tasler a pod...

Mendi38 - a ty si co vlastne zac ? nerypem, zvedavy som :)
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #18 kedy: 12. December , 2015, 17:28:40 »

Fermata je kapela 70-tych rokov, v 80-tych skoncili nestastnym albumom z roku 1984, ktory asi sami dnes mozno trochu olutovali...

eleny a zbirky a modusy su popiky, na nase pomery super a nostalgicky si ich budeme pospevovat navzdy, ale svetova produkcia bola vtedy uz ovela inde...

po revolucii podla mna miestna ponuka zacala svet zase trochu dobiehat, myslim nove ksichty, Tasler a pod...

Mendi38 - a ty si co vlastne zac ? nerypem, zvedavy som :)

Koľko ľudí toľko názorov, Fermata funguje doteraz a to že nahrali jeden horší album z nich nerobí katastrofu desaťročia. Vidíš a prave ja Táslera za kvalitu nepovažujem a to je tiež iba pop, tak ako už spomenul redwine boli tu muzikanti ktorí priniesli do skupín jazzrockove prvky a hlavne kvalitu. A keby tu nebola komunistická bariéra uplatnili by sa aj vonku. Ja píšem knihu z hudobného prostredia v podatate z konca 80tych a zač. 90tych rokov, začala som hľadať gitary z tej doby a trochu má to začalo zaujímať viac. :-)beriem si inšpiráciu od tých najlepších.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 12. December , 2015, 17:56:08 »

len tolko som chcel, ze ked sa bavime o SK hudbe 80tych rokov, je docela mimo spominat Fermatu, ktora fungovala predovsetkym v predchadzajucej dekade a potom prilezitostne az v nasledujucej...

zvysok je samozrejme o vkuse hlavne.
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #20 kedy: 12. December , 2015, 19:24:44 »

Ťažko mi je ich nespomenúť keď v 80tych som zažila koncert Fermaty. Ona tu bola existovala ale málo sa o nej písalo neokupovali hitparády. 2xF vo Fermate to je kvalita spolu s Griglakom, pre mňa určite. Ale ako píšem je to vec názoru.
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #21 kedy: 13. December , 2015, 03:04:31 »

Jednoznačne Fermata. A keď sa to tak vezme celá naša scéna 80tok bola o kus vpredu pred tou českou až na Olympic. Elán, Žbirka, Modus, Prudy,tí začali určovať trendy a ich hudba je doteraz počúvateľná.

Elan je hudba pre policajtov a vsetko ostatne vykradalo zapadne nahravky ktore tu boli zakazane, lebo blablabla...
Collegium vykradalo ELP, Soulmen vykradal Cream, len sa tu z toho vsetci odpalovali lebo si disraeli gears nemohli kupit na doske.
Nenavidim to falosne zboznovanie.

Je pravda ze par veci ktore u nas vznikli boli zaujimave ale ani zdaleka sa nespajali s pop music.
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 13. December , 2015, 11:28:01 »

Elan je hudba pre policajtov a vsetko ostatne vykradalo zapadne nahravky ktore tu boli zakazane, lebo blablabla...
Collegium vykradalo ELP, Soulmen vykradal Cream, len sa tu z toho vsetci odpalovali lebo si disraeli gears nemohli kupit na doske.
Nenavidim to falosne zboznovanie.

Je pravda ze par veci ktore u nas vznikli boli zaujimave ale ani zdaleka sa nespajali s pop music.


Bohuzial, ale mas krutu pravdu. Podobnych kapiel ako nasa Fermata alebo Collegium bolo hocikde na Zapade kvantum, dokonca aj rovnako skoncili bez povsimnutia mimo svojej domovskej krajiny. Len treba mat v tej scene trosku prehlad.

Osobne inak povazujem za ovela originalnejsi pocin ako hociaku Fermatu alebo Collegium album Pevnina Detstva od Ursinyho - ten by som osobne vybral ako NAJ slovensky album vobec, ktory sa ozaj nestrati ani v obrovskej zaplave vtedajsej zapadnej a svetovej produkcie. Skoda, ze Dezo v tom style este chvilu dalej nepokracoval.  Smútim
« Posledná zmena: 13. December , 2015, 11:29:40 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #23 kedy: 13. December , 2015, 11:52:21 »

Nech sš páči, Fermata skladba z roku 1981, keďže fakticky hrá v tom istom zložení ako vtedy, predpokladám že odvtedy stúpla iba kvalita záznamu  :) všetci niekoho vykradali a vykradaju, aj zahraničné kapely iba do nich tak nevidíme.https://m.youtube.com/watch?v=R7TEECl3604
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 13. December , 2015, 14:48:01 »

Mendi Mendi... nas tu nemusis presviedcat o Fermate, vacsinou ju tu vsetci dobre poznaju a nikto proti nej nic nema, skorej naopak. osobne sa napriklad ani az tak nestotoznujem s nazorom killa par prispevkov vyssie.

na druhej strane, pises tu strasne subjektivne veci, co je v porriadku, akurat Ti to zcasti nesedi faktograficky, len sa to strasne snazis ohynat tak, ako ti je subjektivne blizke.

Fermata na videu nehra faktickky v tom istom zlozeni ako predtym. hra v zlozeni, ze polovica kapely je niekto iny, ako predtym. a ty pises knihu ? no spanombohom, s takouto faktografickou lajdackostou  Nezahrávaj sa
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 13. December , 2015, 14:54:34 »

...
Collegium vykradalo ELP...

to uz je take klise, ze ani neviem, preco ma nutka zase na to reagovat. ale dobre...

urcite poznas komplet Collegiovsku diskografiu. mali tam samozrejme aj hlupejsie albumy, aj nejaku tu vatu... co konkretne je to, o com sa tvrdi, ze vykradali ELP ? napadne mi prvy live album v triu, s tym aj dost v 70tych koncertovali. to je ozaj hudba na sposob, ako hravali aj Emersonovci, taka ta hudba a´la Tarkus prva skladba. mozno aj druhy live album Collegii s gitarou by sa dal ciastocne zaradit do tohto stylu. ale ked sa pozres na zvysok tvorby, kde tam vidis ELP ? co na Divergenciach sa Ti zda take ? na Konvergenciach mas minimalne dve strany uplne inej hudby... alebo nieco nechapem ?
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #26 kedy: 13. December , 2015, 17:08:57 »

Mendi Mendi... nas tu nemusis presviedcat o Fermate, vacsinou ju tu vsetci dobre poznaju a nikto proti nej nic nema, skorej naopak. osobne sa napriklad ani az tak nestotoznujem s nazorom killa par prispevkov vyssie.

na druhej strane, pises tu strasne subjektivne veci, co je v porriadku, akurat Ti to zcasti nesedi faktograficky, len sa to strasne snazis ohynat tak, ako ti je subjektivne blizke.

Fermata na videu nehra faktickky v tom istom zlozeni ako predtym. hra v zlozeni, ze polovica kapely je niekto iny, ako predtym. a ty pises knihu ? no spanombohom, s takouto faktografickou lajdackostou  Nezahrávaj sa
Pozor nepíšem o reálnych hudobných skupinách na to naozaj nemám. Píšem z hudobného prostredia, takže mi s dobou musia sedieť nástroje, co mám skutočne krvopotne nastudovane a s čím mi pomohlo viac ľudí. Potom štýl hudby, spôsob akým tu v tej dobe všetko fungovalo fakticky bez PC techniky, mobilov atď. Čo sa týka skupín a 80tych rokov o.k som subjektivna a nemusím mať za každú cenu pravdu ak ma niekto presvedčí že pravdu nemám.  :)
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #27 kedy: 14. December , 2015, 12:10:22 »

a vsetko ostatne vykradalo zapadne nahravky ktore tu boli zakazane, lebo blablabla...
Collegium vykradalo ELP, Soulmen vykradal Cream, len sa tu z toho vsetci odpalovali lebo si disraeli gears nemohli kupit na doske.
Nenavidim to falosne zboznovanie.

...dost zjednoduseny pohlad na vec, ale chapem ze z dnesneho pohladu su veci ktore sa diali u nas okolo muziky 40 rokov dozadu, su pre niekoho dost tazko predstavitelne a pochopitelne

...s tym vyrazom "vykradanie" by som narabal trochu opatrnejsie, a nemiesal by som to s vyrazom "byt niecim, alebo niekym ovplyvneny" ...deje sa to v umeni stovky rokov, v hudbe, v architekture, vo vytvarnom umeni, v mode, atd., atd.
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #28 kedy: 17. Január , 2016, 10:55:36 »

... uz viem preco nechodite na pivo  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #29 kedy: 17. Január , 2016, 18:41:06 »

... uz viem preco nechodite na pivo  Bavím sa skvele

... jasne, v mojom veku je uz velke nebezpecenstvo ze ked vyjdem z domu, tak uz nemusim najst cestu naspat  Bavím sa skvele
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.