Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 08:09:05
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aká je to basgitara. Ibanez ci Gibson? Ďakujem  (Prečítané 27709 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #30 kedy: 22. Február , 2016, 01:44:36 »

Neviete náhodou aj toto aká je basgitara? Ja som si myslela že Fender Precision hot rod ale asi to nie je ono  Neviem

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 22. Február , 2016, 16:46:41 »

to moze byt hocico, kludne aj nieco co niekto vyrobil doma. napriklad to co tam drzi gitarista, ak sa nemylim Jirko Vana, vyzera ako z dielne mojho fotra.

nie je to live, ale len televizny obraz, cize akteri mozu mat v rukach to, co bolo prave po ruke v telke, dokonca nikde nie je napisane, ze akteri v obraze su zrovna ti, co to nahravali, a podobne. vselijakych zoskupeni, co sa spolu vyskytli v obraze a pritom sa v studiu v zivote nestretli je z 80tych rokov pozehnane.

basa, co sa tam vyskytuje moc ako Fender Precision nevyzera a uz vobec nie hot rod a pokial sa nemylim, privlastky hod rod Fender v 80tych rokoch k svojim nastrojom este s takou oblubou nedaval...
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #32 kedy: 22. Február , 2016, 20:54:33 »

Blbne mi to tu...takže  ešte raz. ..uz viem co to je je to Schecter bass a vraj si ju koncom 70tych rokov doniesol z Nórska.
« Posledná zmena: 22. Február , 2016, 20:54:59 od Mendi38 » Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #33 kedy: 22. Február , 2016, 20:59:09 »

vo videu sú  tí  čo  hrajú  aj na albume aj v skutočnosti a majú  svoje nástroje okrem bicích ak sa nemýlim. Inak Jirko mal túto  gitaru co má  asi je to originál Fender a mal v tom čase  ešte  jednu Gibson LP a tú  má  doteraz. Kaššay  basgitarista s touto asi nahrával  všetky  albumy Modus aj Provisorium ale vraj mal aj nejaku Fretless tak neviem. Ale na zahraničných fórach na túto  Schecter iba samé superlativy, v tom čase veľmi dobrý nástroj za skvelú cenu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 22. Február , 2016, 21:52:17 »

Jirko rozhodne nema Fender, ale na 99% nastroj ktory pochadza z vyroby mojho fotra (pripadne Fedora Fresa - mali spolocnu dielnu vo Fedorovej pivnici v tom case), podobnych nastrojov vtedy vzniklo viac. jeden som svojho casu (aj ked dost davnejsie) videl napriklad aj Henry Tothovi na podiu a zhodou okolnosti s logom Schcecter, pretoze firma Schcecter sa vtedy zapodievala predajom nahradnych dielov (nieco ako dnes Dr.Parts a pod.) a foter par skorsich gitar spravil prave s krkmi Schcecter, kym si neskorej trufol na vyrobu vlastnych...

samozrejme ze ta basa moze byt aj original Schecter, lebo Schecter aj vtedy vyrabal aj komplet nastroje, a kludne si ho mohol doniest aj z Norska, pretoze vtedy si z Norska doniesol nieco kazdy, kto tam vtedy hraval, cize pomaly 2/3 vsetkych vtedajsich muzikantov...

ze Jirko nema Fender, ale domarobenec je uplne zjavne aj z videa, co si davala uz minule:

Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #35 kedy: 22. Február , 2016, 22:39:00 »

... foter par skorsich gitar spravil prave s krkmi Schcecter, kym si neskorej trufol na vyrobu vlastnych...
Potvrdzujem, raz som mu niesol jeden krk z "kapitalistického zahraničia", keď som hral v holandských pajzloch.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 22. Február , 2016, 23:00:18 »

...uz viem co to je je to Schecter bass a vraj si ju koncom 70tych rokov doniesol z Nórska.


... v tom čase veľmi dobrý nástroj za skvelú cenu.

nechcem sa moc hadat, az take presne informacie nemam, ale tu sa pise, ze Schecter po svojom suciastkovom obdobii zacal vlastne gitary vychadzajuce z designu Fender, vyrabat v roku 1979, boli povazovane za velmi kvalitne a velmi drahe a predavane len 12timi predajcami v USA.

https://en.wikipedia.org/wiki/Schecter_Guitar_Research

a tu je ten isty text:

http://www.schecterguitars.net/schecterguitarhistory.htm
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #37 kedy: 22. Február , 2016, 23:54:25 »

Tá Jirkova môže byť, nehadam sa, kľudne to môže byť vyrobené tu, predsa len ja sa v tom tak nevyznám :-) a tá druhá Schecter tak je možné že je to z toho suciastkového obdobia, neviem či je to originál z USA ale vraj ju doma skladal takže ju doniesol po kusoch asi :)))  ale mal ju fakticky viac ako desať rokov, takže naozaj musela byť dobrá .
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 23. Február , 2016, 14:36:23 »

...ale vraj ju doma skladal ..

cize ked som napisal toto, moc som sa nezmylil:

to moze byt hocico, kludne aj nieco co niekto vyrobil doma....

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 23. Február , 2016, 14:37:12 »

...predsa len ja sa v tom tak nevyznám :-) ...

nuz, nevyznas sa v tom vobec :)
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #40 kedy: 23. Február , 2016, 15:14:04 »

cize ked som napisal toto, moc som sa nezmylil:

Nie, je to Schecter, ten človek čo mi to písal, ju ( tú basu) reálne držal v rukách vraj medzi prvými a verím mu, že sa v tom vyzná veľmi známe meno medzi muzikantmi :-)
citujem:
On si tú basičku priniesol z Nórska v cca 1978-om, ako skladačku.... bol som jeden z prvých, ktorý ju držal v ruke :)

Takže doma iba poskladaná :-) ale viem že to asi nič výnimočné, môj ex, huslista si takto nástroje ako skladačky nosil z celého sveta :-) aj keď je pravda že tak minimálne storočné :)))
« Posledná zmena: 23. Február , 2016, 16:08:09 od rastis » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #41 kedy: 23. Február , 2016, 15:23:39 »

V klude nam inak Mendi38 nieco o sebe povedz. :) Je to mile vidiet tu nezne pohlavie zaujimajuce sa o taketo detaily.  Na zdravie!  Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 23. Február , 2016, 16:13:53 »

...
Takže doma iba poskladaná :-) ...

ale vsak to je uplne jedno predsa, to je zase ako o tej Fermate 2 strany dozadu, nieco napises dosti nepresne alebo uplne zle a potom sa slovickarime  Nechajte ma vydýchať vsak fajn, doniesol si basu, poskladal si ju doma a mal ju dlho. nikto nikde nikdy nespochybnil, ci je to dobra basa alebo zla alebo co, kludne moze byt aj vynimocna. nemas nejaku chorobnu fixaciu na osobu Kassaya ?

inak by ma zaujimalo, kto uz basgitare bezne hovori "basička". ja som vlastne jedneho poznal, ale neviem, ci mohol byt v 1978 roku jednym z prvych, co ten Schecter drzal v ruke, skorej nie...
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #43 kedy: 23. Február , 2016, 17:08:45 »

V klude nam inak Mendi38 nieco o sebe povedz. :) Je to mile vidiet tu nezne pohlavie zaujimajuce sa o taketo detaily.  Na zdravie!  Žmurk

Ale keď ja som úplne nezaujímavý človek, viem sa pre niečo nadchnúť a keď má niečo zaujme, venujem sa tomu naplno :-) píšem svoju prvú knihu, typicky ženský román, aj z hudobného prostredia z 80-90tych rokov a musela som do románu vybrať štyri basgitary. Myslela som si, že čím drahšie, tým lepšie ale prišla som na to, že prekaždého basgitaristu je tá jeho pravá, aj keby stála iba niekoľko stoviek. :-) no a tie basgitary má tak chytili za srdce, nich zvuk, že si má získali minimálne na veľmi dlho, až som sľúbila, že keď mi vydajú román, moje prvé tetovanie bude Fender basgitara :))) chcela by som rozoznať podľa vzhľadu všetky basgitary, ale vidím že to asi dokáže málokto :)))
« Posledná zmena: 23. Február , 2016, 17:13:02 od rastis » Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #44 kedy: 23. Február , 2016, 17:13:38 »

ale vsak to je uplne jedno predsa, to je zase ako o tej Fermate 2 strany dozadu, nieco napises dosti nepresne alebo uplne zle a potom sa slovickarime  Nechajte ma vydýchať vsak fajn, doniesol si basu, poskladal si ju doma a mal ju dlho. nikto nikde nikdy nespochybnil, ci je to dobra basa alebo zla alebo co, kludne moze byt aj vynimocna. nemas nejaku chorobnu fixaciu na osobu Kassaya ?

inak by ma zaujimalo, kto uz basgitare bezne hovori "basička". ja som vlastne jedneho poznal, ale neviem, ci mohol byt v 1978 roku jednym z prvych, co ten Schecter drzal v ruke, skorej nie...

Nie je to tajomstvo, pán Jozef Buntaj :-) a čo sa týka Kaššaya, no všetci majú nejaký basgitarovy vzor, tak on je ten môj, aj keď nebol najlepší, ale je jedným z priekopníkov bigbítu, spolupracoval s tými najlepšími, taký nie vytŕčajúci, ale spoľahlivý :-)
« Posledná zmena: 23. Február , 2016, 17:55:31 od rastis » Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.