Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 21:39:52
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampy 12AX7 (ECC83)  (Prečítané 14499 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 06. Január , 2016, 19:57:06 »

Dobre Andrej, ktoré z týchto?
JJ NN003  ECC83S
JJ NN054  ECC832/12DW7
ECC83S bude o.k., ECC832 je kombinácia - 1 trióda je 83 a druhá 82, takú asi netreba.
Zaznamenané
ledo
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #16 kedy: 10. Január , 2016, 10:08:16 »

ECC83S bude o.k., ECC832 je kombinácia - 1 trióda je 83 a druhá 82, takú asi netreba.
Ďakujem, už som objednal.
Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #17 kedy: 01. Február , 2016, 12:02:12 »

Pripojim sa k teme  :)
Zajtra mi ma prijist novy vox ac15c2 a rozmyslam co s lampami.. Do koncaku mam pripravene el84ky od Stevina (znalci vjedí  Cmuk chlapci a teraz este preamp.
V podstate je to to iste, ako tuto kolega riesil, 3x 12AX7 resp. ECC83
Cital som dake recenzie na tie nove mullardy co robia.
Su to tieto https://imusicdata.sk/tad-7025-s-mullard-predzosilovacia-elektronka-ecc83-12ax7

a potom co sa tyka starych som nasiel this:

http://elektro.bazos.sk/inzerat/57577612/NOS-Mullard-ECC83-12AX7-1963-sparovana-dvojica.php

A teraz co vybrat  :) Nemam tolko skusenosti s testovanim preampovych lamp, dolezita je myslim pozicia V1, opravte ma ak sa mylim..
Povedzme na V1a V2 dat stare mullardy a na phazovy invertor (V3) aj novu..

Resp. ako by ste to riesili vy  Na zdravie!
PS, musia byt preampovky parovane (povedzme na pozicie v1,v2) ?

Dik
Zatial neponahlam s vymenou, uvidime ake budu cinske "originaly" ale rad by som o tom vedel viac.
 







Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #18 kedy: 01. Február , 2016, 14:26:36 »

Pripojim sa k teme  :)
Zajtra mi ma prijist novy vox ac15c2 a rozmyslam co s lampami.. Do koncaku mam pripravene el84ky od Stevina (znalci vjedí  Cmuk chlapci a teraz este preamp.
V podstate je to to iste, ako tuto kolega riesil, 3x 12AX7 resp. ECC83
Cital som dake recenzie na tie nove mullardy co robia.
Su to tieto https://imusicdata.sk/tad-7025-s-mullard-predzosilovacia-elektronka-ecc83-12ax7

a potom co sa tyka starych som nasiel this:

http://elektro.bazos.sk/inzerat/57577612/NOS-Mullard-ECC83-12AX7-1963-sparovana-dvojica.php

A teraz co vybrat  :) Nemam tolko skusenosti s testovanim preampovych lamp, dolezita je myslim pozicia V1, opravte ma ak sa mylim..
Povedzme na V1a V2 dat stare mullardy a na phazovy invertor (V3) aj novu..

Resp. ako by ste to riesili vy  Na zdravie!
PS, musia byt preampovky parovane (povedzme na pozicie v1,v2) ?

Dik
Zatial neponahlam s vymenou, uvidime ake budu cinske "originaly" ale rad by som o tom vedel viac.
Kedze som nedavno menil lampy do Voxu, tak dam postreh.

Tie EL84 od Steva su sice super, ale treba ich sparovat, resp. najst vhodny par. Ja som mal 10 kusov od neho a ani jeden par nesadol uplne... museli sme hladat priblizne hodnoty na "selektovanu" stvoricu, kedze mam AC30.

Preampovky som dal JJcka, ale z Nemecka, vsetko oznacene V1, pre co najnizsi sum, atd...

Velka spokojnost.

btw, Ruby tubes su najhorsie lampy ake vobec uvideli svetlo sveta. Tie boli povodne a hned som ich vyhodil, robili kvalitnu zlobu. Jak koncove, tak preampove.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 01. Február , 2016, 16:43:13 »


Tie nove Mullardy nepoznam. Stare Mullardy su super lampy, len neviem, ci sa uplne hodia na Vox. Maju velmi plny zvuk, s poriadnymi stredmi a nizsimi stredmi, pomerne gulatymi vyskami a su velmi detailne. Skor sa mi vzdy spajaju s britskymi EL34 zosikmi. Na Vox si viem idealne predstavit Tesly E83CC, to su take neutralne vyrovnane citatelne lampy, ak ich este zozenies ovsem. Aleo skus lacnejsiu variantu starych Mullardov - Brimar, to je zvukovo aj fabricky to iste a daju sa lacnejsie splasit.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #20 kedy: 01. Február , 2016, 17:02:39 »

Kedze som nedavno menil lampy do Voxu, tak dam postreh.

Tie EL84 od Steva su sice super, ale treba ich sparovat, resp. najst vhodny par. Ja som mal 10 kusov od neho a ani jeden par nesadol uplne... museli sme hladat priblizne hodnoty na "selektovanu" stvoricu, kedze mam AC30.

Preampovky som dal JJcka, ale z Nemecka, vsetko oznacene V1, pre co najnizsi sum, atd...

Velka spokojnost.

btw, Ruby tubes su najhorsie lampy ake vobec uvideli svetlo sveta. Tie boli povodne a hned som ich vyhodil, robili kvalitnu zlobu. Jak koncove, tak preampove.

Tie koncove si musim dat mrknut, a to sa paruje nejakym meranim mimo ampu ci az nahodene a ked bezia ?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 01. Február , 2016, 17:08:41 »

...Maju velmi plny zvuk, s poriadnymi stredmi a nizsimi stredmi, pomerne gulatymi vyskami a su velmi detailne...
Progi ma zase provokuje.   Bavím sa skvele   Bavím sa skvele   Bavím sa skvele

Tie koncove si musim dat mrknut, a to sa paruje nejakym meranim mimo ampu ci az nahodene a ked bezia ?
V merači elektróniek mimo ampu.
Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #22 kedy: 01. Február , 2016, 17:29:45 »

Progi ma zase provokuje.   Bavím sa skvele   Bavím sa skvele   Bavím sa skvele
V merači elektróniek mimo ampu.

ze vy ste tu mali nejaku dobru debatu o lampach vy dvaja  Bravooo
Nechodim tu az tak dlho ale tipujem to na take nieco :D

btw dik, tie koncove si necham pozriet..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 01. Február , 2016, 17:54:15 »

Progi ma zase provokuje.   Bavím sa skvele   Bavím sa skvele   Bavím sa skvele

Musis to mat tazke, kedze Ta takto musi provokovat tak 95% gitaristov. :)  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #24 kedy: 01. Február , 2016, 18:04:27 »

Tie nove Mullardy nepoznam. Stare Mullardy su super lampy, len neviem, ci sa uplne hodia na Vox. Maju velmi plny zvuk, s poriadnymi stredmi a nizsimi stredmi, pomerne gulatymi vyskami a su velmi detailne. Skor sa mi vzdy spajaju s britskymi EL34 zosikmi. Na Vox si viem idealne predstavit Tesly E83CC, to su take neutralne vyrovnane citatelne lampy, ak ich este zozenies ovsem. Aleo skus lacnejsiu variantu starych Mullardov - Brimar, to je zvukovo aj fabricky to iste a daju sa lacnejsie splasit.

na tie nove mulllardy pisu ze su prave na taketo old skuul ampy a open back komba a britsky zvuk, ale aj tak veru tazko povedat..
A tiez toto je novy vox trosku iny nez nejaka jmi 64ka  :) Tie tesly som tiez rozmyslal ale kde ich zohnat a v akom stave...
Uvidim ako to bude hrat so stock lampami a budem riesit a laborovat..


 
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #25 kedy: 01. Február , 2016, 18:18:08 »


Uvidim ako to bude hrat so stock lampami a budem riesit a laborovat..


Skusaj a skusaj a uvidis. Casom si najdes favoritov a skusanie strati vyznam, resp. omrzi. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 01. Február , 2016, 20:45:07 »

ze vy ste tu mali nejaku dobru debatu o lampach vy dvaja
To my sa furt doťahujeme, ale iba v dobrom!

Musis to mat tazke, kedze Ta takto musi provokovat tak 95% gitaristov. :)  Ja som čert..
Všetci už zabudli na môj test elektróniek.  ?§!.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #27 kedy: 02. Február , 2016, 10:44:01 »

A ako chces aby ten VoX hral ?
Crunch ,alebo tucny cisty ?
Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #28 kedy: 02. Február , 2016, 12:10:21 »

A ako chces aby ten VoX hral ?
Crunch ,alebo tucny cisty ?

Pouzival som voxa minuly rok v kapele a tam mi sedel ten crunch, ale praveze vcul sa mi paci aj cisty tucny a do toho povedzme RAT alebo daky DS1, bad monkey.. to spolu nemoze fungovat zle  Žmurk
To nove acecko je ale trosku ine aj reprakmi, konecne ma 15ka top boost kanal jak ma byt a pod. Uvidime, uz sa toho aparatu neviem dockat  Bravooo
 
Zaznamenané
ledo
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #29 kedy: 06. Marec , 2016, 16:32:23 »

Chlapi,
nakoniec som dal JJ ECC83S a výkonové EL84 som kúpil ruské 6P14P-K. Omnoho lepší zvuk ako z čínskymi! SPOKOJNOSŤ!
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.