Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. Apríl , 2024, 18:10:47
Strán: [1] 2 3 ... 15 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Radim Hladík/Modrý Efekt a blaboly o progrocku  (Prečítané 56194 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 05. August , 2005, 11:29:59 »

Co hovorite na tuto legendu rockovej hudby v byvalom Ceskoslovensku a podla mna spolu s F. Griglakom najlepsieho gitaristu nasej rockovej hudby? Albumy ako Modry Efekt a Radim Hladik (1975), Svitanie (1977), Svet Hledacu (1979) a 33 (1981) su pre mna spolu s Pesnou z Hol, Huascaranom a Dunajskou Legendou od Fermaty jedno z najlepsieho, co sa u nas vyprodukovalo. Album Svitanie bol dokonca nahrany u nas a hral na nom F. Freso. Na Hladikovi sa mi strasne paci jeho krasny cisty zvonivy ton a melodicky feeling. Pritom je to velmi vsestranny gitarista, ktory osciloval medzi hardrockom, bluesrockom, fusion a progresivnym rockom. Takyto typ gitaristov mi u nas hrozne chyba.
« Posledná zmena: 12. Január , 2012, 22:33:19 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 17. Január , 2006, 00:15:22 »

Svet Hledacu je genialny album. Pocuvam reediciu, su tam piesne navyse, ktore na povodnom vidani neboli (Fotka, Saty z satku), a tie su uplne ine, vobec to nie je ten na art rock s dramatickymi klavesovymi linkami.

Album posobi velmi kompaktnym dojmom, v par songoch sa mierne prelinaju tie iste melodicke motivy, zaujimave texty, skutocny zazitok :) Snad si raz budem moct pustit platnu, ktoru si otec kupil na vojne.

Hladik je na tom albume vyborny, ale v Kloboucku ma moc nenadchol.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 17. Január , 2006, 00:31:59 »

Tak tak. Aj ja mam rad ten album, takisto ako Svitanie a 33. Akoby tvorili nejaku trilogiu. Je to prijemny lahko pocuvatelny a pristupny progresivny rock. Akurat mi tam trosku obcas nesedi spevak L. Semelka s tym jeho patetickym az prejavom, ale vzdy sa cez to prehryziem nejako bez vaznejsej ujmy.

Hladik je vyborny ako zvycajne na tomto albume. Najradsej mam tretiu skladbu Rajky. Som si s nim inak mailoval a tento album nahral s Voxom AC30 a Gibson Les Paul Customom z roku 1970.

Tie bonus tracky nemusim (ledva som ich vydrzal raz pocuvat), su pre mna miestami az vyslovene hnusny pop zaciatku 80tych rokov.

Naposledy upravil Progrocker, : 17.01.2006 o 00:32
« Posledná zmena: 10. Január , 2012, 08:32:30 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 17. Január , 2006, 00:38:05 »

Rad si ich vypocujem. No ten vokal je miestami az primoc napaty, ale da sa cez to prejst.

Konkretne tu piesen Fotka si este kludne vypocujem, nenarocne a celkom prijemne. Vidno, ze vedeli skladat a hrat aj bez vacsie masy.

Inak mi napadlo, ze z dnesneho podhladu je ten image trochu smiesny, ale ta hudba je nadcasova :) Tak je to s mnohymi kapelami z toho obdobia.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 17. Január , 2006, 00:40:50 »

Aky image myslis?
Ved vyzerali ako vsetci hudobnici z tych rokov.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 17. Január , 2006, 00:49:01 »

Presne ten :)



Naposledy upravil martinlm, : 17.01.2006 o 00:49
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 17. Január , 2006, 01:03:46 »

No toto su fotky este zo 60tych rokov z ich prvej zostavy. Na to ze tu bol hlboky socik a zaciatok normalizacie, si celkom drzali trend.

Mne skor inak prijdu smiesne fotky metalovych kapiel z 80tych rokov. ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 17. Január , 2006, 01:06:13 »

Tie fotky su 1969, z oficialnej stranky Blue Efect.

80te roky boli tiez riadne uletene :) Tak to byva. Ale hudba ostava, teda nie vsetka, ale vsak o tom som uz pisal.

Ma Kobolucku ma Hladik Mesa Boogie Studio Preamp a 50/50 koncak, to bolo tak v 1995. Gibson LP cierny, viac neviem, ale ma z toho na moj vkus pomerne nechytny zvuk :-/
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 17. Január , 2006, 01:21:27 »

Dlhé vlasy boli u mužov vždy normálne, kým móda nezačala diktovať pred desiatkami rokov (storočiami?) krátke vlasy.

Ale tieto strihy zo 60,70-tych rokov na Máničku a podža hrnca boli vežmi veselé, kotlety taktiež.
80-te roky sa mi zdali normálne, len mi trochu začali vadiť u viacerých kapiel umelo natupírované hlavy, trvalé a podobné nezmysly.

Čo sa týka Radima Hladíka - považujem ho v Čechách za priekomníka rockovej gitary, páči sa mi ako hral, predsa len teraz je to už starý pán, ale váža to ďalej. :)

Mimochodom Blue Effect hrá opäť.
http://www.blueeffect.cz
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 17. Január , 2006, 01:27:04 »

Vsak uvidime na Guitarfeste. Pozrite si http://www.blueeffect.cz/BE_stage_plan.doc stage plan :)
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 17. Január , 2006, 01:36:35 »

Ako pozerám na stage plan, tak na Guitarfeste tento rok nebude, tožko roboty s tým nechcem mať.
Skôr potom na nejaký samostatný koncert by som ho dotiahol, ak ma organizovanie festu úplne neodradí. :woohoo:
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 17. Január , 2006, 09:02:10 »

pitu napísal:
Citácia

Mimochodom Blue Effect hrá opäť.
http://www.blueeffect.cz


Ale co?! Lebo to co bolo na Silvestra na CT2(1) sa celkom dalo. Akurat, ze tam bol z povodnej zostavy len Hladik . .. . . a ze hrali vec z  \"Kuře v hodinkach\" som trocha nepochopil, ale o to viac ma to potesilo. . .
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 17. Január , 2006, 10:29:00 »

Viackrat som uz videl v telke tu ich terajsiu zostavu a uz to podla mna nie je ono. Chyba tomu stava a napady nove. M Efekt pre mna skoncil roku 1981 po albume 33, ked sa rozpadla posledna \"klasicka\" zostava Hladik/Semelka/Cech.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 17. Január , 2006, 10:33:32 »

Poznam tie albumy, su perfektne aj zvukovo, aj hudobne. Na Semelku sa da po case ako-tak zvyknut. Tie bonusy boli fakt usmevne. To bolo tak, kapela ak chcela za sociku fungovat, nahravala (ak mohla) aj na objednavku do televizie, rozhlasu barsco.

Na kloboucku mal Hladik naozaj divny zvuk, ale zase viem si predstavit, ze tam bolo plno muzikantov, kapiel, aparatov, tocilo sa urcite hned viacej dielov pre televiziu, nahanacky, stres, ktovie, ci to bol vlastne jeho aparat. Ani Pavlicek z kloboucku na mna az tak nezaposobil...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 17. Január , 2006, 21:39:42 »

Mam všetky LP čo spominate.Bol som na koncerte ME asi 4 krat v rokoch 76-80.Hral  vtedy na toho Gib. a Voxa,jednu krabičku a zvuk super.Po koncerte hodil  par slov s fanuš.Vtedy aj dnes prijemny človek.Ked mam blbu naladu tak počuvam ich LP-čka.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 15 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.