Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 13:40:09
Strán: 1 [2] 3 4 ... 15 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Radim Hladík/Modrý Efekt a blaboly o progrocku  (Prečítané 56199 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 17. Január , 2006, 21:44:17 »

Stastny clovek :). Ja by som sa casto rad teleportoval do tej doby, ale asi do UK alebo Nemecka, pripadne Talianska.
Zaujimave inak, vzdy som si myslel, ze na koncertoch hral cez Marshall Superlead vtedy, aspon tie som si vsimol v zaberoch v seriale Bigbit.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 17. Január , 2006, 21:48:18 »

V tych casoch napriklad Fermata a aj zvysne vyznamne art/prog/jazz rockove ceske a slovenske kapely hravali vo vacsine miest.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 17. Január , 2006, 21:59:24 »

Možno hral aj na Marsh. ale ja som ho vždy videl resp. počul s Voxom.Aj v zostave s Frešom .Veselym Semelkom aj v triu so Semelkom, samozrejme plus Cech.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 17. Január , 2006, 22:05:14 »

Trochu off topic, Griglak vo Fermate nevies na com hraval a nahraval v tych casoch nahodou?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 17. Január , 2006, 22:05:24 »

Na Fermate som bol tiež par krat.Huascaran Dunajska legenda BIela planeta,všetko naživo.Užasne koncerty,
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 17. Január , 2006, 22:15:42 »

FG mal všeličo.Niečo robene-Budin.-nečo upravene-aj org.Vtedy sa vela hravalo na kopie.Org. v našich obchodoch neboli.Vozilo sa to zložito zo zapadu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 18. Január , 2006, 10:16:19 »

rudy napísal:
Citácia
FG mal všeličo.Niečo robene-Budin.-nečo upravene-aj org.Vtedy sa vela hravalo na kopie.Org. v našich obchodoch neboli.Vozilo sa to zložito zo zapadu.


Skus prosim neskratkovat v textoch. Este mozno moje rocniky vedia, co pises, ale mladez uz mozno ani nie :). Ale je to tak - Griglak hraval odjakziva na kadeco a s Budinskym boli vzdy kamosi. Na starsie kolena zacal byt mesabugista. A Hladik, co som pocul hravaval tiez na kadejake poletovne preampy svojho casu...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 18. Január , 2006, 10:26:52 »

Hej, je fakt, ze Griglaka som videl na kazdej fotke s inou gitarou. Celkovo mal ale zvuk vynikajuci. Napr. pefrektny mal v skladbe Piesen z hol z ich druheho albumu. Myslim, ze vtedy hraval cez Marshall Superlead hlavu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 18. Január , 2006, 11:07:19 »

Vtedy hral tusim na esgecke.
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 18. Január , 2006, 13:31:14 »

Mam doma Muzikus kde sa Griglaka pytali na com hraval a bolo toho dost. Myslim, ze hraval aj na MB Mark IV.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #25 kedy: 18. Január , 2006, 14:31:36 »

Na vianoce som si vypýtal kúpiť 2CD od Hladíka Beatová Síň Slávy, je to výber neviem z kožkých albumov, nemám čo dodať Hladík nemá chybu, čo mi trochu vadí je spevák, ak by tam bol iný človek, bolo by to dokonalé. Najradšj mám i tak inštrumentálky- Čajovna, Návšteva u tety Markéty, vypití šálku čaje....
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #26 kedy: 18. Február , 2006, 13:18:15 »

F.G.mal kopec aparátov,čo si pamätám Marshall,Roland,Lab,Musicman,Engl,Peavey,Rocktron,Soldano,ADA,niečo robené-väčšinou krátke trvanie,Mesa Boogie.Teraz je to Mesa rack-triaxis+2x90,JMP-1.Gitár bolo tiež požehnane.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #27 kedy: 18. Február , 2006, 16:59:04 »

Videl som pár kloboučkov kde R.Hladík hral,v niektorých mal fakt nepekný zvuk,ale jeden sa mi páčil.Hral tam s nímSemelka,Veselý a Radim hral na svojho Customa a na J.Page model a to sa mi páčilo.
Zaznamenané
vlado z kn
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 84



« Odpoveď #28 kedy: 15. Máj , 2006, 21:36:23 »

mne sa zvukovo paci od blue efektu ich \"modry\" album. jedna strana boli anglicky nahrane pesnicky, druha strana bola v cestine, ale o to mi neide. pacil sa mi ten zvuk gitary a samozrejme Radimova hra...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 31. Máj , 2006, 17:01:38 »

Pre zaujimavost 3x pesnicka Cajovna.

Toto je original verzia z albumu Modry Efekt & Radim Hladík z roku 1975:

http://gitaristi.sk/files/rastis/cajovna70.mp3

Toto je akasi verzia z 80-tych rokov, je to ako bonus na niektorom z remastrovanych CD Blue Effectu:

http://gitaristi.sk/files/rastis/cajovna80.mp3

A toto je verzia z albumu Mistry ceske rockove kytary z roku 1992: (je to nahravane z kazety - sorry)

http://gitaristi.sk/files/rastis/cajovna90.mp3

Moja najoblubenejsia verzia je prave posledna - lubi sa mi na nej vsetko, zvuk gitar, bicich, nahravky ako takej... Gitara by mala byt podla vsetkeho nahravana na kombo Acoustic 164 B)
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 15 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.