Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 19:49:32
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: GigRig AutoPot - midi ovladatelny otacac knobov na efektoch.  (Prečítané 7914 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« kedy: 15. Január , 2016, 19:12:47 »

Game changer !

https://www.facebook.com/thegigrig.page/videos/956286881073476/

GigRig su mimoriadne sikovni tipci, ale toto je uplne genialne.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 15. Január , 2016, 20:28:36 »

289 Libier !
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 16. Január , 2016, 09:14:28 »

Niektori uz fakt nevedia co by vymysleli...
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #3 kedy: 16. Január , 2016, 10:06:28 »

Podla to videa mi prislo, ze zmena nastaveni trvala dost dlho - je otazne ci je to pouzitelne pre live pouzitie.
Ked uz, tak radsej nahradit potaky digitalne ovladatelnymi - aj to som niekde videl.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 16. Január , 2016, 10:54:00 »

uzasne, toto ozaj na trhu chybalo  Ja som čert.. vyzera to mimoriadne prakticky, dufam ze je to aj dost ekologicke a nezere to vela elektriky  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #5 kedy: 16. Január , 2016, 19:30:10 »

Rozumiem, ze niektori z vas nechapu vyuzitie tejto veci, ale poznam plno ludi, ktori maju obrovske rigy a toto im dava moznost namiesto toho, aby mali dva-tri tie iste pedale pre rozne zvuky mat jeden, ktory je plne programovatelny s  nekonecnym mnozstvom kombinacii pre rozne zvuky a presety.

Ja osobne by som si to nikdy nekupil, hlavne kvoli hudbe aku hram, ale ako uplna zbytocnost mi to nepride.

Ale tak prirodzene kreativita je passe, preto slovenska hudobna scena a trh vyzeraju tak, ako vyzeraju. Samozrejme, toto je uplne ina debata.
« Posledná zmena: 16. Január , 2016, 19:30:57 od Viktorino » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 16. Január , 2016, 20:04:55 »

nefrfli toto nema nic so slovenskou hudobvnou scenou, pre ktoru si ty urcite spravil tak vela :). trh ukaze a ja sa stavim, ze po tomto pes nestekne a rychlo sa na to zabudne. akasi vec, ktorou mozem riadit motorceky, ktore cez prevod nasadim na potenciometre efektu... ved to uz divne vyzera, ked si to povies takto nahlas :)
Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #7 kedy: 16. Január , 2016, 20:21:31 »

Pochybujem. Myslim si, ze GigRig ma mimoriadne silny following a vela ludi si kupuje ich systemy aj napriek ich cene. V Anglicku, ale aj v Amerike a vlastne aj po celom svete ma kopu zastancov a mimoriadne dobry customer service, cize si myslim, ze po tejto veci asi bol dopyt.. tak isto, ako aj po kope ich dalsich produktov. Ale ako si povedal, trh ukaze.

Osobne si myslim, ze to je prakticke, ale to som len ja. Podotykam, ja sam by som si to nekupil, ale ako som spomenul poznam dost vela ludi, ktori by to vyuzili v praxi.

A nie, nema to nic spolocneho so scenou. Avsak, ma to dost spolocneho s pristupom ludi ku kreativite a novym produktom. Koniec koncov, v zasade je to take iste ako Ebow alebo ine veci, ktore ludia mozu vyuzit v roznych kreativnych procesoch.

Nic som pre slovensku scenu mimochodom nespravil, ale nakolko som vacsinu svojho zivota na Slovensku netravil, nejako mi to je ukradnute. Ako som povedal, je to vsak ina debata, a je to moj osobny nazor, ktory nikomu nevnucujem. :)
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #8 kedy: 17. Január , 2016, 00:18:23 »



Nic som pre slovensku scenu mimochodom nespravil, ale nakolko som vacsinu svojho zivota na Slovensku netravil, nejako mi to je ukradnute. Ako som povedal, je to vsak ina debata, a je to moj osobny nazor, ktory nikomu nevnucujem. :)


Cize si si vlastne len potreboval kopnut do niecoho comu vlastne nerozumies..rozumiem tomu spravne? :-)
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #9 kedy: 17. Január , 2016, 00:23:28 »

jo a k teme...naco je to dobre? v dobach multiefektov na ktorych mozes uz nastavit takmer vsetko ako len chces? v dobach ked mame midi, konvoluciu, syntetizatory, ked sa ti cele nahravacie studio aj s gitarovou vybavou a miestnostou vojde do jedneho macbooku...skutocne niekto vyrobi toto a najde sa niekto dalsi kto napise ze toto je cesta kreativity? :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #10 kedy: 17. Január , 2016, 08:22:12 »

Je to skvely napad, nad tym som uz dlhsie rozmyslal, ze ako ludia mozu menit hodnoty na efekte, ak maju "napresetovany" pedalboard.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 17. Január , 2016, 12:52:03 »

takze Branko kupuje, menim nazor, je to skvela vec  Popiskujem si
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 17. Január , 2016, 12:56:41 »

takze Branko kupuje, menim nazor, je to skvela vec  Popiskujem si
Si si dlho nezajebal, ze?  Som frajer
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #13 kedy: 17. Január , 2016, 13:11:20 »

ja neviem, neprepina to okamzite, zabera to miesto v pedalboarde ako dalsi pedal, nie je jednoduchsie si kupit 2x ten isty pedal, a prepinat medzi nimi, kolko realne presetov potrebuje niekto na pedali ktory sa ovlada klasickymi tocitkami.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 17. Január , 2016, 13:23:50 »

ja neviem, neprepina to okamzite, zabera to miesto v pedalboarde ako dalsi pedal, nie je jednoduchsie si kupit 2x ten isty pedal, a prepinat medzi nimi, kolko realne presetov potrebuje niekto na pedali ktory sa ovlada klasickymi tocitkami.
Je to jednoduvhšie aj lacnejšie.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 22 otázok.