Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 11:09:28
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vladimír Kaššay  (Prečítané 15743 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« kedy: 17. Január , 2016, 23:50:53 »

Začala som sa trochu viac zaujímať o históriu  bigbítu  a toto meno rozhodne patrí medzí najlepších basgitaristov v histórii. Nar.r. 1946, zakladal s Hammelom Prúdy v knihe Sideman Frešo píše že Varga ho vyhodil z Prúdov lebo je vraj hluchý, ale hluchý je skôr Varga, spoluzakladal Four Meditating a keď dostali zákaz hrať asi na dva roky bol v Moduse. Potom skupina Prognóza kt. vznikla ako taneč.sk. Duchona a Kocianovej kde dostal spolu s bubenikom Stankovským nálepku -barovy- muzikant. V 80tych rokoch začal  hrať s Dežom Ursinym a nahral s nim 7!!!albumov .Pre mňa úplne najlepšie 4/4 a bez Počasia tam je proste tá jeho basa skvelá. Od 83tieho hral súčasne s Dežom aj s Modusom a myslím že vďaka nemu znel ten modus lepšie. S Dezom hral 9 rokov co je podľa mňa rekord ale niektorí ho stále podceňujú a ja len hádam prečo. Hral na Fender Jazz bass tie mal dve 60' a 70' a Fender P. 
 
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 18. Január , 2016, 00:33:03 »

super zalozena tema  Bravooo

mozno v Prudoch este bol hluchy a az potom mu dorastli usi  Ja som čert..

nie som velky pamatnik a p. Ursinyho som nazivo nikdy nezazil. ale  co som kde-tu zachytil, mal vraj velmi svojsku povahu, takze ak s nim niekto vydrzal hrat 9 rokov, tiez musel byt svojsky  :) asi  Popiskujem si
« Posledná zmena: 18. Január , 2016, 00:37:00 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 18. Január , 2016, 00:34:43 »

toto je iny Kaššay ? tiez 1946...

http://kassay.webnode.cz/profil-autora/
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 18. Január , 2016, 00:44:15 »

a toto meno rozhodne patrí medzí najlepších basgitaristov v histórii.

Ale no. :)

To uz skor taky Anton Jaro hral paradne basove linky na Pevnine Detstva.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #4 kedy: 18. Január , 2016, 01:21:41 »

Ale no. :)

To uz skor taky Anton Jaro hral paradne basove linky na Pevnine Detstva.

Anton Jaro je pán Si píš!!!
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #5 kedy: 18. Január , 2016, 10:24:43 »

toto je iny Kaššay ? tiez 1946...

http://kassay.webnode.cz/profil-autora/

Je to ten istý Kaššay na začiatku 90tych rokov pre mňa zo záhadných príčin skončil úplne s hudbou a neskôr začal sa venovať fotografii.
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #6 kedy: 18. Január , 2016, 10:30:54 »

Ale no. :)

To uz skor taky Anton Jaro hral paradne basove linky na Pevnine Detstva.

Veď netvrdím že bol najlepší ale medzi tých najlepších rozhodne patrí.
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #7 kedy: 18. Január , 2016, 10:33:51 »

super zalozena tema  Bravooo

mozno v Prudoch este bol hluchy a az potom mu dorastli usi  Ja som čert..

nie som velky pamatnik a p. Ursinyho som nazivo nikdy nezazil. ale  co som kde-tu zachytil, mal vraj velmi svojsku povahu, takze ak s nim niekto vydrzal hrat 9 rokov, tiez musel byt svojsky  :) asi  Popiskujem si

Bol asi svojsky trpezlivý a možno sa im spolu dobre  Na zdravie!
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #8 kedy: 18. Január , 2016, 11:53:43 »

Kaššay na začiatku 90tych rokov pre mňa zo záhadných príčin skončil úplne s hudbou a neskôr začal sa venovať fotografii.

...lebo Jehova, alebo ina odnoz viery Smútim

Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #9 kedy: 18. Január , 2016, 12:01:06 »

...lebo Jehova, alebo ina odnoz viery Smútim


Áno viem o tom že je jehovista . Kto vie čo človek dovedie k tomu aby sa k nim pridal...asi nemal najlepšie obdobie. Preto ho na koncertoch asi nahradil na base Čufo Nosko.
« Posledná zmena: 18. Január , 2016, 12:06:13 od Mendi38 » Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #10 kedy: 18. Január , 2016, 12:25:48 »

Áno viem o tom že je jehovista . Kto vie čo človek dovedie k tomu aby sa k nim pridal

...poznal som viac ludi okolo muziky co sa tomu v tych casoch hlasili, vacsine to po nejakom case uplne znicilo karieru  Smútim
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 18. Január , 2016, 12:41:26 »

poznam aj vacsie zlo, ako Jehovovych onych... je to vec presvedcenia, vnutorneho citenia, atd... Pavol Kozma, tiez svedok, 70/80 jeden zo zasadnejsich tunajsich bubenikov, excelentny, po revoluci isiel svedcit do USA, pokial viem, stale bubnuje s nejakymi jazzmenmi....

mna napriklad svojho casu trochu zaskocilo, ze Cick Corea sa hrdo hlasi k scientologii, aj som mu to trochu zazlieval, ale potom sme si to na pive vysvetlili a vlastne co ma po tom  Popiskujem si

ze niekto po aktivnej muzikantskej kariere zmeni profesiu je celkom bezna vec a nemusi to suvisiet s jeho vierou. skratka, nie kezdy je mentalne taky mlady fanusik az fanatik, ako napr. u nas Griglak :) a hlavne ked prijmy za muzicirovanie na Slovensku nie su nijak zavratne, aspon pre drvivu vacsinu muzikantov...
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #12 kedy: 18. Január , 2016, 12:56:06 »

...poznal som viac ludi okolo muziky co sa tomu v tych casoch hlasili, vacsine to po nejakom case uplne znicilo karieru  Smútim

Trochu to dáva zmysel. Na začiatku 90tych rokov sa najviac ľudí vraj hlasilo k Svedkom, mnoho ľudí prišlo o prácu a u muzikantov to platilo obzvlášť. Stratili zmysel života a keď sa 20-30 rokov zivili hudbou...no čudujem sa že pri tom ostal.Pripadal mi dosť taký živel a s tým ich až asketizmom to nejde dohromady.
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #13 kedy: 18. Január , 2016, 13:55:29 »

poznam aj vacsie zlo, ako Jehovovych onych... je to vec presvedcenia, vnutorneho citenia, atd... Pavol Kozma, tiez svedok, 70/80 jeden zo zasadnejsich tunajsich bubenikov, excelentny, po revoluci isiel svedcit do USA, pokial viem, stale bubnuje s nejakymi jazzmenmi....

...s Kozmom som hraval este v casoch, ked nic nenasvedcovalo tomu zeby smeroval do dakych duchovnych sfer ...zasadny zlom nastal neskor ked si nasiel manzelku, ktora naneho mala v tomto smere zasadny vplyv ...bol v aktivnom kontakte s nasimi jazzmanmi ktori ficali na rovnakej vlne.
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #14 kedy: 18. Január , 2016, 15:51:07 »

Za všetkym zlým hľadaj ženu  Bavím sa skvele ale aj tak si myslím že bol Kaššay ako basgitarista trochu nedoceneny a miesto medzi tými najlepšími si zaslúži aj keď on s veľkou pravdepodobnosťou s ohľadom na svoju vieru na to kašle
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #15 kedy: 05. August , 2017, 08:27:10 »

https://www.aktuality.sk/clanok/510441/hudobne-vyslnie-vymenil-za-nabozensku-spolocnost-ktoru-oznacuju-za-sektu/?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny-zivot&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-new2
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.