Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 09:02:25
Strán: 1 [2] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tech21 RK5  (Prečítané 6639 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #15 kedy: 28. Január , 2016, 15:00:07 »

 facepalm facepalm facepalm facepalm facepalm

amen tma tieto hádky  ,
momentálne sledujem ,že keď niekto povie dobrý čistý zvuk na gitare tak to je definícia ako definovať hranice vesmíru ....

clean kanál ... niekto môže pod tým myslieť zvuk ala hendrix so singlami twangom ... alebo delayový pink floyd zvuk .... fender - vox marshall.... :D diametrálne rozdiely v pocite hrania  v počuteľnosti  .. niekde to už je krunč niekde to je jazz niekde už .....

nechytajte sa tu každý za predstavy ideálneho zvuku iných ked všetci tomu hovoria CLEAN a nehovoria o tej istej veci :D :D

ja som tiež riešil  dobrý clean na aparáte aj ked na cleane hrám asi 10% pesničiek  Si píš!!!!
tak názor ,že kup si fender mi bol na hovno  lebo mi to znelo uplne inak ako som chcel ...

moja podstata a teda podstata zakladatela tejto témy je mať dobrý clean na kt. mu bude hrať dobre ten PEDAL ....


môžeme mu odporučiť 1000-1500€ aparáty ale isto asi nemá toľko odložené ....
tak by som odporučil mať aspoň 500e a pokukať dáke marshall kombá ....

keď je cenová kategória ešte nižšia 300€ tak tam moc netreba riešiť kvalitu :D a očakávať zázraky ...
je to už všetko na jedno kopito ... peavey valveking , marshall MG rada ... Line6 .... Laney  v tej nižšej cenovej kategórii....
Zaznamenané

glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #16 kedy: 28. Január , 2016, 15:05:08 »

stevo tak si skus aspon nejaky fender twin reverb, hlavne nieco v normalnom stave vsak ty si tu menil cely cas akurat jeden srot za druhy


a k tomu jazz hmmmmmm to mi zase ty napíš čo vieš o jazz sound

no vsetko
« Posledná zmena: 28. Január , 2016, 15:05:44 od glamrocker » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 28. Január , 2016, 15:25:18 »

ale vsak klasicki typicki jazzmani mali vzdy nachuja zvuk, pozatahovane tonove clony, tupe huhlaky, tak hra gitara aj ked sa pichne rovno do mixplutu a stiahnu vysky a vytiahnu stredy. to je ten zvukovy praotec, ktory uhra aj hocico ine ?  Popiskujem si
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 28. Január , 2016, 16:04:08 »

ja som X krat zakopol na podiu zrovna o 70tkovy Twin Reverb po nejakej predchadzajucej alebo nasledujucej kapele, X krat som si ho aj pozical, ak nebolo moc casu alebo chuti prestavovat na podiu aparaty... ziadni nosici, Twin Reverb ma kolieska a fakt to nie je ziadna rarita stretnut aj u mladych neprofikoch ... par rokov dozadu sme mali taku spolocnejsiu skusobnu, aj MartinLM tam metlacil, jeden stary Twin Reverb sa tam povaloval docela dlho, ani neviem, koho vlastne bol ...

Yamaha G50 je mozno fasa aparat, ale ja to napriklad nepoznam, nikdy som sa s tym pravdepodobne nazivo ani nestretol ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 28. Január , 2016, 16:06:29 »

... podotýmak že všetky ampy boli plne funkčne čo som mal lampove a hrali ako mali hrat

pamatam si, ked si mal asi 6 dni ten Acoustic, ze Ti nehral uplne tak ako mal, aspon podla toho co si pisal a ty sam si nakoniec zhodnotil, ze vlastne nevies, ako ho mas stelovat, ze take aparaty nie su pre Teba... dufam, ze som sa moc nezmylil, bolo to uz davnejsie...
« Posledná zmena: 28. Január , 2016, 16:07:13 od rastis » Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #20 kedy: 28. Január , 2016, 16:09:18 »

chalani, ja mam ten klasicky flyrig5. hra to dobre, nahral som na tom cele demo. Neda sa to porovnat s plexi, ale je to velmi pouzitelne. Plus minus kategoria plexitone, hra to dobre do stredoveho zosiku. Necital som prispevky hore.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #21 kedy: 28. Január , 2016, 16:12:00 »

chlapci realne kto z vas by sa trepal po koncertoch z twin reverbom  z 70tich rokov alebo podobnou starinkou , ved to je absolutne neekonomicka vec a nejdem rozvadzat prečo , to si možu dovolit profi muzikanti čo maju nosičov a technikov alebo blázni čo maju vela penazí a nevedia čo stým
 zrovna ta Yamaha G50 sa predaval pod 200e  a je to ultimatny amp uplna pecka / s dobrými krabicami/
a ten moj srot za 12000e uf ranilo ma , podotýmak že všetky ampy boli plne funkčne čo som mal lampove a hrali ako mali hrat

hudba je celkovo neekonomicka vec, a je uplne normalne si nosit aj hlavu a 4x12ku ziaden problem v tom nevidim a robi to tak x ludi okolo mna. Muziku ma 90% ludi ako hobby co je cisto stratove uplne bezne.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #22 kedy: 28. Január , 2016, 16:14:06 »

Bezne nosim 1977 JMP 2203 s boxom a pedalboardom
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 28. Január , 2016, 16:16:35 »

Stevo, fakt by si si mal skusit stary Hiwatt alebo nejaky stary 100w Fender, pripadne aj Vox alebo Orange a garantujem, ze by si na hociaky tranzistor hned zabudol aj co sa tyka uplne cistuckeho zvuku. A neboj, skusal som aj Roland Jazzchorus, aj rozne stare tranzistoraky a vzdy mi zneli malicko, bez objemu a plocho oproti tymto lampacom.

Takisto na pedale, len potrebujes mat zosik so silnym headroomom, cize aspon 50w.

Ano, druha vec je prakticnost, vlacit halfstack je otrava - to uznam. Na druhej strane, ak zahras v nejakom pajzli raz za pol roka, tak to mozes mat jedno. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #24 kedy: 28. Január , 2016, 16:19:56 »

a vsak na to ani netreba stary aparat. napriklad z modernych veci taky diezel d-moll ma uplne fantasticky clean zvuk
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #25 kedy: 28. Január , 2016, 16:33:27 »

podla mna aj vsetky Engle, MESA, Rivera, VHT
Inak mna bavia tie teorie o kazivosti. Ja som lampy v Ampoch menil skor zo zvedavosti nez ze by stratili zvuk, hovorim o Marshalloch JCM, JMP. JMP cko ma stale origo preampovky mullard a to ma 40 rockov
Zaznamenané
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #26 kedy: 28. Január , 2016, 16:51:41 »

Vtipne  ha ha ha

Stevino sorry, ale ked som pred par rokmi predaval moju ac15ku vox pisal si mi, vypytoval sa a ked si zistil ze je vyrobena v cine, hned si odfrflal ze to nieee, to je pod tvoju uroven a bla bla. (Pritom vtipne je, ze nove ac su spolahlivejsie nez tiez stare..)
Teraz tie reci ze lampy su drahe a pod.. o twin reverbe..atd
Za 3 kila si mohol mat normalne lampove kombo lahucke, sikovne a na ten tvoj indie jak stvorene, ale ved preco to robit jednoduche  Bavím sa skvele
Nic proti tranzistorom, hral som teraz na stary fajny vermona trandak par tyzdnov a sranda ako hral.. ale porovnavat a vychvalovat to proti lampam  Neviem
 
Zaznamenané
BerthyTech21
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #27 kedy: 28. Január , 2016, 22:22:13 »

Znova dakujem za nazory. Vdaka vdaka!!! ten pan co pisal o cena tak je pravda ze som neuviedol hornu hranicu. Prave to je ten bod zlomu. Rozmyslam ze max co si mozem dovolit,je 800€. A prave tu zacinaju lampy aj komis,a su uz aj neake funglovky. A zasa tu uz sa mi zda ze su celkom slusne tranzistorove aj komba aj hlavy. Momentalne mam fender mustang 5. Je to moj prvy aparat. Chcel som nejaky multifunkcny cirkus nech pridem na chut neakemu zvuku. Kotzenov zvuk je najblizzsie tomu co sa mi paci. Jasne ze kvoli tomu som si kupoval jeho efekt. Najuctivanejsia kapela je Dream Theater a Winery Dogs a z gitaristov Kotzen. Ten reprobox co je k tej hlave mustang5 4x12 asi tiez nebude pouzitelny. Dam ho na bazos hned ako mi doje Tech21 RK5 . Je mi luto ze ste sa tu niektory aj pochytili ale to asi patry k veci. Este raz vdaka pani. Tu yamahu si dagde vyskusam. Lampu mam moj basak hra na marshale. Tam to skusim tiez. Ked trazistor tak Tech21 vyraba 60W kombo ja tam 12 selesion .
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #28 kedy: 29. Január , 2016, 09:25:42 »

ma v inzercii: PLEXI od FF, 1 kanal, cena 300 eur
                     MARSHALL JCM900, 2 kanal cena 500 eur

Keby nahodou chces lacnu a v pohode lampu
Zaznamenané
BerthyTech21
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #29 kedy: 29. Január , 2016, 12:48:46 »

Dik za rady este raz vsetkym!!! V pondelok pride efekt uz mi potvrdil muziker mailom. Tak sa tesim. Pojdem na predajnu a poskusam to na neakych aparatoch. Uz aspon viem ako sa mam orientovat. Gitarum mam Washbourn telecaster z 80tych rokov. Moderne snimace od dimarzia krk tvan king a kobilka choper T. Mam este aj modelingovu Fender Roland VG5. Dam potom koment ak k niecomu dospejem. Dik za ochotu vstkym!!!
Zaznamenané
Strán: 1 [2] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.