Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 16:29:59
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: '68 Deluxe vs. '68 Vibrolux  (Prečítané 6126 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« kedy: 08. Február , 2016, 17:23:36 »

Caute, mám dilemu. Hladám nekompromisny clean sound! takze sa focusujem na Fender. Pocuvam Youtube, poziciavam si aparaty od kamosov, skusam vsetky mozne rady ( '57 tweed, '65 blackface, '68 silverface, hot rod...)
Twina som hned zamietol. Je to top! ale 30kg a 100W je uplne nad moznosti prepravy a nad potrebu vykonu, aj ked lepsi sound ako z '65 blackface twina pre mna neexistuje.

Moje požiadavky na amp sú - Fender clean sound a to predovsetkým pri rozumnej hlasitosti, váha ideálne do 20kg, 50W max!

mojim favoritom je rada '68 Custom. ma dva preampy:  Custom input - Tweed sound (bassman circuit), Vintage input - Silverface sound.

finale: Vibrolux vs. Deluxe.

Vibrolux ma bright switch, 2x10", koniec s 6L6 - 35W
Deluxe nema bright switch, 1x12", ma navyse elektronku v usmernovaci, 6V6 - 22W

Co by ste vy preferovali?



Zaznamenané

FALLGRAPP
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 09. Február , 2016, 18:25:51 »

Mates, ja som skusal oba a viac mi sadol vibrolux. Ma sice viac wattov ale repraky su menej citlive takze kresli to celkom rychlo. So singlami je to fantasticky zvuk. Deluxe mi prisiel skor vhodny na taky spinavy rock.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 09. Február , 2016, 20:01:26 »

Tie reedicie silverface Fendrov inak su celkom slusna komedia, asi podobne ako u Gibsonu CS reedicie 70s modelov za vyssie ceny ako originaly. Krk dam na to, ze aj tieto Fendre budu drahsie ako stare originaly v top stave. :)

CBS zosiky sa daju splasit za velmi slusne peniaze totiz, ci su tieto reedicie v niecom vobec lepsie je asi na dlho.

Co si matne pamatam, tak silverface Vibrolux maju velmi pekny typicky Fender cisty zvuk a vacsi headroom ako Deluxe - tie maju ako pise Roberto taky spinavejsi rockovejsi zvuk. 
« Posledná zmena: 09. Február , 2016, 20:03:58 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 11. Február , 2016, 08:22:11 »

Z tychto dvoch odporucam viacej Vibrolux. Fender 68 Custom Vibrolux Reverb je podla mna velmi slusny amp za tie peniaze, ale samozrejme TOP je pre mna Vibro King z novych ampov. Tiez sa mi na  68 Custom Vibroluxe paci to ze ma Custom input, teda Tweed sound (bassman circuit), dokonca pocitovo sa mi na tomto kanali lepsie/prijemnejsie hralo. 57 twin je tiez velmi dobra volba hlavne koli vahe, 2x12 reproduktorom, dynamike. Oproti slverface twinu alebo blackface twinu je vahou pocitovo o dost lahsie a aj rozmerovo kompaktnejsie. Samozrejme reverb a tremolo je dobre mat na ampe, aj ked dost casto som sa stretol prave s tym ze tieto veci odisli (nie u tohoto konkretneho modelu) alebo boli problematicke (u silverface Twinu tremolo pukalo, u Pro Tube Custom Vibrolux Reverbu bol problem ze reverb po cca 2.hod hrania prestal fungovat a celkovo amp dost sumel).

Hlavne ak ma byt cisty zvuk dominantny tak nizkovatazne ampy a blakface ampy zacinaju celkom skoro kreslit.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 11. Február , 2016, 08:31:57 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #4 kedy: 12. Február , 2016, 15:42:44 »

Dik za postrehy, Vibrolux som mal pozicany doma na skúšku z predajne a porovnaval som ho s hot rod Deluxe (USA verzia) a '57 twin. Vibrolux je výborný so stratocastrom, ale s mojou gitarou si najviac porozumel Hot Rod Deluxe.
Zaznamenané

FALLGRAPP
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 12. Február , 2016, 16:43:38 »

Dik za postrehy, Vibrolux som mal pozicany doma na skúšku z predajne a porovnaval som ho s hot rod Deluxe (USA verzia) a '57 twin. Vibrolux je výborný so stratocastrom, ale s mojou gitarou si najviac porozumel Hot Rod Deluxe.
Myslim, ze sme vcera spolu celkom slusne poskusali. Ozaj na to tvoje vyuzitie ten HotRodDeluxe sadol viac.  Je to frajer
Na druhu stranu so stratom ten Vibrolux hral uzasne. Ako som ti vcera povedal, ked casom prejdes na single, tak vies za co ten Deluxe vymenit :)
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 15. Február , 2016, 10:15:11 »

Myslim, ze sme vcera spolu celkom slusne poskusali. Ozaj na to tvoje vyuzitie ten HotRodDeluxe sadol viac.  Je to frajer
Na druhu stranu so stratom ten Vibrolux hral uzasne. Ako som ti vcera povedal, ked casom prejdes na single, tak vies za co ten Deluxe vymenit :)

Iank to je dobry postreh, je pravda ze ja hravam len na straty (obcas tele na skusku) a teda aj tie zosilovace skusam takmer vyhradne na straty. Zrovna na ten 68 Vibrolux som hral cez nejaky vyrocny 54 strat z Custom Shopu a relic 63 strat tiez z CustomShopu.  Na zdravie!

HR Deluxe je dobry amp za tie peniaze, tiez doporucam, ma dokonca tu vlastnost ze gitara v nom hra trochu uniformne a podla mna aj nie moc dobra gitara cez to hra stale dobre. Nema to taku dynamiku a ma pomerne dost basov, co sa da eliminovat. Vela krat som sa ale zrovna u tychto ampov stretol s problemami ze zosiky proste na par sekund prestali hrat a su dost zavysle na kvalite napajacej sustavy 230V. Urcite by som pre live hrania investoval aj do nejakeho dobreho stabilizatora napetia.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #7 kedy: 15. Február , 2016, 11:40:37 »

no spanombohom, este k tomu elektraren kupit, mozno sa to rozohra... ?§!. Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 15. Február , 2016, 11:57:00 »

Stano, tebe uz poriadne vypraza z tych Fendrov a vsetkemu okolo nich.  Bavím sa skvele Tvoja zena musi byt stastna.
Zaznamenané

Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 15. Február , 2016, 19:10:40 »

Stano, tebe uz poriadne vypraza z tych Fendrov a vsetkemu okolo nich.  Bavím sa skvele Tvoja zena musi byt stastna.

Vsak kazdy mame to svoje, niekto PRS, iny zase Gibson, dalsi Marshall atd. Ale stale som zastanca toho ze najdolezitejsi prvok v celom retazci je gitarista, vsetko ostatne mu viac ci menej pomoze a viac ci menej ho inspiruje pri hre. Inak zena spieva v kapele a deti sa snazia hrat na vsetko co doma najdu.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 15. Február , 2016, 19:16:00 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #10 kedy: 15. Február , 2016, 19:50:26 »

Vies co je uplne najdolezitejsie ? Pesnicka, ked je dobra, vyznie aj na spanielke, jed kktina, nepomoze ani cely sklad gitar.. Na zdravie!
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #11 kedy: 15. Február , 2016, 19:51:33 »

Vies co je uplne najdolezitejsie ? Pesnicka, ked je dobra, vyznie aj na spanielke, jed kktina, nepomoze ani cely sklad gitar.. Na zdravie!


Cele povedane, neni co dodat.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #12 kedy: 15. Február , 2016, 20:02:31 »

Inak, ja som ma vibrolux ale nie tento model no a popravde sa mi moc nepacil, na cisty k singlom este v pohode ale inak na nic. Nebol to ale tento model. Mne osobne sa zatial najviac pacil twin 57 z reedicii a stary proamp s 15kou.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #13 kedy: 15. Február , 2016, 20:17:36 »

Mne sa paci to biele kombo Supersonic
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 15. Február , 2016, 20:37:32 »

Vies co je uplne najdolezitejsie ? Pesnicka, ked je dobra, vyznie aj na spanielke, jed kktina, nepomoze ani cely sklad gitar.. Na zdravie!

Suhlasim napad a dobre postavena piesen je velmi dolezita. Ale bez dobreho gitaristu alebo dobreho muzikanta instrumentalistu to podla mna stale nie je celkom ono. Vzdy si pri tomto spomeniem na Boba Dylena a jeho piesne v podani inych muzikantov. Vela krat som mal pocit ze to je uz uplne ina piesen. Tiez si neviem predstavit vela rokovych piesni bez prepracovanych a instrumentalne presvedcivo podanych gitarovych sol. Proste vsetko ma svoj podiel ale je jasne, ze ked Jimy Hendrix, Eric Clapton a vela inych gitaristov hralo na Gibson LP, Fender strat, tele alebo spanielku vzdy to bol zazitok.    Na zdravie!

No a tiez sa da povedat ze aj priemerna skladba zahrata vynimocnym instrumentalistom, ktory do toho da to svoje vinimocne, ziska zrazu iny rozmer. Alebo je to inak?  Na zdravie!
« Posledná zmena: 15. Február , 2016, 20:44:09 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.