Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 15:35:46
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VST Guitar Effects s presetom nastaveni  (Prečítané 3876 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« kedy: 09. Február , 2016, 09:40:14 »

Caute,

Hladam VST pluginy pre naefektovanie zvuku gitary (delay, reverb, compresor/sustainer, chorus) v nahravke, problem je ze sa nevyznam v nastaveniach efektov aby dobre zneli/mozno ze aj presne neviem, co hladam. Pouzivam Cubase 7, kde su efekty ako sucast programu, problem je ze tam niesu/nevidim nejake moznosti prednastavenia od ktorych sa odpichnut.


Vedel by mi niekto poradit (idealne free) VST plugin(y), ktory by pracoval s Cubase 7 a sucastou by bola aj databaza roznych presetov nastavenia, podla ktorych by som sa vedel zacat orientovat a dalej si ich prisposobit?

Dakujem velmo pekne.
 Je to frajer
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 09. Február , 2016, 11:50:22 »

davas otazku, ktora nie je otazkou a neni na nu odpoved.

nastav tie efekty tak, aby sa Ti pacil vysledok. pokial nevies posudit, kedy sa ti to paci, rob nieco ine.

pardon za odpoved, ktoru si mozno necakal.

kup si nejaky gitarovy multiefekt, tam je spravidla kopec efektovych presetov a kobinacii, poskusaj si, postuduj, co je tam ako nastavene a co to robi. tieto znalosti si potom prenes do akehokolvek ineho prsotredia, bars aj toho Cubase. kadejaky starsi multiefekt dnes splasis za 5 korun alebo Ti ho niekto aj daruje a na taketo studijne ucely je to presne to, co potrebujes.

presety v nahravke len malokedy dobre funguju, kedze kazda nahravka je ina a vyzaduje veci nastavit zvacsa inac...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 09. Február , 2016, 12:04:32 »

inak este mi napadlo, ze Cubase ma v sebe presety na cele efektove retazce na stopy s konkretnym obsahom, trebars prednasteveny preset na spev, na snare, atd... ale to asi nehladas ...  ale su tam aj presety k efektovym retazcom na gitaru  Neviem



* cub.png (24.1 KB, 1342x653 - prehliadnuté 366 krát.)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 10. Február , 2016, 07:11:09 »

Tie presety sú aj použiteľné?  Alebo to je niečo ako presety v multakoch ppre gitary?  Ani som nevedel, že také dačo existuje, vyskúšam.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 10. Február , 2016, 11:21:03 »

priznam sa, ze neviem. ja vo vseobecnosti interne Cubase efekty moc nepouzivam, akurat ich kompresor na sidechain a EQ... napriklad aj na EQ maju milion presetov a okrem uplne obyc. lo pass / hi pass a "telephone", mi prisli dost nahovno, myslim tie presety...
Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #5 kedy: 10. Február , 2016, 11:41:51 »

Rastis, dakujem za odpoved, urcite pozrem co si mi tam nacrtol..

Nepochopil si mojej otazke.

Napriklad pouzivam EZMIX pre skreslenie elektrickej gitary. Je tam databaza vsetkych moznych skresleni spolu aj s nejakymi efektami (delay, reverb, chorus) ale vzdy je tam len velmi obmedzena moznost editovania zvuku (dve kolieska) a nevidis tam nastavenie, podla ktoreho by som mohol nastavit factory Cubase delay (napriklad). Mne ide o VST pre efekty ktore funguju podobne ako EZmix  - maju presety a vidim tam aj kolieska ako su nastavene . ..

Kupovat multak aby som si spravil predstavu o nastaveni zvuku v pocitaci je ako skrabat sa na hlave robotickou rukou ktoru objavia az s vynalezom Skynetu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 10. Február , 2016, 12:22:53 »

konkretne delay mozes nastavit pocitovo aby "mazal", cize das nejake dlhe casy nad pol sekundy dajme tomu alebo ho mozes nastavit, aby fackoval", cize nastavis nejaky kratky cas dajme tomu pod 100ms.

alebo mozes mat presny zamer a nastavis ho na tempo - 60 / BPM * 1000 a mas v milisekundach cosi, co mozes dalej delit na polovice, stvrtiny, tretiny, podla zameru a bude to echovat do tempa.

moju uplne najsam oblubenejsi je Classic Delay v.1.03 - tu je free -> http://www.vstplanet.com/Effects/Delay3.htm, pouzivam ho uz roky. nepamatam si, ci ma presety, ale ma napr. funkciu "sync" a s nou vydedukuje spravne ozvenkovanie z projektu v pouzitom DAW. zvuk sa da spravne "pokazit", cize zvlada aj napodobeniny pasky, stareho analogu, atd... z podobnej dielne existuje aj skvely chorus, flanger a phaser, vsetko free, tie maju aj porobene presety a nezneju zle. a maju aj reverb, ale ten je podla mna nahovno ...
« Posledná zmena: 10. Február , 2016, 12:30:16 od rastis » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 10. Február , 2016, 12:49:25 »

ved si stiahni nejake demo na guitar rig napr poskusaj, uvidis co robi a potom si to kup, "kup" alebo vygoogli free pluginy efektov, ktore sa ti pacia..vacsina ma aj presety, niektore su lepsie, ine horsie. v prvom rade musis pochopit co dany efekt robi aby si vedel ako a kde ho pouzit a nastavit.. kludne skusaj aj vstavane efekty v cubase, preco nie. ale inak ako skusat co robia jednotlive parametre sa na to neda prist
Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #8 kedy: 10. Február , 2016, 13:05:41 »

Dakujem vsetkym za rady, urcite vyskusam. Na zdravie!
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #9 kedy: 10. Február , 2016, 13:29:38 »

vyskúšaj napr. bias fx, sú tam aj cloudové presety zdielané od iných užívateľov ktoré stiahneš jedným klikom. Majú aj demo
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 10. Február , 2016, 14:34:29 »

vyskúšaj napr. bias fx, sú tam aj cloudové presety zdielané od iných užívateľov ktoré stiahneš jedným klikom. Majú aj demo

toto by som najskor odporucil aj ja. hentie cubase presety su vacsinou dost sialene.
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.