Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 11:38:20
Strán: 1 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Elektrina v byte aneb susedove rádio v mojom boxe  (Prečítané 7695 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« kedy: 20. Február , 2016, 17:06:31 »

Tak som si dnes konečne zahral na tej vysnejej 1960 AV a ako bonus som mal v tom susedove rádio plus kadejaky iný zvukový bordel a strašný šum.

Aké sú možnosti tomu predísť? Byt sme kúpili po rekonštrukcii elektriny. Teda aspoň majiteľ tvrdil, že su do zasuviek natahane nové káble...

 Neviem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 20. Február , 2016, 17:18:10 »

Skus najprv vymenit kabel z gitary a ked nepomoze, tak brdo abo andrej budu vediet, ktory kondik treba vymenit.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #2 kedy: 22. Február , 2016, 07:45:08 »

tak včera som skúsil zapojiť aparát v obývačke a prestali všelijaké čudné šumy a zvukový bordel, ale zostalo veľmi tiché "susedove rádio" cez môj box. V predchádzajúcej izbe - "detskej" bolo to rádio počuť fakt veľmi. navyše ešte aj po vypnutí "ON/OFF" to dohrávalo pár sekúnd.. Včera v obývačke sa toto neudialo....

Priestorovo to je asi takto - sused, naša kuchyňa, "detská", obývačka.

Čo spraviť proti týmto ruchom?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 22. Február , 2016, 09:17:52 »

kabelaz mas kvalitnu?
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #4 kedy: 22. Február , 2016, 09:33:38 »

kabelaz mas kvalitnu?

tak používam bespeco a fender káble. ale doposiaľ sa mi nikdy nestávali takéto veci
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 22. Február , 2016, 09:39:14 »

skus najprv poriadne kable, s poriadnymi tienenim  Popiskujem si najlepsi a najjednoduchsi noise gate/hum eliminator je kvalitny kabel  Na zdravie!
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #6 kedy: 22. Február , 2016, 09:44:08 »

skus najprv poriadne kable, s poriadnymi tienenim  Popiskujem si najlepsi a najjednoduchsi noise gate/hum eliminator je kvalitny kabel  Na zdravie!

ok, odporuč mi niečo teda...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 22. Február , 2016, 10:26:55 »

ja pouzivam robene - sommer spirit XXL, klotz lagrange..niekto tu ospevoval niektoru radu od planet waves, evidence audio..zacal by som vymenou bespeco
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 22. Február , 2016, 11:05:12 »

ja pouzivam robene - sommer spirit XXL, klotz lagrange..niekto tu ospevoval niektoru radu od planet waves, evidence audio..zacal by som vymenou bespeco
Vyskusal som uz x kablov, ale tie Sommer spirit XXL su najlepsie, hlavne uz dva 6metrove pouzivam cca 7(?) rokov, presli cez nich milionkrat tazke kejsy, furt po nich stupem, atd... proste vobec ich nesetrim (a poslednu dobu im robim narokom zle  Bavím sa skvele ) a idu. Neuveritelne dobry kabel!
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #9 kedy: 22. Február , 2016, 12:12:39 »

To radio nemusi byt gitarovym kablom ,ale zabordelovanym eterom a toho sa mozno ani nezbavis.
Ja by som ten problem abstrahoval, teda ak nejses nieco nahravat... to je potom pruser,ale da sa vyskusat rozvodka na siet co obsahuj RF folter.
Furmat to vyraba ako PSUcko ,ale to je drahe a kedze asi nemas rack, tak aj zbytocne
Bezne sa urcite da kupi taka predlzovacka do 20-30€
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #10 kedy: 22. Február , 2016, 12:40:46 »

To radio nemusi byt gitarovym kablom ,ale zabordelovanym eterom a toho sa mozno ani nezbavis.
Ja by som ten problem abstrahoval, teda ak nejses nieco nahravat... to je potom pruser,ale da sa vyskusat rozvodka na siet co obsahuj RF folter.
Furmat to vyraba ako PSUcko ,ale to je drahe a kedze asi nemas rack, tak aj zbytocne
Bezne sa urcite da kupi taka predlzovacka do 20-30€

no tá rozvodka by mohla byť riešením... nejaké konkrétne odporúčenie by nebolo?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 22. Február , 2016, 15:35:25 »

tak včera som skúsil zapojiť aparát v obývačke a prestali všelijaké čudné šumy a zvukový bordel, ale zostalo veľmi tiché "susedove rádio" cez môj box. V predchádzajúcej izbe - "detskej" bolo to rádio počuť fakt veľmi. navyše ešte aj po vypnutí "ON/OFF" to dohrávalo pár sekúnd.. Včera v obývačke sa toto neudialo....

Priestorovo to je asi takto - sused, naša kuchyňa, "detská", obývačka.

Čo spraviť proti týmto ruchom?
A to ten tvoj sused má doma vysielač  Huh! Aká je to stanica  Huh!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 22. Február , 2016, 16:11:27 »

toto je niekedy strasne tazko poriesit, najma ak je to problem, ktory vznikne kombinaciou viacerych faktorov, co je bohuzial pomerne najcastejsia situacia.

to mozu byt trochu citlivejsie male lampy, trochu ohranejsie koncove lampy, trochu obycajnejsi kabel, k tomu single, na aparate nastaveny skresleny kanal, to cele v panelaku plnom wifi, chladniciek a pocitacov a je z toho bordel ako hrom, pricom kazda jedna z moznych pricin by samostatne taky bordel nerobila.

poradit moc neviem, skusat ist po vsetkych moznych pravdepodobnych komponentoch, ze co pomoze a bud najst riesenie alebo nakoniec zistit, ze suverejne namenej bordelove hranie je s HB gitarou do kompu so softami. vsak je to len doma, tak co sa tyrat. horsie je, ked sa takyto problem vyskytne v skusobni, kde sa to deje rovno dvom gitaristom a samozrejme pri skusobovych hlasitostiach.

Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #13 kedy: 22. Február , 2016, 18:11:11 »

A to ten tvoj sused má doma vysielač  Huh! Aká je to stanica  Huh!
Neviem co za stanicu to bolo ale počul som tam The Sweet, ozzyho, iron maiden... možno to ani nebolo radio ale len jeho nejaká hifi zostava...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 22. Február , 2016, 18:27:47 »

Neviem co za stanicu to bolo ale počul som tam The Sweet, ozzyho, iron maiden... ...

mozno Ti v aparate zije duch predchadzajuceho majitela, ktory na nom tie pesnicky hraval v pube na byvalom indianskom pohrebisku  Ja som čert..
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.