Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 06:34:22
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Elektrina v byte aneb susedove rádio v mojom boxe  (Prečítané 7801 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #15 kedy: 22. Február , 2016, 18:33:21 »

mozno Ti v aparate zije duch predchadzajuceho majitela, ktory na nom tie pesnicky hraval v pube na byvalom indianskom pohrebisku  Ja som čert..
Tak to by sa musel ozvať odtial Metropolis
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 22. Február , 2016, 18:38:12 »

no ja len ze je divne, ze z rockoveho aparatu sa Ti ozyvaju rockove skladby a nie hocijake fun radio  Popiskujem si
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #17 kedy: 22. Február , 2016, 19:07:05 »

A preco hras so  100 wattovym ampom do 412 v panelaku?  Bavím sa skvele


Muselo to byt radio, cd sa nema ako k tebe dostat  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 22. Február , 2016, 19:13:21 »

A preco hras so  100 wattovym ampom do 412 v panelaku?  Bavím sa skvele

To je predsa idealne. Aj ja mam najlepsi zvuk doma s halfstackom, skusal som pritom kopec malych chujovin. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #19 kedy: 22. Február , 2016, 19:20:33 »

PC .. halfstack v byte je chore.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #20 kedy: 22. Február , 2016, 19:32:14 »

A preco hras so  100 wattovym ampom do 412 v panelaku?  Bavím sa skvele

Tak ja verím, že nájdem kapelu a budem môcť normálne hrať ako sa patrí. Zatiaľ sa na to doma skôr len pozerám a keď nevydržím, tak si zabrnkam na 2 z 10
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 22. Február , 2016, 19:45:46 »

PC .. halfstack v byte je chore.

Preco nie, ked to zneje lepsie ako hociake male komba, tak nie je problem. Navyse 4x12 aj uplne potichu hra lepsie ako nejaka 10ka jedna. S compom sa mi osobne nechce pri hrani srat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #22 kedy: 22. Február , 2016, 22:54:21 »

Preco nie, ked to zneje lepsie ako hociake male komba, tak nie je problem. Navyse 4x12 aj uplne potichu hra lepsie ako nejaka 10ka jedna. S compom sa mi osobne nechce pri hrani srat.
ano, ale to všetko platí pre rodinný dom. V byte si to fakt neviem predstaviť  Bavím sa skvele
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #23 kedy: 30. Apríl , 2016, 07:54:02 »

tak včera som spravil par videí, že ako je počuť to rádio čo sa mi objavuje v aparáte. počúvajte to na slúchadlách, pretože som to nahral cez fotoaparát a je to celkovo tichšie ako v realite.

Tentokrát budete počuť Pink - Trouble (či ako sa volá ta pieseň). Aparát bol zapnutý a striedavo som doň zapajal a odpájal kábel, ktorý mi ide z ladičky do hlavy. Piesen je počuť aj vtedy, ked v aparáte nie je nič zapojené (teda len prepojovaí kábel z hlavy do boxu a samotný napájací kábel). Tak neviem teda, že či to bude tým nekvalitným káblom, či?

ukážka 1:

- - - - -

ukážka 2 - tu je všetko odpojené (teda okrem toho prepojovacieho a napajacieho kablu), STANDBY je OFF (vtedy nie je počuť rádio). Keď vypnem aparát POWER OFF, tak sa objaví zase rádio, hlasnejšie ako ked je aparát zapnutý, ale potom sa pomaly stíši až prestane byť počuť...



-------

ukážka 3: aparát je v druhej izbe a tu je aparát ticho.



v čom je teda chyba? blbá elektroinštalácia v byte? lebo rádio hralo aj ked som nemal nič v INPUTE - teda žiadny kábel
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 30. Apríl , 2016, 09:24:13 »

Tipujem daky kondik v prdeli, daj to niekomi pozriet.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 01. Máj , 2016, 15:23:28 »

zbytocne si robil videa, vsetci vedia, co znamena pocut radio v aparate, neni to nijak ojedinele. patri to k rocku, zmier sa s tym. vsetky relevantne odpovede tu v tej teme uz aj tak padli  Neviem
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #26 kedy: 01. Máj , 2016, 18:26:55 »

Citácia
v čom je teda chyba? blbá elektroinštalácia v byte?
rusenie z elektroinstalacie od suseda je najmenej pravdepodobne,az nepravdepodobne.Sused by musel nejakym sposobom do 220V siete vysielat a ty nasledne jeho signal aj prijimat a zaroven by ste museli byt naladeny na rovnaku frekvenciu,co je skoro nemozne.Pravdepodobnejsie su "ruchy" zo siete ako napr.ze sused zvara v garazi atd.

riesenie :
1 - odpoj Marshalika od 220V siete a zapoj ho do nabiteho zalozneho zdroja od pc (tak aby si isiel iba z baterie)
2 - daj vediet ci sa chyba odstranila
3 - ak ano,skus zapojit pred zosilovac EMI filter,pripadne oddelovaci transformator

Rusenie bude najpravdepodobnejsie z radia (najlepsie by bolo aby si to radio nasiel a potvrdil si to).Rusenie sa bude pravdepodobne nabalovat v predzosilovacej casti (preampe,kedze kabel do gitary mas odpojeny),pretoze tento signal sa nasledne zosiluje a ty ho pocujes v reproduktoroch.

riesenie : najst chybnu suciastku (ako sa pise kondenzator),inak zostava len tienenie (zosilovac by mal byt v kovovom sasi a uzemneny a tieneny aj tam,kde su drevene casti (ja tam mam od vyrobcu nejaku kovovu foliu)),pripadne nejaka ina zla suciastka,ktora na seba nabaluje toto radiove rusenie.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #27 kedy: 30. December , 2023, 15:32:25 »

oprášim túto starú tému....

po tom ako som sa odsťahoval z bytu a spravil komplet novú elektriku v dome už nemám tento problém s rádiom a podobnými vecami v aparáte. teraz síce hrám na Engl namiesto tej JCM 900, ale o to nejde. tieto veci sa dejú iba v priestoroch s nedobre spravenou elektrinou.

začal som používať aj Monster kábel a celkovo sa všetko pohlo k lepšiemu.

ale ešte som skúsil jednu vec a tou je vytieniť vnútro gitár takouto tieniacou farbou: https://www.esmog.sk/Tieniaci-nater-HSF54-VF-NF-1l-d65.htm

vrele odporúčam pre všetkých, ktorí potrebujú poriešiť takéto veci. Môj gitarový servisák si to pochvaľuje viac ako medenú pásku, ktorá bola pre nehlo pracnejšia... odporúčam natrieť na tri vrstvy. V produktovom liste na stránke nájdete aj o koľko dB to znižuje tieto bordely.. fakt super vec...


* 3.jpg (95.38 KB, 1536x2048 - prehliadnuté 55 krát.)
« Posledná zmena: 30. December , 2023, 15:36:34 od PS1984 » Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #28 kedy: 31. December , 2023, 15:08:42 »

Dik za tip, ja som zatiaľ použival hliníkovú pásku, ale s tou mám skusenost, že po čase to lepidlo nedrží až tak dobre. Na druhej strane to tieni perfektne, pri pasívnych HB je hluk z gitary žiaden. zvukovka na inpute z gitary detekuje -103db pri otvorenom volume, čo je najmenšia hodnota, čo vie podľa manualu zdetekovat.

Farbu mám v ESP-cke s aktivitami. Tie zas majú svoj šum, ale tiež je to tiché.


Problém je keď si na to človek zvykne a chytí potom gitaru, ktorá nie je vytienena a hľadá, že čo mu kde brumi Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 31. December , 2023, 15:13:42 od styrioci » Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #29 kedy: 31. December , 2023, 17:43:24 »

Super, som rád, že aspoň niekomu tato info pomohla. Cena je trochu vyššie, ale je tam 1 liter a z toho sa natrie mrte gitár...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.