Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 17:51:08
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall DSL 40C  (Prečítané 3713 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« kedy: 23. Február , 2016, 11:28:36 »

Nazdar,

mate skusenosti s tymto 40w Marshall kombom? Skor ma zaujimaju negativa.

Dakujem. Zdravíčko
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #1 kedy: 23. Február , 2016, 17:43:26 »

Ahoj, ja som na tom hrával dva roky.
Hlasitostne je to postačujúce ale stále ťa limituje otvorená 1x12 bednička.
Ked som to pichol do 2x12 tak to uz hralo dost slusne do priestoru.
Dalej si pamatam ze hoci trojkanal, oranzovy mod nebol pouzitelny nanic. Cisty je super a je fakt cisty v celom rozsahu. Skresleny bez dokrmenia max na heavy 80s metal ale stale taky trochu sterilny, s dokrmovacom by to bolo lepsie.
Inak na trvde styly mi tie el84 nesedeli. S prehrievanim problem nebol co si ja pamatam.
A este nieco - pri spinani kanalov je tam dlhsia odozva, cca pol sekundy ale da sa zvyknut.
Znovu by som do toho nesiel, classic 30 je omnoho lepsi aparat imho  Zdravíčko
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #2 kedy: 24. Október , 2016, 10:56:45 »

Sevas,

Tak som majitel cca pol roka, a mozem povedat ze celkova spokojnost nastala na mojej strane. Jedinu vec co sa tyka aparatu by som privital, keby mal pedal moznost prepinat nielen medzi cistim a skreslenym, ale aj  tie predne tlacitka (mody cisteho a skresleneho), ze by si to clovek lepsie vedel ovladat.

No co ale chcem pomimo toho povedat, ze  uz ho pojdem 2krat reklamovat.

Prvykrat som sa otocil hned  po vyskusani v skusobni, lebo z reproduktora neprijemne praskalo (aj v obchode, ale bol som ubezpeceny, ze doma na normalnej elektrike mi to robit nebude).  Vymenili kus - som v pohode.

Teraz mi nejak zacal blbnut kanal, ze niekedy ked hram, tak cisty alebo skresleny po prepnuti hra extremne potichu. Mozem tocit potakmi, nic sa nedeje. Az ked vypnem a zapnem (niekedy ani to nie spolahlivo) naskoci ako ma a hra dalej. Stalo sa mi to zatial len dva-trikrat, ale pjekne ma to nasiera.

Ma niekto podobnu skusenost aj pri inom aparate?

Je to stale v zaruke takze reklamacia by nemala byt problem, ale kedze je uz druha, zacinam pochybovat o spravnosti volby, ci neskusit iny model.

 Zdravíčko
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #3 kedy: 01. November , 2016, 22:13:17 »

no do kelu... dik za recenziu.Akurát som po ňom škúlil,že ho poriesim na vianoce (vlastne by mi stačil aj dsl15),ale ako vidím,tak o ten made in Vietnam sa ani len neoplatí oprieť gitaru.
To už je asi aj China drahá,keby za to pýtali okolo 250€,tak to pochopím,ale Marshall ide do kytek...

btw,ten fór s tou normalnou domácou  elektrikou pobavil.
« Posledná zmena: 01. November , 2016, 22:16:01 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #4 kedy: 04. November , 2016, 05:41:48 »

... kazdopadne tento Marshall ma podla mna gule.Vynimocny zvuk.

Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #5 kedy: 04. November , 2016, 14:27:30 »

to stare anglicke JCM2000 DSL je super, ale co som pocuval ukazky tychto novych tak sa to na tie 2000ky ani nepodoba. :)
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #6 kedy: 04. November , 2016, 14:33:55 »

Staci urobit zas nieco nove a ba prvy pohlad viac napicu a aj hejtovane DSLka budu stara poctiva anglie jako.
Zachvilu sa budu velebit 9kila, TSLka a JVMko  Bavím sa skvele
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #7 kedy: 04. November , 2016, 15:00:25 »

presne tak, JCM900 uz ide vonku cenou pekne hore pomaly, treba sa zasobit ;-)

inak JVM je vyborny Amp, lepsi nez DSL podla mna ;-)  Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #8 kedy: 04. November , 2016, 15:15:47 »

mne sa vsetky DSL pacili, akurat TSL mi vzdy znelo volako cudne.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #9 kedy: 04. November , 2016, 15:30:15 »

problem s DSL je jeden velky a to ten, ze ked prepnes CLEAN do CRUNCH modu, ten zvuk ma obrovske basy, ktore ked odseknes eqalizerom dole, tak RED kanal uz nemozes pouzit, lebo je vykastrovany. Ako 1 kanal je to super Amp
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 04. November , 2016, 15:54:37 »

problem s DSL je jeden velky a to ten, ze ked prepnes CLEAN do CRUNCH modu, ten zvuk ma obrovske basy, ktore ked odseknes eqalizerom dole, tak RED kanal uz nemozes pouzit, lebo je vykastrovany. Ako 1 kanal je to super Amp

Podľa schémy sa zdá, že clean/crunch má pridanú nejakú pevnú korekciu. Tá by sa dala zmeniť, ak by toto bol jediný problém toho ampu.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #11 kedy: 05. November , 2016, 17:29:09 »

pravdu povediac,bol som dnes odskusat DSL15C s tym,ze ho kupim,a nastal pre mna sok...hralo to strasne  ?§!..Mal som pocit,ze drzim gitaru v ruke prvy krat.Upistane,udrncane,suche,rezave.Zvuk ako najhorsi tranzistorak ever.Hrane na Stratocastere.

...ale dostal som este tip na kombo,ktore ma gule a je to 15W Fender Bassbreaker....a to je pecka kombicko Bravooo,takze treba si vypocut a potom uz len hrat.Kazdopadne skoda,ze Fender nevyraba dvojkanal  facepalm
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 22 otázok.