Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 14:05:41
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Skrabance  (Prečítané 2493 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
HeReTiC
nováčik
*
Príspevkov: 24


« kedy: 23. Február , 2016, 15:50:27 »

Zdravim opat, ale zase s inym problemom. Nedavno som splasil od ruky gitaru (Ibanez GAX30) a ked som ju umyval, ja blbec, zobral som hubku na riady a neuvedomil som si, ze sucham tou drsnejsou stranou Smútim Ano, ak vas napadne, ze som idiot, tak aj ja si tak pripadam. Tym suchanim som na ciernom laku spravil take skrabance, ktore mozno nie su hlboke, ale je ich vela a strasne to vidno, lebo gitara tam nema lesk. Ked som sa spamatal, uz bolo neskoro. Neuveritelne ma to sere. Teraz hladam sposob, ako tie skrabance odstranit, vylestit, zbavit sa ich Smútim Nema s tym niekto nejake skusenosti? Kupil som teraz taky pripravok Alice guitar polish, ale to nezabera. Som z toho strasne nestastny, lebo gitara je super a ja som ju takto sprosto domrvil Smútim Dik za kazdu radu.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #1 kedy: 23. Február , 2016, 15:57:18 »

http://www.amazon.com/Virtuoso-Premium-Instrument-Polish-Cleaner/product-reviews/B0088Q50BM

najlepsi polish na trhu, pouzivam k spokojnosti....ak toto nezberie, treba prejst z hubky na smirgel papier a dokoncit relic look.  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 23. Február , 2016, 16:01:36 »

Presne, bud hento alebo je kopa guitar scratch removerov, mnohe su ozaj velmi vychvalovane. Staci trochu pohladat a objednat si.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 23. Február , 2016, 16:32:49 »

ak sa Ti podarilo spravit tou spongiou nejake fakt ze velmi viditelne skrabance, ze az to tam nema ako pises lesk, tak to musel byt velmi smejdacky narychlo napatlany lak, co by inak mozno zodpovesalo aj cenovke GAX serie. cim chcem povedat, ze aby sa nestalo, ze nejakymi opravovacimi pokusmi ten lak budes len dalej nivocit.

mozno by som poradil lestiacu pastu, napr. Silichrom, s tym sa daju bezne dolestovat tvrde laky, ale ak je lak naozaj nejaky citlivy a chatrny, tak s takou pastou mozes narobit len dalsie skody.

ano - si dilino, lebo toto napadne len dilina. nechaj to tak, ako memento, aby Ti to pripominalo, ze nabuduce mas rozmyslat.
Zaznamenané
HeReTiC
nováčik
*
Príspevkov: 24


« Odpoveď #4 kedy: 23. Február , 2016, 17:38:49 »

Tak problem vyrieseny :) Nedalo mi to a kontaktoval som telefonicky vselijakych opravarov hud. nastrojov, a jeden mi poradil kupit odstranovac skrabancov na autolaky, ze nech to skusim s tym a ked nepojde, tak nech mu to donesiem. Zabehol som teda 50 metrov do predajne autosuciastok a kupil toto:
http://www.najnakup.sk/na-opravu-laku/turtle-wax-safe-cut-150ml
Hned prvy testovaci pokus na malej ploske bol uspesny, tak som to zacal drhnut, az ma boli ruka a hlavne prsty, ale po 2 hod. nanasania, lestenia, umyvania a opat takto dookola je 95% skrabancov dole. V podstate som mal podriapanu a bez lesku celu prednu stranu gitary, teraz je na nej len par smuh, viditelnych len zblizka a leskne sa ako psovi gule.
Ten polish som pouzil na finalne prelestovanie. Tych 5% si necham na inokedy, pretoze ma uz hrozne boli ruka, ale s vysledkom som nadmieru spokojny.
Kazdopadne dik za tipy, no a ta moja anabaza snad pomoze aj nejakemu inemu trtkovi, co sa bude snazit umyvat gitaru hubkou na riad  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #5 kedy: 23. Február , 2016, 17:44:18 »

Tak problem vyrieseny :) Nedalo mi to a kontaktoval som telefonicky vselijakych opravarov hud. nastrojov, a jeden mi poradil kupit odstranovac skrabancov na autolaky, ze nech to skusim s tym a ked nepojde, tak nech mu to donesiem. Zabehol som teda 50 metrov do predajne autosuciastok a kupil toto:
http://www.najnakup.sk/na-opravu-laku/turtle-wax-safe-cut-150ml
Hned prvy testovaci pokus na malej ploske bol uspesny, tak som to zacal drhnut, az ma boli ruka a hlavne prsty, ale po 2 hod. nanasania, lestenia, umyvania a opat takto dookola je 95% skrabancov dole. V podstate som mal podriapanu a bez lesku celu prednu stranu gitary, teraz je na nej len par smuh, viditelnych len zblizka a leskne sa ako psovi gule.
Ten polish som pouzil na finalne prelestovanie. Tych 5% si necham na inokedy, pretoze ma uz hrozne boli ruka, ale s vysledkom som nadmieru spokojny.
Kazdopadne dik za tipy, no a ta moja anabaza snad pomoze aj nejakemu inemu trtkovi, co sa bude snazit umyvat gitaru hubkou na riad  Bavím sa skvele


...a ze gitara neni fasa konicek  Bavím sa skvele
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 22 otázok.