Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 06:32:31
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: kolko je podladenie o oktavu?  (Prečítané 4229 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« kedy: 27. Február , 2016, 22:09:48 »

na multiefekte mam podladenie o oktavu (1octave) a (2octave) a pokial je  e' f' fis' g' gis' a' b' h' c'' cis'' d'' dis'' e'' netusim ake pismeno to v podstate je?
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #1 kedy: 27. Február , 2016, 23:34:53 »

oktava je ten isty ton teda e ( samozrejme o tu oktavu nizsie )
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #2 kedy: 28. Február , 2016, 00:18:13 »

a pokial ma klasicka gitara struny E,H,G,D,A,E tak ake struny ma 7 strunova gitara a ake 8 strunova? je to viac o jednu oktavu ci o dve?
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #3 kedy: 28. Február , 2016, 09:09:55 »

no mas vtom dost hokej struny niesu od seba vzdialene oktavu. skus si nastudovat toto nech mas aspon nejaku predstavu  https://sk.wikipedia.org/wiki/Interval_%28hudba%29
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 28. Február , 2016, 13:11:12 »

a pokial ma klasicka gitara struny E,H,G,D,A,E tak ake struny ma 7 strunova gitara a ake 8 strunova? je to viac o jednu oktavu ci o dve?

struny su rovnake, akurat sa prida vzdy dalsia hrubsia struna, cize 6 7 a 8 maju rovnaky zaklad, ale 7 a 8 maju k nemu len pridanu dalsiu hrubsiu.

co je oktava je taky zaklad, ze to asi ani nejde vysvetlit. zahraj si prazdnu strunu a potom si zahraj na tej strune ton na 12-prazci. ak mas v poriadku usi, malo by Ti byt hned jasne, co maju tie tony spolocne a tomuto intervalu (tejto vzdialenosti medzi dvoma tonmi) sa hovori oktava.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #5 kedy: 28. Február , 2016, 13:51:14 »

ano,dik,ale mna zaujimalo,ako je naladena 7 a 8strunka.

7strunka sa ladi E,H,G,D,A,E,H?(najhrubsia) takze oproti 6strunovej kde je najhrubsia E este nie je podladena o oktavu.

8strunka sa ladi ako? E,H,G,D,A,E,H,F#(to bola ta otazka,ci je 8strunka oproti 6strunke podladena viac ako o oktavu).Ak je teda F# najhrubsia struna,tak nie je podladena viac ako o oktavu.

Preco sa pytam,lebo som nedavno skusal Metallica - Magnetic a hral som cez efekt podladene na 2octave.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #6 kedy: 28. Február , 2016, 14:14:40 »

stale nechapem na co si sa snazil prist takto polozenou otazkou, resp co ta viedlo sa pytat prave takto. Oktava ma 12 poltonov. 7-strunka ma pri standarnom ladeni oproti 6tke pridanu jednu strunu, ktora je ladena o 5 poltonov nizsie oproti hrubemu Ecku, podobne je to s 8ckou vs 7cka.

Ak si hral na gitare s oktaverom o 2 oktavy nizsie, tak ti gratulujem, bol si o oktavu nizsie ako basgitara a musel to byt fajne uprdeny zvuk  Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 28. Február , 2016, 14:19:30 »

...
Preco sa pytam,lebo som nedavno skusal Metallica - Magnetic a hral som cez efekt podladene na 2octave.

vidim tam viacej problemov. a sice, ze naco hras kokotiny od metaliky a nie normalnejsie veci, ale budiz. no a potom, preco si neobstaras naozajstny zosilovac ako sa bezne pouziva a nejdes cestou hladania vlastneho ksichtu a miesto toho tukas nejake prapodivne nastavenia na akomsi efekte. kto uz realne pouziva efekt a na nom podladenie o 2 otkavy ? mozno 5 experimentalnych kapiel na svete a inak nikto.... potom mas taketo zmatene otazky, ktorym nikto nerozumie, ze o co Ti vlastne ide....
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #8 kedy: 28. Február , 2016, 14:37:39 »

Ak si hral na gitare s oktaverom o 2 oktavy nizsie, tak ti gratulujem, bol si o oktavu nizsie ako basgitara a musel to byt fajne uprdeny zvuk  Bavím sa skvele Na zdravie!
ha ha ha jasne sorry,mal som to pomylene.Odskusal som jednu oktavu tak je to extremne moc a 2oktavy sialenost.Pomylil som si to s 1nd a 2nd,ale to su poltony Beeee

Proste som sa len snazil zistit,ako hra Metallica Death Magnetic - Invisible Kid,ale uz tusim,ze je to hrane na Hcku na 7mej strune
« Posledná zmena: 28. Február , 2016, 14:38:13 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #9 kedy: 28. Február , 2016, 14:40:36 »

ty mas pomylene este aj albumy  Bavím sa skvele abo si si kupil zly rip na torrentoch.. Invisible kid je z albumu St. Anger, ten album je cely podladeny..vacsinou Drop C alebo Drop B
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #10 kedy: 28. Február , 2016, 14:43:09 »

vidim tam viacej problemov. a sice, ze naco hras kokotiny od metaliky a nie normalnejsie veci, ale budiz. no a potom, preco si neobstaras naozajstny zosilovac ako sa bezne pouziva a nejdes cestou hladania vlastneho ksichtu a miesto toho tukas nejake prapodivne nastavenia na akomsi efekte. kto uz realne pouziva efekt a na nom podladenie o 2 otkavy ? mozno 5 experimentalnych kapiel na svete a inak nikto.... potom mas taketo zmatene otazky, ktorym nikto nerozumie, ze o co Ti vlastne ide....
sorry,bro.Tak rad hram covery od Metallici.Load je o jeden polton a Reload o 2 a snazil som sa prist na Death Magnetic :D,len som nevedel ako moc je to podladene

kto uz realne pouziva efekt a na nom podladenie o 2 otkavy ?
  Popiskujem si nikto  Žmurk
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #11 kedy: 28. Február , 2016, 14:45:34 »

ty mas pomylene este aj albumy  Bavím sa skvele abo si si kupil zly rip na torrentoch.. Invisible kid je z albumu St. Anger, ten album je cely podladeny..vacsinou Drop C alebo Drop B
vidis,dnes mi ide karta,este dobre ze som pisal na smetisko :)
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #12 kedy: 28. Február , 2016, 14:49:27 »

zas sekciu "o vsetkom" netreba brat uplne ako smetisko. smetisko je sekcia kam toto pojde ak uz bude konecne jasne, aky metalzone pouzil kirk na podladenie o 2 oktavy.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #13 kedy: 28. Február , 2016, 14:59:33 »

proste tu to vidno v 12sekunde,ze to hraju na 6strunke (edit:zmazane)
« Posledná zmena: 30. Marec , 2016, 11:31:57 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #14 kedy: 28. Február , 2016, 21:03:36 »

ak uz bude konecne jasne, aky metalzone pouzil kirk na podladenie o 2 oktavy.
no mozno to niekedy pride do mody,doom metal sa bude hrat na tenkych strunach  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #15 kedy: 30. Marec , 2016, 11:21:37 »

Proste som sa len snazil zistit,ako hra Invisible Kid,ale uz tusim,ze je to hrane na Hcku na 7mej strune
moj kamen urazu bol ten,ze som podladoval na GNX1 s Divebomb,takze som si to nedokazal predstavit.Takze este raz  Na zdravie!

album Metallica Saint Anger je podladeny o 4 poltony,ale zvlast pesnicka Invisible Kid je podladena az o 8 poltonov.Takze by na nu nestacila ani naladena 7strunovka,ani Digitech Drop,kedze dovoluje podladit "len" o 7 poltonov.

Jedine podladit o oktavu a hrat na 4tom prazci - toto som sa snazil zistit.Bolo to len pre moju predstavivost.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #16 kedy: 30. Marec , 2016, 11:27:26 »

Invisible kid je z albumu St. Anger, ten album je cely podladeny..vacsinou Drop C alebo Drop B
mal si pravdu,takze album je nahraty v C a Invisible Kid je v Gis

myslel som ze Metallica presedlala na 7strunovky,ale asi nie.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.