Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 12:03:00
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Laco Lučenič  (Prečítané 16906 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« kedy: 29. Február , 2016, 14:05:09 »

Aby ste si nemysleli že som len na toho Kaššaya vysadená, tak sem dám tohto pána bývalého basgitaristu.
 Laco Lučenič začínal ako basgitarista, neviem kde bol skôr, Prúdy, Fermata, Modus a rada by som poznala váš názor, ako skutočných muzikantov, pretože ja ňou nie som, ale keď počujem napríklad túto nahrávku z Modusu,tak sa pýtam, či ho na ten elektropop nie je škoda a nemal ostať pri tej basgitare a napríklad Frešo by nebol na tej prvej priečke najlepších tak oamotený. Teraz čo robí Laco hudbu, no neviem, ja som kedysi mala taký malý keyboard, 100 zvukov a 100 rytmov a tukala som do toho a znelo to podobne ako teraz keď počujem na souncloud Lacove nové diela. Ale zaradila som ho sem medzi basakov, tak chcem poznať váš názor na neho ako na bývalého basgitaristu. Zdá sa iba mne že bol proste skvelý, alebo podľa vás nevybočuje z normálu?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 29. Február , 2016, 15:38:43 »

Basa na Huascarane je asi to, co sa mi na tom albume najviac paci. Potom som ho uz ale nejako nesledoval a vobec mi to nevadi. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 29. Február , 2016, 16:05:24 »

traduje sa, ze vody basgitaroveho sveta opustil z dovodu, ze basgitaristi stoja na podiu prilis vzadu a je na nich nemierene len malo reflektorov. traduje sa totiz aj to, ze tuna spominany hudobnik si rad posedel pred zrkadlom, zato ho lakali viditelnejsie pozicie v kapele. ci je to uz pravda alebo nie, jeho basgitarovanie bolo na urovni, viz. spominany Huascaran. ako gitarista uz tolko nepredviedol, aj ked ani to nebolo vobec zle, pekne gitary ponahraval kade-tade kde-komu. osobne nemam nic ani proti jeho popikovskym aktivitam, kedysi vydal album so srandovnym nazvom "Bodliak na plavkach", kde to vyzeralo, ze chce byt dalsi Peter Nagy, ale pesnicky to boli vskutku pekne. ak sa nepletiem, cosi sa z toho pacilo neskorej aj Branovi Mojsejovi, lebo zacul som niekde aj jeho cover, myslim ze pesnicka Hadanky tiel...
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #3 kedy: 29. Február , 2016, 16:58:50 »

Áno mal dva albumy, Bodliak na plavkách a Zastávky na znamenie, Hádanky tiel a tuším Idem s tebou sa druhá pieseň volala, čo boli skutočne celkom fajn a v tej dobe aj dosť hrané, obe súťažili v Triangli a neskôr urobil Mojsej cover Hádanky tiel, jeho asi jediný trochu slušný počin. Ja si pamätám Laca, ešte bez tej prefarbenej ofiny sa raz ukázal v jednom hudobnom programe, kedysi bola taká televizia volala sa VTV, ale potom nejako zblbol a nahodil ten image aký má teraz a vrátil sa k tej preafektovanej dobe 80tych rokov. Inak čo si pamätám tak veľa ľudí bolo z toho neho prvého albumu paf, lebo väčšina čakala nejaké rockové skladby a on úplný opak a do toho ešte ten jemný hlások. Ale vtedy a mi to celkom páčilo :)))
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 29. Február , 2016, 17:28:31 »

to bola taka doba, ze vybehli a zaziarili Depeche Mode ako kapela iba na syntakoch a bez gitar, tak tu hned prvy Banket s Mullerom bola tiez kapela na syntakoch a Lucenic robil tiez syntakovy album, asi aby to vyzeralo co nasvetovejsie, bohvie. a zase ich to vsetkych preslo a vratili sa aj ku gitaram, ako vlastne aj ti Depeche Mode...
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #5 kedy: 29. Február , 2016, 17:43:37 »

Lucenic nahral velmi pekne basove linky na solovy album Whiskyho zo Slobodnej Europy. Ak sa nemylim tak 3 albumy Slobodky aj produkoval...
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 29. Február , 2016, 21:07:13 »

Pre mna Lucenic nahral jednu z top10 slovenskych poprockovych skladieb... Ľavou zadnou  Zdravíčko


Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #7 kedy: 01. Marec , 2016, 10:11:53 »

Basa na Huascarane je asi to, co sa mi na tom albume najviac paci.
Rikac ? Ja som čert..
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #8 kedy: 01. Marec , 2016, 12:03:17 »

Pre mňa ostane vždy naj. v tejto zostave...  Zdravíčko :   
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 01. Marec , 2016, 13:01:35 »

Rikac ? Ja som čert..

Hej, s Ampegom to nahraval, nie?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #10 kedy: 01. Marec , 2016, 13:14:46 »

asi ano , valwatty sa v tedy este nevyrabali  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 01. Marec , 2016, 13:34:11 od brdo prvy » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 01. Marec , 2016, 16:13:23 »

Hej, s Ampegom to nahraval, nie?
Určite!
Hral som v Limite basu asi pol roka a hrával som presne cez ten jeho osemreprákový kredenc. Nikdy som nehral cez lepší aparát.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #12 kedy: 02. Marec , 2016, 09:15:43 »

Určite!
Hral som v Limite basu asi pol roka a hrával som presne cez ten jeho osemreprákový kredenc. Nikdy som nehral cez lepší aparát.
to preto ze to bol lampovy aparat :D
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 02. Marec , 2016, 09:21:26 »

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 02. Marec , 2016, 10:07:08 »

to preto ze to bol lampovy aparat :D

za desat  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 02. Marec , 2016, 15:31:32 »

to preto ze to bol lampovy aparat :D
Aj som tam chcel pôvodne napísať, že hral som na svojich tranzistorákoch (a svoje výtvory človek zvykne preceňovať) a aj tak bol ten Ampeg najlepší. Ale sú aj tranzistorové Ampegy. A dobré.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 02. Marec , 2016, 20:45:07 »

Tak hento basove SVTcko neni ani tak o tom co je lepsie ,ale hlavne o tom ,ze to bolo a aj je s tym perinakom zladene, lebo nie kazdy zosik, si s kazdou bednou rozumie !
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #17 kedy: 03. Marec , 2016, 07:53:47 »

Tak hento basove SVTcko sa používa dodnes ako štandart na všetkých velkých festivaloch - veľké ,ťažké ale najlepší zvuk
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #18 kedy: 03. Marec , 2016, 10:08:07 »

mame toto presne v kapele, basak si kupil aj maly prenosnejsi box ale to uz nie je ono..s Musicmanom ma vyborny zvuk.
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #19 kedy: 05. Marec , 2016, 23:27:27 »

Zvukar Andrej matne pamätám :-) asi rok 81 :-) potom Jaro Janas basu hral v Limite :-) v kredencoch sa nevyznám ale bez skvelej Lučeničovej basy a bicích by bol Žbirka neviem kde :-D v Limite búchali bicie tuším traja. Hájek, Lacena a tretí neviem ako sa volal ale myslím že bol aj v Prúdoch jeden čas.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #20 kedy: 06. Marec , 2016, 00:30:00 »

Zbirka by bol presne tam kde je, lebo mal vyborne Kamilove texty a skladal svoje pesnicky. Stale funguje v Cechach aj na Slovensku a to aj bez "nenahraditelnych" virtuozov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 06. Marec , 2016, 01:58:36 »

Zbirka by bol presne tam kde je, lebo mal vyborne Kamilove texty a skladal svoje pesnicky. Stale funguje v Cechach aj na Slovensku a to aj bez "nenahraditelnych" virtuozov.

presne
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #22 kedy: 06. Marec , 2016, 07:01:22 »

Ale hej, ide mu stále karta, vezie sa na vysokej vlne a ešte veľmi dlho bude. Úprimne, ak nie ste jeho fanaticky fanúšik, koľko jeho tvorby z tejto doby poznáte? Čo bolí to preboli? V rádiách hrajú staré piesne a muzikál Atlantida tiež neposkladal z novej tvorby. Keby som ho nemala na FB a nebola jeho skalna, tak neviem že má nový album a priznám sa, že som sa pokúšala to počúvať a nič moc. Aby nazbieral aspoň 500 likov na príspevok, tak musí zaplatiť aby to šlo po skle do omrzenia až na to kliknete. Ja mám Žbirku rada a aj budem mať, ale jeho prvé 4-5 albumy sú top, môžete púšťať dookola a nenájdete tam slabé miesto že to pretocite ďalej, o ostatných už sa to povedať nedá. S Limitom a Lacom to proste bolo najlepšie.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #23 kedy: 06. Marec , 2016, 12:21:04 »

Nezabudaj, ze Mekyho veci su stale v nejakom serialy ci filme, reklame. Poznam sa dobre s Kamilom a rozpraval mi ako on tvori. Toto su take dristy, ze kde by bol. Ved sa pozri, jemu staci spanielka a vypreda Lucernu. To je ako hovorit, ze Peter Nagy by nebol nic bez Indiga. Aj tu bol fantasticky basak, Palko, podla mna o dost lepsi nez Lucenic a co ? Fero mal vo Fermate Mariusa Bartona, Fresa no stale je om tou dusou a motorom.

Podotykam, nie som fanusik MZ, nepaci sa mi jeho tvorba az na par veci, ale to vobec nie je podstatne a nic to nemeni na fakte ze je jednou s ceskoslovenskych  hviezd vdaka svojim pesnickam a nie vdaka kapele.
« Posledná zmena: 06. Marec , 2016, 12:23:10 od RobG » Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #24 kedy: 01. Apríl , 2016, 13:45:23 »

Keď sme už pri Žbirkovi - zháňam už dlhšiu dobu jednu jeho nahrávku cca z r. 1976 - Neplač malá - nevie niekto  kde to stiahnuť? - díky     http://www.retro-shop.eu/product_info.php/products_id/3967
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.