Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 07:00:14
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Laco Lučenič  (Prečítané 16953 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 02. Marec , 2016, 15:31:32 »

to preto ze to bol lampovy aparat :D
Aj som tam chcel pôvodne napísať, že hral som na svojich tranzistorákoch (a svoje výtvory človek zvykne preceňovať) a aj tak bol ten Ampeg najlepší. Ale sú aj tranzistorové Ampegy. A dobré.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 02. Marec , 2016, 20:45:07 »

Tak hento basove SVTcko neni ani tak o tom co je lepsie ,ale hlavne o tom ,ze to bolo a aj je s tym perinakom zladene, lebo nie kazdy zosik, si s kazdou bednou rozumie !
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #17 kedy: 03. Marec , 2016, 07:53:47 »

Tak hento basove SVTcko sa používa dodnes ako štandart na všetkých velkých festivaloch - veľké ,ťažké ale najlepší zvuk
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #18 kedy: 03. Marec , 2016, 10:08:07 »

mame toto presne v kapele, basak si kupil aj maly prenosnejsi box ale to uz nie je ono..s Musicmanom ma vyborny zvuk.
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #19 kedy: 05. Marec , 2016, 23:27:27 »

Zvukar Andrej matne pamätám :-) asi rok 81 :-) potom Jaro Janas basu hral v Limite :-) v kredencoch sa nevyznám ale bez skvelej Lučeničovej basy a bicích by bol Žbirka neviem kde :-D v Limite búchali bicie tuším traja. Hájek, Lacena a tretí neviem ako sa volal ale myslím že bol aj v Prúdoch jeden čas.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #20 kedy: 06. Marec , 2016, 00:30:00 »

Zbirka by bol presne tam kde je, lebo mal vyborne Kamilove texty a skladal svoje pesnicky. Stale funguje v Cechach aj na Slovensku a to aj bez "nenahraditelnych" virtuozov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 06. Marec , 2016, 01:58:36 »

Zbirka by bol presne tam kde je, lebo mal vyborne Kamilove texty a skladal svoje pesnicky. Stale funguje v Cechach aj na Slovensku a to aj bez "nenahraditelnych" virtuozov.

presne
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #22 kedy: 06. Marec , 2016, 07:01:22 »

Ale hej, ide mu stále karta, vezie sa na vysokej vlne a ešte veľmi dlho bude. Úprimne, ak nie ste jeho fanaticky fanúšik, koľko jeho tvorby z tejto doby poznáte? Čo bolí to preboli? V rádiách hrajú staré piesne a muzikál Atlantida tiež neposkladal z novej tvorby. Keby som ho nemala na FB a nebola jeho skalna, tak neviem že má nový album a priznám sa, že som sa pokúšala to počúvať a nič moc. Aby nazbieral aspoň 500 likov na príspevok, tak musí zaplatiť aby to šlo po skle do omrzenia až na to kliknete. Ja mám Žbirku rada a aj budem mať, ale jeho prvé 4-5 albumy sú top, môžete púšťať dookola a nenájdete tam slabé miesto že to pretocite ďalej, o ostatných už sa to povedať nedá. S Limitom a Lacom to proste bolo najlepšie.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #23 kedy: 06. Marec , 2016, 12:21:04 »

Nezabudaj, ze Mekyho veci su stale v nejakom serialy ci filme, reklame. Poznam sa dobre s Kamilom a rozpraval mi ako on tvori. Toto su take dristy, ze kde by bol. Ved sa pozri, jemu staci spanielka a vypreda Lucernu. To je ako hovorit, ze Peter Nagy by nebol nic bez Indiga. Aj tu bol fantasticky basak, Palko, podla mna o dost lepsi nez Lucenic a co ? Fero mal vo Fermate Mariusa Bartona, Fresa no stale je om tou dusou a motorom.

Podotykam, nie som fanusik MZ, nepaci sa mi jeho tvorba az na par veci, ale to vobec nie je podstatne a nic to nemeni na fakte ze je jednou s ceskoslovenskych  hviezd vdaka svojim pesnickam a nie vdaka kapele.
« Posledná zmena: 06. Marec , 2016, 12:23:10 od RobG » Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #24 kedy: 01. Apríl , 2016, 13:45:23 »

Keď sme už pri Žbirkovi - zháňam už dlhšiu dobu jednu jeho nahrávku cca z r. 1976 - Neplač malá - nevie niekto  kde to stiahnuť? - díky     http://www.retro-shop.eu/product_info.php/products_id/3967
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 22 otázok.