Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 05:19:11
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problem s basou  (Prečítané 13586 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pallyy
nováčik
*
Príspevkov: 6


« kedy: 02. Marec , 2016, 17:34:01 »

Čaute. Mám problém so svojou basgitarou.

Fender Squier Jazzbass Affinity V (string)

Neviem. Či je to uzemnením, či snímačmi,.........

Napájam sa priamo do mixu, nie do basového aparátu. Zapojím basu a v reproduktoroch niečo šuští. Akonáhle sa dotknem hociakej kovovej časti gitary (struny, kobylka,...), šušťať prestane. Keď sa napojim cez multiefekt (Zoom Multistomp MS-60B), tak samozrejme že je to ešte horšie lebo tam už mám rôzne simulácie efektov, kompresorov...

Káble používam kvalitné, Fender. Dnes som si kúpil aj DI Box, že to snáď nejako vyrieši ale nič. Keď si stahnen potenciometer TONE, clonu, tak šumenie prestane. Takisto keď si stiahnem výšky a stredy. Potenciometer je uzemnený dobre takisto ako všetky potenciometre lebo minule som na nich prezeral kostru.

Zásuvky sú určite dobré, lebo robí mi to v každej sále kde hrajem svadby a i doma.

Za pomoc Vám vopreď ďakujem.
« Posledná zmena: 02. Marec , 2016, 17:37:11 od Pallyy » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 02. Marec , 2016, 17:50:53 »

milionkrat obkecana tema aj tu na fore. bezna vlastnost nastroja. nepustaj sa basy, nebude sustat. pustis sa basy, rychlo stiahni volume, nebude sustat. takto to robia vsetci muzikanti, pretoze vsetky taketo nastroje so snimacmi za istych okolnosti mozu sustat a aj viac ci menej sustievaju.

Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 02. Marec , 2016, 18:00:26 »

...Zapojím basu a v reproduktoroch niečo šuští. Akonáhle sa dotknem hociakej kovovej časti gitary (struny, kobylka,...), šušťať prestane...
Určite máš na mysli brum. Tvoje telo v elektromagnetickom poli vyžaruje rušenie, keď sa dotkneš strún, uzemní sa a prestane. Je to normálne a nič sa s tým asi nedá robiť.
Koniec poučky o elektrine.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Pallyy
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #3 kedy: 02. Marec , 2016, 18:28:08 »

Ďakujem :) ... cez DI Box napájať ďalej či není to až taká podstatná vec?Huh!  Bol som v hudobninách dohodnutý že keď to nepomôže tak ho môžem vrátiť.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 02. Marec , 2016, 18:30:34 »

toto co popisujes nie je podla vec, ktoru riesi DI Box
Zaznamenané
Pallyy
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #5 kedy: 02. Marec , 2016, 18:33:25 »

Všeobecne som už myslel tú otázku. Či je lepšie napájať sa do PA cez túto krabičku.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 02. Marec , 2016, 18:40:43 »

ano
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 02. Marec , 2016, 19:03:59 »

Všeobecne som už myslel tú otázku. Či je lepšie napájať sa do PA cez túto krabičku.
Ano, ale potrebuješ aktívny s vysokoimpedančným vstupom. To nie sú všetky.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #8 kedy: 02. Marec , 2016, 20:53:40 »

Tak aktivny je lepsi ,ale mne celkom slusne chodil aj pasivak, len neviem ci lacne fabricke pasivne DIBoxi su dostatocne spravne vyladene a zakompenzovane.
Co som väcsinou vydel ,tak tam bolo iba nake cip noname trafko  Bleee tak ze radcej lacny aktivny ako lacny pasivny.

Narazam na to preto ,lebo volakedy davno som niekomu na kseft pozical zosik a ten mi volal ,ze ten aparat strasne skresluje a ja ze ,vazne ? a jaku mas basu ? aktivnu ? a mas tam rok baterku ... aha  Bavím sa skvele tak uz vime.

... a to iste sa stavalo aj mne.... co je pasivne ,to je spolahlivejsie  Na zdravie!
« Posledná zmena: 02. Marec , 2016, 21:03:47 od brdo prvy » Zaznamenané
Pallyy
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #9 kedy: 02. Marec , 2016, 21:19:26 »

Tiež som za pasívne veci. Hlavne preto že hrávam svadby, plesy a pod., a nie je veľmi príjemné keď Ti v polke pesničky dojde baterka.... Predsa, tam človek nedáva až taký pozor a nevyťahuje jack stále keď nehrá. No a keď je jack v gitare od 15tej do rána do 7mej, 2x týždenne  ha ha ha

S DI Boxom som doteraz nemal absolutne žiadne skúsenosti. Neviem posúdiť ktorý je dobrý a ktorý nie. Čo som teraz skúšal tak rozdiely tam niesu či som ho mal alebo nie  ha ha ha
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #10 kedy: 03. Marec , 2016, 08:55:39 »

S DI Boxom som doteraz nemal absolutne žiadne skúsenosti. Neviem posúdiť ktorý je dobrý a ktorý nie. Čo som teraz skúšal tak rozdiely tam niesu či som ho mal alebo nie  ha ha ha
Tak zase neni DIBox ako DIBox

Ja co obcas na skusku poziciam moj stary pasivny domorobo, tak kazdy povedal ,ze to bolo pocutelne lepsie.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 03. Marec , 2016, 10:06:34 »

Ja co obcas na skusku poziciam moj stary pasivny domorobo, tak kazdy povedal ,ze to bolo pocutelne lepsie.
Na zdroj signálu s malou impedanciou určite, napr. Marián Varga nosí so sebou pasívne DI boxy (značka Palmer), lebo veľa zvukárov používa kadejaké Behringery...
Ale na gitarový snímač treba vstupnú impedanciu v stovkách kiloohmov a to trafák skrátka nedokáže.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #12 kedy: 03. Marec , 2016, 12:46:16 »

Ale na gitarový snímač treba vstupnú impedanciu v stovkách kiloohmov a to trafák skrátka nedokáže.
no sak prave o tom je ta kompenzacia  Beeee
Zaznamenané
tomasmaiden
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #13 kedy: 07. November , 2016, 11:44:03 »

Nevyrieši tento problém odtienenie hliníkovou alebo medenou páskou? Mám na mysli vylepiť ňou dutiny gitary.
Ja som si to tak urobil a teraz je zapojená basa pekne ticho aj keď sa nedržím napr. strún. Ibaže neviem či to je rovnaký problém. Mne predtým len "šušťala" ale nie na toľko, že by som musel stiahnuť potenciometer.

Veď kobylka býva uzemnená vodičom a teda tým pádom aj struny, tak neviem prečo by to malo robiť zvuky keď sa pustí kov. časti basy. Veď to je uzemnené nie?

Asi tomu dobre nerozumiem. Pardon

Zaznamenané
tomasmaiden
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #14 kedy: 07. November , 2016, 11:47:53 »

Ba rastis má pravdu, dosť asi závisí od snímačov.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 07. November , 2016, 12:28:20 »

Veď kobylka býva uzemnená vodičom a teda tým pádom aj struny, tak neviem prečo by to malo robiť zvuky keď sa pustí kov. časti basy. Veď to je uzemnené nie?

Tvoje telo v elektromagnetickom poli vyžaruje rušenie, keď sa dotkneš strún, uzemní sa a prestane.
Zaznamenané
tomasmaiden
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #16 kedy: 07. November , 2016, 13:09:39 »

Ďakujem za ujasnenie Andrej :) Viem že si to tu už spomínal, ibaže som nevedel či sa jedná o rovnaký problém. Len som chcel vedieť či by sa to nedalo odstrániť tou páskou. Teraz mi to je už jasné.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.