Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. Apríl , 2024, 21:09:10
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Elektrická gitara - snímače, sólové struny  (Prečítané 3383 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
DwDckQo
okukávač

Príspevkov: 3


« kedy: 05. Marec , 2016, 12:55:01 »

Ahojte, chcem si kúpiť nové struny/snímače na moju gitaru, hrávam sólové časti aké by ste mi odporučili struny (Značka,veľkosť...) ?

Veľmi sa mi páčia tóny 80 až 90 rokov ( ) ( )

Dá sa to vôbec docieliť strunami a snímačmi ? Ďakujem za všetky rady :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 05. Marec , 2016, 13:18:43 »

neda.

charakter zvuku ako ho pocujes urcuje zosilovac a bedna. cize ak sa Ti paci nejaka konkretna kapela, mal by si disponovat co najpodobnejsim aparatom a aj ked sa Ti to uplne napodobit asi nikdy nepodari, mas sancu sa aspon priblizit.

gitara je samozrejme tiez dolezita, ale viac rozoznas, ako sa Ti na nej hra, akoby si nou nieco velmi zasadne ovplyvnil, co sa tyka zvuku.

snimace a struny su na tom naposlednejsom a najmenej vyznamnom mieste. ak uz mas vsetko poriesene, cize dobry aparat a slusny nastroj, mozes sa hrajkat so snimacmi, nieco to sice ovplyvni, ale okrem Teba si to nikto iny nikdy nevsimne.

struny si kup take, aby si na ne vladal hrat. hrubsie sady sice zneju lepsie (pevnejsie), ale co z toho, ak na ne nebudes vedet dobre hrat. takze si musis najst sam svoj kompromis.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #2 kedy: 05. Marec , 2016, 14:06:52 »

Dimarzio?

Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
DwDckQo
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #3 kedy: 05. Marec , 2016, 14:08:41 »

Aha ďakujem aj som si to myslel, Že je to niečim takým :-) .. V podstate som len nejaký pokročilý amatér ak sa to dá tak nazvať :D na gitare hrávam vyše 2 rokov aj na elektrickej na akustickej.. Ty by si mi aké struny odporučil 9 , 10 ? 11 to je asi už moc tvrdé na mňa  Fuuha zíram .. rozmýšľal som nad nejakými 9 nevieš mi poradiť akú značku ? resp. s akou značkou máš ty najlepšie skúsenosti ? :)

Dimarzio viem Že používal aj samotný gitarista Vivian Campbell, lenže aký typ je vhodný cena/kvalita ? :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 05. Marec , 2016, 14:13:43 »

cely zivot som hral na 9, skusil som 10 ale blbo sa mi hralo, lebo som cintlavka, teraz uz par rokov hram na 9 a pol. znacky neriesim, Dadario boli vzdy OK, niekolko rokov som pouzival GHS a zdalo sa mki, ze drzia dlhsie, ale ja struny menim tak malo, ze ani neviem kedy som menil a ake tam momentalne mam.

na snimace sa fakt vykakaj a kup si hlavne poriadny aparat, to je cesta k vysledkom. kupovat v pociatocnych stadiach snimace je vyhadzovanie penazi, radsej prepit s kamosmi...
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #5 kedy: 05. Marec , 2016, 14:15:42 »

ja pouzivam len 9 Addario,ine som este neskusal.Ohladne rockoveho zvuku 80tych rokov urcite zosilovac Marshall,inak neporadim,som len vikendovy hrac :)
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
DwDckQo
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #6 kedy: 05. Marec , 2016, 15:50:32 »

Ďakujem za všetky rady pôjdem asi do tých 9 predsa sa mi bude lepšie hrať i keď na úkor znenia ale možno mi sadnú  Na zdravie! skúsim asi d'addario 9-tky . dobre dobre tak teda na snímače sa vykašlem a radšej posporím na nejaký kvalitnejší aparát mimochodom teraz mám efekty BOSS ME-25 a Line6 SPIDER IV 30 (väčšinou používam aj tak slúchadlá z efektov) čo hovoríte na to ? Oplatí sa mi niekedy v budúcnosti investovať do drahších efektov ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 05. Marec , 2016, 17:10:08 »

investicia by to bola, ak by si ocakaval, ze sa Ti to vrati s nejakym ziskom.

Line Spider vsak v sebe ma kopec efektov, nie ? ze naco to mas aj s tym Boss ?

ono zaklad by mal byt nejaky aparat, ci uz lampovy alebo iny, co ma pre Teba co najidealnejsi zvuk a je pre Tvoje potreby dostatocne hlasny / tichy. a potom zistis, ze tych efektv mozno ani extra vela nepotrebujes alebo naopak zistis, ze pouzivat same efekty je Tvoj zivot, ale to su veci, ktore ma kazdy v sebe nastavene inac...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 05. Marec , 2016, 17:12:35 »


snimace a struny su na tom naposlednejsom a najmenej vyznamnom mieste. ak uz mas vsetko poriesene, cize dobry aparat a slusny nastroj, mozes sa hrajkat so snimacmi, nieco to sice ovplyvni, ale okrem Teba si to nikto iny nikdy nevsimne.


Po dnesnom dalsom velkom pivnicabovskom megateste by som sa vedel zacat trochu v tomto dotahovat, ale nechce sa mi.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 05. Marec , 2016, 17:19:46 »

struny mozu byt nove alebo zajebane hluche a viac by som to neriesil. u snimacov to bude trochu komplikovanejsie, ale treba asi zvazit aj kopec dalsich okolnosti a ci sa bavime o novucickych skvajeroch alebo smradlyvych plesivinach  Ja som čert..
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #10 kedy: 05. Marec , 2016, 18:46:23 »

dobre dobre tak teda na snímače sa vykašlem a radšej posporím na nejaký kvalitnejší aparát mimochodom teraz mám efekty BOSS ME-25 a Line6 SPIDER IV 30 (väčšinou používam aj tak slúchadlá z efektov) čo hovoríte na to ? Oplatí sa mi niekedy v budúcnosti investovať do drahších efektov ?
Vacsina tych efektov sa snazi digitalne napodobnit klasicke elektronkove (lampove) zosilnovace,takze plati to,co pisal Rastis,ze -  zaklad by mal byt nejaky aparat, ci uz lampovy alebo iny, co ma pre Teba co najidealnejsi zvuk a potom zistis, ze tych efektv mozno ani extra vela nepotrebujes

Spravne,staci jeden dobry lampovy aparat.Moja osobna skusenost bola ta,ze som sa hral len s multiefektom a ked som prisiel do skusobne a pocul malinky Peavey Classic 30,tak mi padla sanka a clovek by v tej chvili pozahadzoval vsetko digitalne.Pravdou je,ze s miltiefektom sa mozes vyhrat na sluchatkach,pc a podobne pokial byvas v panelaku.

Este k tym snimacom - ja som menil snimace az po 10tich rokoch,ale pokial si poriadny gitarovy fanusik,tak nejake snimace za 100e ta pri jednorazovej kupe nezabiju - vymen a uvidis.Pokial mas gitarovy kabel,tak skus kupit aktivne snimace  Žmurk
« Posledná zmena: 05. Marec , 2016, 18:49:52 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #11 kedy: 05. Marec , 2016, 21:25:46 »

Pokial mas gitarovy kabel,tak skus kupit aktivne snimace  Žmurk
..toto prečo? nerozumiem ako je to myslené..  Neviem
Zaznamenané

..bude ako nebolo...
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #12 kedy: 05. Marec , 2016, 22:17:23 »

..toto prečo? nerozumiem ako je to myslené..  Neviem
z pasivnych snimacov ide velmi slaby signal (podobne slaby ako napr. z mikrofonu) a cim slabsi signal prenasas kablom na vyssiu vzdialenost,tym je signal degradovany skreslenim a brumom.Aktivny snimac by mal tento neduh eliminovat.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #13 kedy: 06. Marec , 2016, 08:23:07 »

z pasivnych snimacov ide velmi slaby signal (podobne slaby ako napr. z mikrofonu) a cim slabsi signal prenasas kablom na vyssiu vzdialenost,tym je signal degradovany skreslenim a brumom.Aktivny snimac by mal tento neduh eliminovat.
Neviem, ci je dobre to takto jednoznacne podat. Tema aktiv/pasiv je obsiahlejsia. Pasivy su rozne. Aj slabe aj silne, ja by som netvrdil, ze z pasivu ide signal velmi slaby. Pokial kabel nema 15 metrov a smejd... A su aj bufery napr. Tie rozdiely v urovniach a spravani signalu su mi jasne. Len ma zmiatlo slovne spojenie ,,pokial mas gitarovy kabel....,, . Lebo ved kabel je standart, nie? Je zbytocne stavat rozdiely kabel/vysielacka, ked sa bavime o snimacoch. Ja mam pasivne, a veru si nemyslim, zeby som mal velmi slaby signal. To sa neda takto preniest na vsetky pasivy...
Zaznamenané

..bude ako nebolo...
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 22 otázok.