Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 02:28:41
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Windows 7-10 LINE IN,MIC DELAY (oneskorenie)  (Prečítané 10729 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« kedy: 12. Marec , 2016, 16:09:28 »

Urcite otrepana tema ktora sa tu uz mozno preberala,ale netusim kde.Tak skusim takto:

Mam externu zvukovu kartu celkom fajnej kvality (Xmos DAC) a v nej Sennheisery HD 558.Mam ale problem,s ktorym som neratal.Moja externa zvukovka NEMA LINE IN.V podstate mi to nevadi,pretoze mam zvukovku v pc a mozem ist vstupom do nej (proste NAHRAVANIE - LINE IN do internej zvukovky a PREHRAVANIE z externej zvukovky na sluchatka).Problem je v tom,ze ked dam POCUVAT NAHRAVANIE - LINE IN,tak je vo velkom oneskoreni,asi tak 0,5sek (a viaceri uz asi tusia o com hovorim).Hrat na gitare cez pc tu nema zmysel.Vela ludi sa na forach vyjadruje v style,ze Windows SUCKS,pretoze to na XP nerobilo.

Ked dam NAHRAVANIE - LINE IN do internej zvukovky a PREHRAVANIE z internej zvukovky tak vsetko funguje bez problemov,ale mne nastava jeden problem - musim prehadzovat sluchatka,co sa mi zda neprakticke.

Da sa tento neduh vo Windowse nejako odstranit,pripadne odstranil ho niekto? alebo si mam kupit druhe sluchatka aby som mal zvlast na pc a zvlast na multiefekt? Dik

popis problemu je inak tu http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-pictures/sound-delay-when-using-mic-or-line-in/ed383eb0-62ec-4c0e-b40e-5a7eb0c201fa

Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 12. Marec , 2016, 18:16:14 »

a neni jednoduchsie kupit taku zvukovku, ktora ma vsetko to, co potrebujes ? pouzivat dve rozne nesynchronizovane moze prinasat len problemy a este Ti to aj tak zjavne nefunguje tak, ako potrebujes. neviem, co za fajnotku je XMOS DAC, ak je to take dobre, iste to rychlo predas. a potom si kupis nieco, co Ti bude fungovat a pokryje Ti potreby. inak ja toto nepochopim - "mam vec XY, je uplne super, ale inak mi nefunguje toto toto a toto, co mam robit ? "  Ja som čert..
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #2 kedy: 12. Marec , 2016, 18:32:43 »

co uz,no nic.Poriesim uzavrete AKG K 44 V2 k multiefektu.
ale inak mi nefunguje toto toto a toto, co mam robit ? "  Ja som čert..
chapem ta,pretoze po precitani mojho prispevku ta musi napadnut,co za idiota ide cez dve zvukovky....ale XMOS DAC je nieco co sa len tak nemeni za inu zvukovku  Žmurk Kazdopadne ma skor zaujimal neduh s tym Windowsom a 0,5s delay sa mi zda insane.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 12. Marec , 2016, 19:08:28 »

neviem, co to ten XMOS DAC je, osobne som sa s tym nestretol. vidim, ze na ebay ich je kopec na hned kupenie v cenach 40-50 dolarov, takze "XMOS DAC je nieco co sa len tak nemeni za inu zvukovku"  je veta, ktorej moc nerozumiem. podla mna nemas problem s Windows, ale s prapodivnym sposobom pouzitia dvoch zvukovych kariet a chystas sa to vyriesit dokupenim dalsich sluchatok ? asi mi nieco unika, tak sorry, ze mudrujem ...
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #4 kedy: 12. Marec , 2016, 19:19:29 »

tak sorry, ze mudrujem ...
tak nemudruj :),ale z casti mas pravdu.Zakladna doska s chipom moze stat 50e,i ked ja som kupoval za 100e.Dalej potrebujes symetricky zdroj,esteticku krabicku a bum...kvalitnejsi predzosilovac na sluchatka.

Anyway,problem s Windowsom si nevyriesil,tak mozes naznacit aku inu zvukovu kartu by som si mal kupit  Žmurk
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #5 kedy: 12. Marec , 2016, 19:56:30 »

ak som správne pochopil, snažíš sa hrať s gitarou do line in na doskovej zvukovke, a potom výstup ide z externého sluchátkového predzosilovača? Bavím sa skvele celé zle

kúp si nejakú lepšiu externú zvukovú kartu podľa preferencií, napr. veľmi populárne sú od focusrite či steinberg, a potom môžeš všetky tieto starosti hodiť za hlavu.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #6 kedy: 12. Marec , 2016, 21:24:59 »

jj,to mas pravdu ze je to zle,preto som sa pytal.Ohladne tych znaciek dik za tip.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #7 kedy: 13. Marec , 2016, 06:24:55 »

ak som správne pochopil, snažíš sa hrať s gitarou do line in na doskovej zvukovke, a potom výstup ide z externého sluchátkového predzosilovača? Bavím sa skvele celé zle
nie z externého sluchátkového predzosilovača,ale z externej zvukovej karty so sluchatkovym predzosilovacom

Bavím sa skvele celé zle
pokial sa nad tym zamyslis,tak zalezi z akeho uhla pohladu.Ak mame na mysli kvalitu AD prevodnika LINE IN internej zvukovej karty v pc,tak plne suhlasim.Inak sa jedna len o retazec > AD LINE IN prevodnik internej karty v pc a DA prevodnik druhej externej karty mimo pc.Sluchatkovy predzosilovac ma kazdy,aj ten tvoj spominany focusrite či steinberg.Ich predaj zacina od 100e co je na AD,DA prevodnik a sluchatkovy zosilovac pochybne,ale verim ze su aj drahsie kvalitnejsie kusky.

Mne vsak o kvalitu neslo,islo mi o to,ci sa niekomu podarilo odstranit neduh Windowsu medzi > AD LINE IN prevodnik internej karty v pc a DA prevodnik druhej externej karty kde vznika 0,5s LAG,ktory sposobuje Windows.

Ked uz si pri tych "lepsich externych kartach",tak keby som nahraval profi z lampoveho zosiku do pc,tak chapem.Mne sa vsak jedna len o bezne "zabrnkanie" do pesnicky z pc v ramci oddychu.Nemam multiefekt s USB,to je v podstate tiez len dalsia zvukovka.Objednal som Digitech RP360,ktory ma USB,tak ten mi na bezne brnkanie na pc stacit bude.Ale aj tak som musel dokupit druhe sluchatka aby som jedny neprehadzoval hore dole ako idiot (vdaka GATESovi)
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #8 kedy: 13. Marec , 2016, 12:18:13 »

kup si normalnu zvukovku urcenu na hranie s gitarou, ktora ma vstupy/vystupy na to urcene. ten tvoj ppc xmos dac, je len generic oznacenie pre nejaky lacny USB DAC s Xmos chipom, ktory sa predava v x variaciach pod inym nazvom...garantujem ti, ze hocktora aj najlacnejsia zvukovka s gitarovym vstupom bude mat to iste  Popiskujem si
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #9 kedy: 13. Marec , 2016, 13:55:30 »

kup si normalnu zvukovku urcenu na hranie s gitarou, ktora ma vstupy/vystupy na to urcene. ten tvoj ppc xmos dac, je len generic oznacenie pre nejaky lacny USB DAC s Xmos chipom, ktory sa predava v x variaciach pod inym nazvom...garantujem ti, ze hocktora aj najlacnejsia zvukovka s gitarovym vstupom bude mat to iste  Popiskujem si
to urcite,aj symetricky zdroj a tranzistorovy zosilovac pracujuci v triede A,ze Bleee aspon netrep.V tych zvukovkach su len integrovane zosilovace a pokial tam je symetricky zdroj,tak je z DC/DC menica (ak vies co to vobec znamena)
« Posledná zmena: 13. Marec , 2016, 13:57:24 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 13. Marec , 2016, 14:28:40 »

preco by mal niekto pouzivat na vstup jednu zvukovku a na vystup druhu zvukovku ? navyse v uplne lowendovom segmente ? to neni ziadny windows pruser, to je skratka divne nestandardne riesenie, ktore zjavne prinasa len problemy. poradene Ti bolo ...
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #11 kedy: 13. Marec , 2016, 14:47:25 »

netroll,nebud offtopic,nazov vlakna je Windows Line in delay.
Nastuduj si nieco o DACoch,o zosilovacoch,o elektronike a potom sa mozme bavit dalej.
O tom lowende mi mozes porozpravat,ale v inom vlakne.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 13. Marec , 2016, 14:51:31 »

Uz som cely nedockavy, ako sa vyvinie tato tema. Aj s celym tvojim nickom.  Bavím sa skvele To bude picovania.  ha ha ha
Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #13 kedy: 13. Marec , 2016, 14:59:19 »

a potom môžeš všetky tieto starosti hodiť za hlavu.
tie starosti mozes zahodit aj pri klasickej internej zvukovej karte pokial na nej vyuzijes Line in a zaroven aj line out.V podstate tak obchadzas pocuvanie "cez Windows" a tym padom aj spominany delay.To je vsetko.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 13. Marec , 2016, 15:08:01 »

...Mne sa vsak jedna len o bezne "zabrnkanie" do pesnicky z pc v ramci oddychu...
...
Tak na to si kup M-Audio zvukovku (interne sa predavaju po 50e, ci kolko...), nainstaluj si guitar rig a brnkaj si do penisnicky, hoc aj v ramci prace.

Pripominas mi zopar tipkov, ktori riesia v hlave svoj osobny boj "ja to dokazem, aj ked vlastne picu vyriesim". Ale sak, pokracujme. Zatial ma bavis.  Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 22 otázok.