Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 17:37:42
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Windows 7-10 LINE IN,MIC DELAY (oneskorenie)  (Prečítané 10731 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 13. Marec , 2016, 15:14:53 »

aky mas nazor na lampove vs digitalne aparaty?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #16 kedy: 13. Marec , 2016, 15:22:30 »

Tak na to si kup M-Audio zvukovku (interne sa predavaju po 50e, ci kolko...), nainstaluj si guitar rig a brnkaj si do penisnicky, hoc aj v ramci prace.
na Maudiu nemam zaujem pocuvat flacy a sluchatka sa mi prehadzovat nechce.Som rad ze som ta pobavil.

Inak keby si casom precital toto vlakno nejaky manik do software a dany problem uz vyriesil,tak nech mi posle spravu.Dik
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #17 kedy: 13. Marec , 2016, 15:30:09 »

... a sluchatka sa mi prehadzovat nechce...
...
No...  Bavím sa skvele Bavím sa skvele A jack do gitary ti dava kto? Ci to mas na fix?  ha ha ha ajajajaaaaaj
Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #18 kedy: 13. Marec , 2016, 15:34:22 »

nie na fix,ale neutrik lock
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #19 kedy: 13. Marec , 2016, 15:34:30 »

Nazdar,

nainštaluj si Asio4all driver a v tom si to narouteuj.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #20 kedy: 13. Marec , 2016, 15:37:48 »

Nazdar,

nainštaluj si Asio4all driver a v tom si to narouteuj.
dik,skusim
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #21 kedy: 13. Marec , 2016, 16:16:47 »

Cize sa spravas ako arogatne hovado, kazdeho, kto ti poradil (nieco ine ako fixnutie tvojho prapodivneho zapojenia, ktore pouzivas kvoli vlastnej lenivosti) si urazil alebo poslal dpc a ocakavas, ze ti tu niekto este poradi, dobre tomu rozumiem?
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #22 kedy: 13. Marec , 2016, 17:03:12 »

rozoberiem ti trosku tvoj prispevok,kedze uvadzas fakty,ktore si si domyslel sam,prekrutil ich a navyse sa vyjadrujes vulgarne

Cize sa spravas ako arogatne hovado, kazdeho, kto ti poradil si urazil alebo poslal dpc a ocakavas, ze ti tu niekto este poradi, dobre tomu rozumiem?
koho som urazil? koho som poslal dpc? V com si mi poradil ty - citujem - "garantujem ti, ze hocktora aj najlacnejsia zvukovka s gitarovym vstupom bude mat to iste"

takze garantujes ze kazda najlacnejsia zvukovka bude
1,galvanicky oddelena
2,bude pouzivat symetricky zdroj
3,bude obsahovat tranzistorovy zosilovac triedy A
4,bude disponovat DACom,ktory je konstruovany tak,aby oddeloval od USB rusenia

takze sa neurazaj,je to perla

dalej citujem "nieco ine ako fixnutie tvojho prapodivneho zapojenia, ktore pouzivas kvoli vlastnej lenivosti"
prapodivny si ty,ale pouzijem ine slovo - jednoduchy,pretoze si mozem zapojit jedno USB zariadenie ako AD a druhe,tretie aj piate zariadenia ako DA prevodnik.Ziadny problem v tom nie je,je to tym,ze si to vdaka svojej jednoduchosti nedokazes predstavit.

a pokial si si nevsimol,tak mi o prispevok vyssie poradil ovladac ASIO

« Posledná zmena: 13. Marec , 2016, 17:06:49 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #23 kedy: 13. Marec , 2016, 17:15:07 »

ocakavas, ze ti tu niekto este poradi, dobre tomu rozumiem?
Nikto nenuti nikoho aby niekomu radil.Ked sa pytam na kozu a odpovede su o voze a zakladnom nepochopeni problemu,co na to povedat? V tom pripade radsej ziadna rada ako rada z cesty.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 13. Marec , 2016, 17:20:24 »

vyskladavanie audio systemov na samostatne AD DA a dalsie jednotky ma zmysel na inych urovniach, ako pri 50 dolarovych zasuvnych kartach, aspon si to myslim...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 13. Marec , 2016, 17:26:22 »

...Ked sa pytam na kozu a odpovede su o voze a zakladnom nepochopeni problemu,co na to povedat? V...

mne sa zda, ze nepochopenie problemu je, ze ocakavas bezlatencu funkcnost 2 roznych nesynchronizovanych zvukoviek, ktore ani nejdu pod spolocnym driverom, ani nijak spolu nesuvisia. mne sa nezda divne, ze tam mas latenciu. ako bolo spominane, mozes skusit asio4all driver, ale neviem, ci dokaze obsluzit naraz dve zvukovky. ak sa nepletiem, on aj tak bezi len cez WDM, nie je to samostatny univerzalny ASIO driver. pises, ze v starych Win XP Ti to fungovalo bez latencie ? to je celkom zaujimave, akurat nemam pocit, zeby v novych Windowsoch bol prekopavany audio engine... ktovie...
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #26 kedy: 13. Marec , 2016, 18:05:27 »

audio engine prekopávaný nebol, to bude zavinené nekompatibilitou v ovládačoch v novom systéme
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #27 kedy: 13. Marec , 2016, 18:52:46 »

rozoberiem ti trosku tvoj prispevok,kedze uvadzas fakty,ktore si si domyslel sam,prekrutil ich a navyse sa vyjadrujes vulgarne
koho som urazil? koho som poslal dpc? V com si mi poradil ty - citujem - "garantujem ti, ze hocktora aj najlacnejsia zvukovka s gitarovym vstupom bude mat to iste"

takze garantujes ze kazda najlacnejsia zvukovka bude
1,galvanicky oddelena
2,bude pouzivat symetricky zdroj
3,bude obsahovat tranzistorovy zosilovac triedy A
4,bude disponovat DACom,ktory je konstruovany tak,aby oddeloval od USB rusenia

takze sa neurazaj,je to perla

dalej citujem "nieco ine ako fixnutie tvojho prapodivneho zapojenia, ktore pouzivas kvoli vlastnej lenivosti"
prapodivny si ty,ale pouzijem ine slovo - jednoduchy,pretoze si mozem zapojit jedno USB zariadenie ako AD a druhe,tretie aj piate zariadenia ako DA prevodnik.Ziadny problem v tom nie je,je to tym,ze si to vdaka svojej jednoduchosti nedokazes predstavit.

a pokial si si nevsimol,tak mi o prispevok vyssie poradil ovladac ASIO


ok, ak to chces riesit takto, tak ako zosyncujes AD a DA aby nebezali kazdy s inym clockom a nevznikali vo zvuku kadejake pukance a podivne "artifacts" vdaka tomu, ze AD aj DA budu out of sync? toto ti asio driver neosetri
 
ak je ta tvoja externa zvukovka taka super, tak daj presny typ, lebo pod XMOS DAC vyguglis lacne "picoviny" a tam plati co som povedal
Nikto nenuti nikoho aby niekomu radil.Ked sa pytam na kozu a odpovede su o voze a zakladnom nepochopeni problemu,co na to povedat? V tom pripade radsej ziadna rada ako rada z cesty.
neuraz sa, ale cele tvoje vystupovanie, aj styl akym kladies otazky pripomina "vsetci ste kok*ti, len ja som zlta ponorka"
« Posledná zmena: 13. Marec , 2016, 18:56:01 od styrioci » Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #28 kedy: 13. Marec , 2016, 19:18:09 »

mne sa zda, ze nepochopenie problemu je, ze ocakavas bezlatencu funkcnost 2 roznych nesynchronizovanych zvukoviek, ktore ani nejdu pod spolocnym driverom, ani nijak spolu nesuvisia. mne sa nezda divne, ze tam mas latenciu. ako bolo spominane, mozes skusit asio4all driver, ale neviem, ci dokaze obsluzit naraz dve zvukovky. ak sa nepletiem, on aj tak bezi len cez WDM, nie je to samostatny univerzalny ASIO driver. pises, ze v starych Win XP Ti to fungovalo bez latencie ? to je celkom zaujimave, akurat nemam pocit, zeby v novych Windowsoch bol prekopavany audio engine... ktovie...
novidis,tak sa mi pacis.

Citácia
ze ocakavas bezlatencu funkcnost 2 roznych nesynchronizovanych zvukoviek, ktore ani nejdu pod spolocnym driverom, ani nijak spolu nesuvisia

pokial das do jednej a tej istej zvukovky (napr.aj integrovanej v pc do LINE IN a LINE OUT),tak ked navolis POCUVAT TOTO ZARIADENIE,tak tam uvidis tu istu latenciu 0,5s



Citácia
pises, ze v starych Win XP Ti to fungovalo bez latencie ?

nepisal som ja,ale pisali to uzivatelia z Microsoft linku v prvom prispevku.Zo starych Windows si ale pamatam,ze taketo velke oneskorenie nikdy nebolo.Aj teraz to skusam na notebooku pod Win10 a robi to iste.Mikrofon je omeskany o stovky milisekund a je tam len jedna zvukovka.

ak je ta tvoja externa zvukovka taka super, tak daj presny typ, lebo pod XMOS DAC vyguglis lacne "picoviny" a tam plati co som povedalneuraz sa, ale cele tvoje vystupovanie, aj styl akym kladies otazky pripomina "vsetci ste kok*ti, len ja som zlta ponorka"
prosim Ta,netahaj tu kvalitu mojej zvukovky - je to jedno.Pochopil si tomu? ze tu riesim latenciu,ktora nastava aj pri jednej zvukovke?

Rada od uzivatelov na internete je nasledovna  - vypnite si v NAHRAVANI - POCUVAT TOTO ZARIADENIE,a zapnite si v na zvukovke v mixery hlasitost prehravania (napr.LINE IN).Ale to nie je riesenie,Microsoft tam ma bud nejaky zabudovany roroznavac hlasu,alebo nejaku inu software utilitu.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #29 kedy: 13. Marec , 2016, 19:22:21 »

audio engine prekopávaný nebol, to bude zavinené nekompatibilitou v ovládačoch v novom systéme
k tomu ASIO som sa este nedostal,ale pise sa :

I hope you're right about win10 solving the audio latency issue. I've been using ASIO4ALL drivers with my usb audio and it solves the latency problem but locks out or doesn't allow use of other useful resources because it requires the audio out to also use the same usb port. With the realtek in win8.1 the usb input can utilize the existing system audio for output which allows use of the bluetooth to speaker for output, but the latency makes this system unusable for real-time amp simulation. Will hold off shopping for other systems (MAC) until next month (win10 ).

http://www.tenforums.com/drivers-hardware/5860-latency-lag-still-present-using-line-windows-10-a.html
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.