Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 14:07:16
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako na graffiti? - pomoc  (Prečítané 5799 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« kedy: 15. Marec , 2016, 09:11:02 »

 Zdravíčko

v skratke - mám jebnutého suseda, ktorý čarbe fixkami v spoločných priestoroch chodby na rozvodné skrine, poistkové skrine, hydrant a tak. Všetci čo tam bývame vieme, že je to on, no nevieme mu to dokázať. Ale o inom som chcel :)

Tak som si povedal, že ja mám výdrže aj za troch (okrem toho, že som ho chytil pod krk) a budem tie jeho čarbanice dávať dolu nejakým prípravkom. A tu som narazil na jednu vec - čím to dať dolu?

Acetónové prípravky budú okrem čarbaníc so sebou brať dole aj farbu tých skriniek. Tomu by som sa chcel vyhnúť. Technický benzín podobne. Zostáva už len nejaký viac percentný alkohol. V drogériách nedostať, vo "farby - laky"  tiež. Navyše na mňa pozerali ako na nejakého fetáka...

Nemáte nejakú radu kde kúpiť nejaký takýto etanol, alebo iný alkohol, ktorý by spravil službu a zároveň, by so sebou nebral aj pôvodnú farbu?
« Posledná zmena: 15. Marec , 2016, 11:33:53 od PS1984 » Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 15. Marec , 2016, 09:27:25 »

ako v prirode - treba mu teritorium precikat inou kresbickou  Bavím sa skvele
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #2 kedy: 15. Marec , 2016, 10:10:27 »

Zdravíčko

v skratke - mám jebnutého suseda, ktorý čarbe fixkami v spoločných priestoroch chodby na rozvodné skrine, poistkové skrine, hydrant a tak. Všetci čo tam bývame vieme, že je to on, no nevieme mu to dokázať. Ale o inom som chcel :)

Tak som si povedal, že ja mám výdrže aj za troch (okrem toho, že som ho chytil pod krk) a budem tie jeho čarbanice dávať dolu nejakým prípravkom. A tu som narazil na jednu vec - čím to dať dolu?

Acetónové prípravky budú okrem čarbaníc so sebou brať dole aj farbu tých skriniek. Tomu by som sa chcel vyhnúť. Technický benzín podobne. Zostáva už len nejaký viac percentný alkohol. V drogériách nedostať, vo "farby - laky"  tiež. Navyše na mňa pozerali ako na nejakého fetáka...

Nemáte nejakú radu kde kúpiť nejaký takýto etanol, alebo iný alkohol, ktorý by spravil službu a zároveň, by so sebou nebral aj pôvodnú farbu?

Tymto kreslicom sa hovori tageri a to tazko zastavis, lebo zivot tagera je drsny zivot ulice  Bacha na vec kamo!

Co ja viem, jedine to skusit vyriesit s jeho rodicmi alebo pockat, kym z toho vyrastie.  Neviem
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #3 kedy: 15. Marec , 2016, 10:13:30 »

Tymto kreslicom sa hovori tageri a to tazko zastavis, lebo zivot tagera je drsny zivot ulice  Bacha na vec kamo!

Co ja viem, jedine to skusit vyriesit s jeho rodicmi alebo pockat, kym z toho vyrastie.  Neviem

no, šak ráno ked kreslil, tak som ho drapil pod krk a odvtedy prestal čarbať. je tomu už nejaký ten mesiac. ale stále som rozmýšlal, že ako dať dole tie existujúce nápisy. keďže je keket, tak to spravím radšej ja, nech je to spravené poriadne. Len teda neviem kde kúpiť niečo čím by tie nápisy šli dole bez toho, aby mi zliezala ešte aj pôvodná farba.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #4 kedy: 15. Marec , 2016, 10:36:51 »

no, šak ráno ked kreslil, tak som ho drapil pod krk a odvtedy prestal čarbať. je tomu už nejaký ten mesiac. ale stále som rozmýšlal, že ako dať dole tie existujúce nápisy. keďže je keket, tak to spravím radšej ja, nech je to spravené poriadne. Len teda neviem kde kúpiť niečo čím by tie nápisy šli dole bez toho, aby mi zliezala ešte aj pôvodná farba.

Ak mas cas a energiu, skus najskor zubnou pastou a kefkou (skutocne si nerobim srandu). Mozno to das mechanicky, ale setrne, dole.

Ak to nezabere, vyskusal by som technicky benzin na nejakom mieste, ktore nie je priamo na ociach a v prípade uspechu opatrne pokracoval.

Ak ani to nie, vyskusaj nejaky komercny prostriedok, napr.: cistic graffiti od Wurthu alebo inej znacky.

Posledne riesenie je premalovanie

Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 15. Marec , 2016, 10:37:27 »

su farby/natery ktore sa pouzivaju na budovy a na to ti spray nechyti..  je to dost draha zalezitost a asi by som mal pici.. sak pocuj normalne im nasprejuj ty nieco na vchodove dvere do bytu ..velku picu ozrutnu...
vsetci si budu mysliet ze to bol synacik
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #6 kedy: 15. Marec , 2016, 10:41:08 »

Ak mas cas a energiu, skus najskor zubnou pastou a kefkou (skutocne si nerobim srandu). Mozno to das mechanicky, ale setrne, dole.

Ak to nezabere, vyskusal by som technicky benzin na nejakom mieste, ktore nie je priamo na ociach a v prípade uspechu opatrne pokracoval.

Ak ani to nie, vyskusaj nejaky komercny prostriedok, napr.: cistic graffiti od Wurthu alebo inej znacky.

Posledne riesenie je premalovanie


môžem skúsiť nejakú zubnú kefku s niečím ešte, prípadne niečo od Wurth. technický benzín som skúšal a okrem fixky šla dole aj farba z tej skrinky.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #7 kedy: 15. Marec , 2016, 10:42:13 »

su farby/natery ktore sa pouzivaju na budovy a na to ti spray nechyti..  je to dost draha zalezitost a asi by som mal pici.. sak pocuj normalne im nasprejuj ty nieco na vchodove dvere do bytu ..velku picu ozrutnu...
vsetci si budu mysliet ze to bol synacik

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #8 kedy: 15. Marec , 2016, 11:15:00 »

dostal som tip na niečo takéto. http://rooftop.sk/produkt-odstranovac-od-250ml-do-400ml-spreje/graffiti-cleaner-3007

kedže je ten obchod cez ulicu ako pracujem, tak to skúsim. na grafitákov grafitáckymi vychytávkami  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 15. Marec , 2016, 15:19:24 »

a ty si tam v tom Vasom vchode domovnik ?
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #10 kedy: 15. Marec , 2016, 15:28:16 »

a ty si tam v tom Vasom vchode domovnik ?

nie, len odmietam žiť ako v chlieve.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 15. Marec , 2016, 15:29:12 »

nie, len odmietam žiť ako v chlieve.

Budes mat velmi tazky zivot na Slovensku. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 15. Marec , 2016, 15:54:38 »

nie, len odmietam žiť ako v chlieve.

trochu filozoficka otazka. co Ti prinasa vacsi klud, respektive menej stresu: zit si svoj zivot a povzniest sa nad pocarbany hydrant alebo sa natahovat s pubertakom, ktoreho jednak neprestis a jednak ho to najskorej casom prejde ? nehovorim, keby sral fekalie po vchode, je to problem a chliev, ale carbanice ?

zaspominam na detstvo. vzdy sme ako deti ci pubertaci najviac vytacali tych dospelych, ktori sa najviac jedovali a najviac po nas vykrikovali. ak sa nasiel taky, co nas bol ochotny aj nahanat, tak bol suverejne aj najviac odmenovany nasou "pozornostou" :)

takze zamysli sa  Žmurk
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #13 kedy: 15. Marec , 2016, 16:18:03 »

trochu filozoficka otazka. co Ti prinasa vacsi klud, respektive menej stresu: zit si svoj zivot a povzniest sa nad pocarbany hydrant alebo sa natahovat s pubertakom, ktoreho jednak neprestis a jednak ho to najskorej casom prejde ? nehovorim, keby sral fekalie po vchode, je to problem a chliev, ale carbanice ?

zaspominam na detstvo. vzdy sme ako deti ci pubertaci najviac vytacali tych dospelych, ktori sa najviac jedovali a najviac po nas vykrikovali. ak sa nasiel taky, co nas bol ochotny aj nahanat, tak bol suverejne aj najviac odmenovany nasou "pozornostou" :)

takze zamysli sa  Žmurk

No po cinziaku idu o nom aj take reci s tymi hovnami. Nastastie to sa u nas (na nasom poschodi) nedeje zatial. Asi to plati, ze si neserie pred vlastny byt.

Tu nejde ani tak o tie cmaranice. To je uz len taka lahôdka, ale bol tu realne bordel, zapratane spolocne priestory na chodbe. Na nej smrad, lebo tam nanosil koberce, ktore necistil, tak zatuchli a podobne. Dosiel som ako novy - porad som to tam vymaloval, lebo sak preco si šušne nedavat na stenu....

Skor ako sa opytas, ze preco som to tam kupil - byt bol fakt v pohode, nemuseli sme takmer nic do neho investovat...  Žmurk
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #14 kedy: 16. Marec , 2016, 09:39:31 »

Najčistejší Isopropyl alkohol aký sa dá bežne zohnať:

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1184&pg=det&article=12285
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1034


...


« Odpoveď #15 kedy: 16. Marec , 2016, 10:20:18 »

Najčistejší Isopropyl alkohol aký sa dá bežne zohnať:

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1184&pg=det&article=12285

pozrel som a našiel som v GME tu v BA. okej, ale ako sa to správa na ten základný povrch?

Včera som tu hodil link na jeden Graffiti killer a ten bol presne taký istý ako acetón - bral farbu toho počmáraného povrchu...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #16 kedy: 16. Marec , 2016, 12:09:18 »

pozrel som a našiel som v GME tu v BA. okej, ale ako sa to správa na ten základný povrch?

Včera som tu hodil link na jeden Graffiti killer a ten bol presne taký istý ako acetón - bral farbu toho počmáraného povrchu...

Vyskusas na malom kusku a uvidis. V domacnosti sa to ked tak zide na iné veci.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #17 kedy: 16. Marec , 2016, 12:52:56 »

http://twistedsifter.com/2015/06/street-artist-and-city-worker-have-year-long-exchange-on-london-wall/

good luck
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.