Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 01:59:32
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Icotechova zostava  (Prečítané 34809 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #30 kedy: 18. November , 2016, 16:00:22 »

mne sa vidi, ze ten EQ pedal Ti ten zvuk akurat tak kazi, ja by som ho tam urcite nedaval. ako pise 4oci, skusil by som, ci sa s nim da trochu polaborovat charakter zvuku este pred aparatom, ale asi by som ho vobec nezapajal... vsak ten aparat vymysleli, aby hral dobre, ak sa im to nepodarilo a nehra dobre, tak je kopec inych aparatov, co dobre hraju, nac tam pchat dalsi EQ  Neviem

inak, na zaciatku este kym zapnes skreslenie, tak tam brnkas nieco na cistom zvuku, a veruze nemas dobre naladenu gitaru, vsimol si si ? 

a este jeden poznatok, naznacil uz Pan Tau; vela skreslenia, malo pravej ruky...
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #31 kedy: 18. November , 2016, 19:51:45 »

vies mam ten Ashdown uz 4 roky a doteraz som hral bez EQ.Styri roky je malo? urcite nie,ale casom som prisiel na to,ze ten zosilovac je pre mna trosku sedy,temny i napriek tomu ze je rockovy.

Pisal som uz do ineho vlakna,ze som poriesil Code 25 a ver tomu,ze som sa s tym EQ na Ashdowne trafil do Marshallu s American OD (overdrivevom).Je tam taky preset - uz nastaveny,takze som si nenakorigoval len taku blbost sam od seba.Isiel som za urcitym zvukom,ktory som chcel mat a ten som dosiahol.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #32 kedy: 18. November , 2016, 19:55:18 »

vsak ten aparat vymysleli, aby hral dobre, ak sa im to nepodarilo a nehra dobre, tak je kopec inych aparatov, co dobre hraju, nac tam pchat dalsi EQ  Neviem
ano mas pravdu,hra ako ASHDOWN aj zkreslenim,ale mne sa to casom prestalo pacit.Momentalne sa mi paci ten zvuk,ktory som si nadstavil,takze to nemusime riesit  Žmurk
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #33 kedy: 18. November , 2016, 20:18:28 »

...a uz je to tu hosani.Poriesil som tohto krpca s tym,ze chcem mat doma nejake Marshaliky i ked aspon digitalne.


Budem uprimny,chcel som krpate kombo pod stol na obcasne pobrnkanie,pocvicenie aby som nemusel zhavit lampovy zosik.Popozeral som toho naozaj dost,rozne ine znacky a nakoniec som sa rozhodol pre tento Marshall Code 25.Kupu som bral asi tak,ze kupujem maly modelingovy zosik,ktory nebude hrat o nic lepsie ako ine krpate haraburdy,ale opak je pravdou.Mam doma 60W lampac a musim povedat,ze tento krpaty Marshall ma gule.Plne napodobnuje elektronkovy Marshall,takze ked sa vybudi uz na 9!!! hodinach,tak sa vsetko zacne triast,ze sa bojim o sadrokarton.Fakt ma gule,je to maly diabol.

Zahral som si popri nom Master of Puppets,Ride the Lightning ci Black Album a je to skvely zazitok.Myslel som si,ze to bude len taka mala haraburdicka pod stolom,ale neverte tomu,rozkmita to vsetko okolo vas,vratane mojej 4cm dosky na stole.Na krpca skvely vykon.Do bytu urcite rampage,do domu "akurat :D"

Chcel by som podotnut i minusy : Vsimol som si,ze zosilovac na cleane malilinko zakresluje a bude to asi velkym vystupnym napatim z aktivnych snimacov (treba trochu stiahnut potenciometer na gitare).Jedna sa urcite o AD prevodnik.Dalsia vec je pri podladeni  Pitcheru.Podladuje skvele,ale cosi tam malinko toci s tonom.Skoda,takze asi jedine zostava ostat pri Digitech Drope.

Inak skvele kombo,ktore hra dynamicky.Rozvibruje celu izbu a je male a lahke.Velmi,velmi lahko sa ovlada (nepotreboval som ani manual).Zbytocne mody,preampy ci delay sa daju velmi lahko a rychlo vypnut a ostane len klasicky ton - amp a cabinet.Za tie prachy nie je o com.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 18. November , 2016, 21:02:23 »

...
Pisal som uz do ineho vlakna,ze som poriesil Code 25 a ver tomu,ze som sa s tym EQ na Ashdowne trafil do Marshallu s American OD (overdrivevom).Je tam taky preset - uz nastaveny,takze som si nenakorigoval len taku blbost sam od seba.Isiel som za urcitym zvukom,ktory som chcel mat a ten som dosiahol.

... na com najviac hram je nastavenie Metal Age a zkreslenie je American Overdrive (co by mal byt v podstate aj Mesa Boogie) inak porovnaval som nastavenie toho Metal Age s Asdownom FA a nastavene som to mal na Ashdowne skoro uplne presne :D

cize mas doma zvuk Mesa Boogie. super, aspon si neminul tolko penazi, ako niektori ini za to davaju  Na zdravie! a to je vlastne ak dobre citam ten zvuk, co si dal v ukaze par prispevkov vyssie ?
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #35 kedy: 18. November , 2016, 21:42:54 »

nie,ze aj Mesa Boogie ma americke zkreslenie typu 6L6....nie ze mam Mesa Boogie
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #36 kedy: 18. November , 2016, 22:56:08 »

...a navyse,je to len equalizer.Mozes ho tlacitkom vypnut.Debata ako keby som rozobral cely zosilovac a vymenil v nom operacne zosilovace  Bleee
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #37 kedy: 18. November , 2016, 23:24:32 »

a este jeden poznatok, naznacil uz Pan Tau; vela skreslenia, malo pravej ruky...
všimol aj keď som prešiel z code na ashdown.Uz som dal gain ashdownu na 12hod
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #38 kedy: 19. November , 2016, 07:26:14 »

Mesa Boogie ma americke zkreslenie typu 6L6
?

o.O
« Posledná zmena: 19. November , 2016, 07:27:50 od styrioci » Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #39 kedy: 19. November , 2016, 07:45:35 »

Andrej by ti dal Bavím sa skvele
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #40 kedy: 19. November , 2016, 08:15:29 »

este k tomu Code 25,Marshall software cez android umoznuje jednoduchu a hlavne prehladnu editaciu ampu.S nastavenim Marshallu sa da pekne pohrat a jemne si ho vyladit.Pokial nestaci gain ampu,tak je mozne pridat distorion na dokrmenie gainu.Pouzil som ho hlavne na JCM800,kde som pridal distortion iba na 10% a pekne to nakoplo zvuk.Svoje spravi aj Presence ci Resonance.

Moderne Ampy su hlavne Marshall 2555 a JVM.Tie prikrmovat netreba,zkreslenia maju dost.

Ohladne moznosti s bluetoothom sa da streamovat hudba priamo z mobilu (napr. nejaky song,metronom ci bicie).Software obsahuje aj ladicku,prehladnu FX zlozku ci zoznam vsetkych presetov,vdaka ktoremu je mozne jednoducho preskakovat od seba vzdialene presety.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #41 kedy: 19. November , 2016, 16:28:19 »

takze prikrmovat netreba,gainu je dost,ale od vyroby je nastaveny vysoky treshold az nad 6.Staci znizit na 3 a je to vyrazne lepsie.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #42 kedy: 20. November , 2016, 21:21:49 »

Rozmýšľal som ešte nad tým Ashdownom,ze by bolo dobré spraviť video s originálnym zvukom Ashdownu.Tento zosilňovač ma veľa stredov a malo vysok.Žiadny Marshall a asi by to bolo najlepšie pre predstavu ako tento aparát hra.Verim tomu,ze s bicími v skúšobni by to bola pecka a beriem že equalizer je len taká moja hračka na doma.

Každopádne ja už patram po inom zvuku a myslím,ze som ho i našiel a je to Marshall 2555.Citim to na Code keď hrám Tublatanku alebo Green Day.Podla mňa má taký pravý rockovy Marshalovsky zvuk.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #43 kedy: 20. November , 2016, 21:33:00 »

a tu som nasiel video

« Posledná zmena: 20. November , 2016, 21:48:40 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #44 kedy: 21. November , 2016, 23:06:52 »

nahral som cisto iba aparat Ashdown pre tych,ktory chcu mat predstavu ako tento aparat hra.Gain je na 12 hodinach.Vysky som dal na max koli rockovemu prednesu.Nahravane v noci na fotoaparat Nikon,ktory je asi 1,5 metra pred aparatom.

gain - 12oclock
treble - max
middle - 3oclock
bass - minimum

Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.