Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 12:47:58
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Eric Clapton  (Prečítané 27989 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #15 kedy: 25. Október , 2005, 13:02:49 »

Tomino rád by som si také veci vypočul, nemám ich však k dispozícii Smútim a radovku si už nechcem kupovať na slepo
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #16 kedy: 25. Október , 2005, 13:05:43 »

Ked sa budes stretavat z dugom kvoli tym zepakom tak povedz.Ja mu tie albumy dam a on ti ich prepozicia.Ak sa mi podari tak sem nieco hodim ale este neviem presne ako sa to robi.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #17 kedy: 25. Október , 2005, 13:28:21 »

no snáď by to šlo na dákej stretávke v Perle :)
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #18 kedy: 25. Október , 2005, 14:26:22 »

mne sa zapacila pesnicka lay down sally lebo som ju spoznal vdaka televiznej reklame kde ta hudba dost sadla. niesom si isty ci to bola reklama na auto, alebo co. ale viem ze sa mi to tam dost pacilo. tiez ma viac zaujima cream ako clapton solovo. keby sa nepresadil s creamom tak asi solovo sa moc nepresadi. jeho tusim nazval niekto ze pomala ruka, alebo najpomalsi gitarista. asi koli tomu ze zacal hrat take umiernene sola. alebo sa moc prechlastal a uz nevedel hrat to co predtym. tou povodnou laylou som bol istu dobu nadseny a paci sa mi ten zaver a aj to ze je v uplne inom duchu ako je cela pesnicka. z tych novsych sa mi paci change. sheryl crow sa o nom vyjadrovala dost pozitivne, ze taki chlapi ako on sa jej pacia aj jeho sposob hry na gitare, vsak sa aj dali vtedy dokopy aj na podiu aj v sukromi. (ale na podiu nerobili to co v sukromi, jak rockbitch). pitu by mohol zas napisat guitmanovi - to nemyslis vazne, ty nepoznas claptona...
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #19 kedy: 25. Október , 2005, 14:41:36 »

Viktor ani by som nepovedal ze uz nevie hrat rychlo.Proste sa mu viac pacia melodie ako rychle behy.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #20 kedy: 25. Október , 2005, 16:16:37 »

viktor slow hand ho nazvali vďaka jednému koncertu keď mu praskla struna a on si nekonečne dlho navliekal novú, neviem, či nemal náhradnú gitaru ale tá prezývka je od toho a k tým rýchlim behom...hmm nie sú dôležité, dôležitejšia je logika sóla a aby sadlo
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 25. Október , 2005, 20:15:27 »

marrtin...pravda...len upresnim, ze sa mu to stavalo uz v Yardbirds, a nie raz, ale velmi casto, lebo vtedy vobec nesetril struny... :)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 25. Október , 2005, 21:31:08 »

Na Claptona som si dlho nevedel zvyknut mozno preto ze prve veci kt. som pocul boli jeho popove pociny ci Unplagged-neni ocem je to pan Muzikant-hlavne songy s Creamom su dobre.Ale nejak mi uplne nesadol.Niekde ma to tlaci..
Zaznamenané
arpo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 162


« Odpoveď #23 kedy: 31. Január , 2006, 12:49:06 »

Eric Clapton ma priviedol ku gitare. A doteraz ho povazujem za moj vzor. Asi pred 8 rokmy som u fotra nasiel Lp Cream Wheels Of Fire, su tam skladby ako White Room a Crossroads, tu druhu vam odporucam vypocut si... Na tu dobu nieco neuveritelne... Moje vnimanie gitaristov a gitarovej hry sa odvtedy velmi zmenilo, ale Clapton je Clapton... VZOR!!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #24 kedy: 31. Január , 2006, 12:56:22 »

To bola jeho najlepsia era podla mna. Nedavno som pozeral DVD Cream Reunion z minuleho roku a sice zahrane to bolo dobre, ale nemalo to uz zdaleka taku dravu atmosferu ako v 60tych rokoch. Najviac ma stvalo, ze preco Clapton musi hrat za kazdu cenu na Stratocastri aj stare creamovske veci? Miestami tie stare skladby zneli dost divne s tym ucinkanym tensim zvukom.
Z toho som fakt nechapal. Neviem, ci mu firma Fender neplati tazke melony za to, ze sa na podiu nemoze ukazat s inou gitarou.
Ale inak ako gitarista hra stale dobre, dokonca sa mi zda, ze cistejsie ako pocas 60tych rokov, ked asi drogy robili svoje.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stagemaster
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 444



« Odpoveď #25 kedy: 31. Január , 2006, 13:56:47 »

Takisto ma Clapton priviedol ku gitare, konkretne svojim unplugged albumom...Nemyslim, ze je precenovany, je to vyborny gitrista(podla mna), s obrovskym citom pre melodiu...
Zaznamenané

vlado z kn
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 84



« Odpoveď #26 kedy: 15. Máj , 2006, 14:44:35 »

progrocker napísal:
Citácia
To bola jeho najlepsia era podla mna. Nedavno som pozeral DVD Cream Reunion z minuleho roku a sice zahrane to bolo dobre, ale nemalo to uz zdaleka taku dravu atmosferu ako v 60tych rokoch. Najviac ma stvalo, ze preco Clapton musi hrat za kazdu cenu na Stratocastri aj stare creamovske veci? Miestami tie stare skladby zneli dost divne s tym ucinkanym tensim zvukom.
Z toho som fakt nechapal. Neviem, ci mu firma Fender neplati tazke melony za to, ze sa na podiu nemoze ukazat s inou gitarou.
Ale inak ako gitarista hra stale dobre, dokonca sa mi zda, ze cistejsie ako pocas 60tych rokov, ked asi drogy robili svoje.


stotoznujem sa s tebou. To DVD Cream Reunion som videl a pocul tiez, bolo to zahrane velmi dobre a ten stratocaster ma obcas tiez nastval. Ziadalo si to hutneho Gibsona i ked ja sam mam v oblube poslednu dobu zvuk stratocastra. tu dravost a vybusnost im nezazlievam. su to pani po sestdesiatke. Mnohi z nas sa jej mozno ani nedoziju..,.
Zaznamenané
sakura
nováčik
*
Príspevkov: 42



« Odpoveď #27 kedy: 02. Júl , 2006, 18:15:18 »

raz som videla jeho koncert na dvd-cku...:dry: celkom fajn..:)
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #28 kedy: 02. Júl , 2006, 19:29:28 »

sakura napísal:
Citácia
celkom fajn..:)


no ja si myslim ze viac ako fajn:)   Eric Clapton je pre mna Pan Gitarista a velmi si ho vazim, velmi dobry gitarista:woohoo:
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
recon_
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 01. November , 2006, 22:00:07 »

Tak Eric Clapton je je znova tu:
J.J. Cale and Eric Clapton - The Road to Escondido 2006

Po rokoch vzajomneho obdivu a Claptonovyh verzii Caleovych skladieb ako After Midnight alebo Cocaine sa ERIC CLAPTON a J. J. CALE 1 x v historii spojili, aby nahrali album The Road To Escondido, ktery oficialne vyjde 6.novembra (po nete sa uz tula Žmurk  ).
14 piesni z albumu  bolo nahranych v auguste 2005. Vysledok sa vzpiera akemu kolvek skatulkovaniu a je ovplyvneny mnohymi stylmi od blues, rocku, country az k folku.
Ide o naozajstnu spolupracu, ked piesne hraju a spievaju obaja hudobnici. Cale zlozil hned 11 piesni, Clapton a John Mayer po jednej. Jedina prerobena skladba je klasicke blues Sporting Life Blues. S oboma gitaristmi hraje doprovodna kapela J. J. Calea, posinlena o klavesistu Billyho Prestona a vynimocnych hosti ako: Taj Mahal, John Mayer, Derek Trucks, Doyle Bramhall II., Albert Lee, Nathan East, Willie Weeks a Steve Jordan.

Track Listings 1. Danger
2. Heads In Georgia
3. Missing Person
4. When This War Is Over
5. Sporting Life Blues
6. Dead End Road
7. It\'s Easy
8. Hard To Thrill
9. Anyway The Wind Blows
10. Three Little Girls
11. Don\'t Cry Sister (dole ukazka)
12. Last Will And Testament
13. Who Am I Telling You?
14. Ride The River

http://www.ericclapton.com/


http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/DontCrySister.mp3
« Posledná zmena: 09. Január , 2007, 14:29:13 od Martinlm » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.