Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 11:12:33
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Eric Clapton  (Prečítané 27986 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
magic-dragon
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #30 kedy: 11. December , 2006, 17:16:23 »

Nemate nahodou niekto video MTV Unplugged ´92 ?
su dve verzie..teda aspon mam taky pocit..po internete koluje ta klasicka kde iba hraju
ale videl som tusim na CT pred par rokmi aj s takymi medzi pasazami kde Eric hovoril o tych songoch a pod.
a vtedy tam hrali aj song \"Circus left town\", ktory na tom unplugged videu(co som stiahol) nie je..
neviete niekto nahodou o tom dokumente nieco??
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #31 kedy: 11. December , 2006, 21:34:06 »

Raz som to videl na čt 2. A bol tam aj ten song(o jeho synovi, čo vypadol z okna?). Skús archív, ak niečo také čt2 má.Žmurk

Naposledy upravil don corleone, : 11.12.2006 2006 21:34
Zaznamenané

RED DEBILS
andy zet
nováčik
*
Príspevkov: 24


show must go on...


« Odpoveď #32 kedy: 27. Marec , 2007, 13:54:12 »

eric clapton spravil pre blues velmi vela...
ja som sa k pocuvaniu blues dostala v podstate cez neho...v nejakych 16tich rokoch sa mi dostal do ruk jeho unplugged a potom....blues je najlepsi zaner,kde sa daju vyjadrit aj tie najintimnejsie emocie....okrem sansonu samozrejme ha ha ha
ale je sranda ze to boli prave "studeni" anglicania, ktori blues preslavili a dali ho na patricny piedestal...
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #33 kedy: 12. Apríl , 2008, 17:14:36 »

sa cudujem ake nazory tu citam. ale sak to je kazdeho nazor a ani ho nechcem nikomu vyvracat. sunshine of your love je od hendrixa. clapton prvy zacal pouzivat viac efektov okrem ineho aj wah wah. ja si myslim ,ze nespravil pre hudbu menej ako hendrix a pre mna je to skor bluesrockovy hrac. tie jeho ciste blues az tak nemusim. volakedy som ho zral ,ale to bolo volakedy uz mu len vzdavam hold. inak celkovo na tomto fore je meritkom dobreho gitaristu rychlost a technika. v podstate meratelne veci... sa ani necudujem potom ,ze sa tu claptonovy nevenuje tolko pozornosti ...
Zaznamenané
Dugo
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 12. Apríl , 2008, 17:22:02 »

sa cudujem ake nazory tu citam. ale sak to je kazdeho nazor a ani ho nechcem nikomu vyvracat. sunshine of your love je od hendrixa. clapton prvy zacal pouzivat viac efektov okrem ineho aj wah wah. ja si myslim ,ze nespravil pre hudbu menej ako hendrix a pre mna je to skor bluesrockovy hrac. tie jeho ciste blues az tak nemusim. volakedy som ho zral ,ale to bolo volakedy uz mu len vzdavam hold. inak celkovo na tomto fore je meritkom dobreho gitaristu rychlost a technika. v podstate meratelne veci... sa ani necudujem potom ,ze sa tu claptonovy nevenuje tolko pozornosti ...

ano suhlasim ze gitare dal urcite tolko co hendrix... ale sunshine of your love je piesen od Cream omg... Hendrix spravil len cover instrumentalny...  Zdravíčko
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #35 kedy: 12. Apríl , 2008, 17:38:07 »

ale ta od hendrixa je lepsa. som ani netusil,  ja ze je to naopak  ?§!.
Zaznamenané
Dugo
Hosť
« Odpoveď #36 kedy: 12. Apríl , 2008, 17:42:23 »

ale ta od hendrixa je lepsa. som ani netusil,  ja ze je to naopak  ?§!.

riff zlozil basak Creamu - Jack Bruce nejak nad ranom v studiu zacal hrat ten slavny riff  :)
Zaznamenané
Syd
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 105


Astronomy Domine


« Odpoveď #37 kedy: 12. Apríl , 2008, 17:54:13 »

doporucujem vypocut si Cream - album  Live Cream, Vol. 2 nahravane na koncerte 9.marca a 4.oktobra 1968 (hral na ES335) , to je E.C.!
Zaznamenané

Lime and limpid green, a second scene
A fight between the blue you once knew.
Floating down, the sound resounds
Around the icy waters underground.
Jupiter and Saturn, Oberon, Miranda and Titania.
Neptune, Titan, Stars can frighten.
Blinding signs flap
Flicker, flicker, flicker blam. Pow, po
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #38 kedy: 14. Apríl , 2008, 08:27:55 »

riff zlozil basak Creamu - Jack Bruce nejak nad ranom v studiu zacal hrat ten slavny riff  :)

prvda, tuto piesen zlozili nad ranom v studiu, bo potrebovali este jeden song na album. ako iste viete bruce a baker sa neznasali a claptona to stvalo. Predstavte si ako im bolo po prebdenej noci v studiu. heh. Odtial ten nazov sunshine of your love. Osobne sa mi rozhodne paci viac od creamu ako hendrixova.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Syd
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 105


Astronomy Domine


« Odpoveď #39 kedy: 14. Apríl , 2008, 10:36:40 »


sunshine of you love:


steppin out:



Zaznamenané

Lime and limpid green, a second scene
A fight between the blue you once knew.
Floating down, the sound resounds
Around the icy waters underground.
Jupiter and Saturn, Oberon, Miranda and Titania.
Neptune, Titan, Stars can frighten.
Blinding signs flap
Flicker, flicker, flicker blam. Pow, po
BB
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 122


Ready to B.L.U.E.S.


« Odpoveď #40 kedy: 26. December , 2008, 12:44:22 »

eric clapton krasne hra a citi blues. ci na strat alebo na akustike, ci hra s kapelou alebo sam. ta gitara mu spieva.  :)
Zaznamenané

Fender Telecaster Custom Shop
Fender Twin Reverb
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #41 kedy: 03. Jún , 2009, 15:09:28 »

co hovorite na tohto stareho pana som tu zachytil šumy ze mu vek ubera na kvalite ja si skor myslim ze cim je starsi tym to ma vacsie gule hahahahaha

No vytiahnem ho este raz mam pocit ze sa malo diskutovalo prave o tomto hracovi  Popiskujem si a hlavne mozno niektore veci neboli spomenute alebo sa da na na pozret z ineho uhla.....
Za prve treba povedat ze je az neuveritelne aky vplyv mal tento hrac na tvorbu hracov ktorych inspiroval a na cely hudobny smer ( je pravda ze z neho ma clovek pocit nieledy ze skor on sa prisposobuje co je do znacnej mieri pravda , no skor ako za slabinu by som to povazoval za duchovnu vyspelost ) v pomere k jeho vlastnej osobnej tvorbe ktora je v porovnani s inymi hracmi v podstate nulova (tvorba nerovna sa hudobny v vplyv) ked si to zhrnieme minimum piesni nahral celkom sam alebo sa na nich podielal inak ako hranim sola na jamovacke solo Layly myslim vymyslel Allman atd. proste zalozil si svoj styl a karieru v podstate na cover do ktorych ale tak svojsky inovatorsky vedel vlozit nieco svoje co sa proste chytit asi muselo ...... aj sa chytilo az to mu dalo priestor na vlastnu tvorbu ktora je ale diametralne odlizna zvukovo i stylovo od gra ktore hra a prave preto je tento fakt viac vyrazny na koncertoch a Lp a preto aj kritizovany ...... myslim ze prave vdaka svojej roznorodosti dokazal nejak spojit vsetko to co spojil a hrat to co hra a takym svojim neopakovatelnym stylom..... treba povedat ze ani zdaleka nemal taku silnu tvorbu ako Page (bol rozlietany casto sa prizivoval  na inych kapelach casto ich nechaval v stychu Clapton) nemal ani tak svojsky vyraz ako Blackomere (inspirovany najma klasickou hudbou)ani Hendrixovsku vybusnost a nesputanost ale mal charizmu a zivotny vyvoj ktory presiel bol kopirovany jeho hudbou kde je pocut kazdu zmenu nalady ci zivotneho stylu .....pokladam (aj ked je to tazko povedat )Claptona za naj gitaristu sveta aj ked Page ostane vzdy mojim naj ale prezentacia s prstov Erica mala zasadnejsi vlpyv na hracov i konzumentov oprasil nieco co by mozno uz celkom zapadlo prachom sposobom  ze nikto ani na sekundu nepochyboval ze robi spravne a aj vdaka jeho schopnosti postavit sa vcas medzi spravnych ludi bol podla mojho nazoru pri vsetko dolezitom co sa v hudbe stalo v pravy cas a zasiahol do toho takym sposobom ze ho nemozno stohto vyvoja vynechat a ma na nom najvacsi podiel...........
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #42 kedy: 04. Jún , 2009, 06:41:44 »

Disraeli Gears je fenomenalny album, ale na nom ma podiel viac ludi, nie len Clapton. Solova kariera tohto gitaristu ma az na par skladieb vobec nezaujala, ale nemam vypocute mnoho z jeho veci, takze to je subjektivne.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #43 kedy: 02. Jún , 2012, 17:21:35 »

toto neni ani rokenrol ani bluz kua.. http://www.topgear.com/uk/car-news/eric-clapton-ferrari-sp12-ec-458-italia-2012-05-28#.T8o61pdUwk4.facebook
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #44 kedy: 02. Jún , 2012, 20:19:09 »


ale co mu zavidis?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.