Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 13:02:43
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Eric Clapton  (Prečítané 27990 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #45 kedy: 03. Jún , 2012, 00:28:04 »


ak si niekto fakt zasluzi podla mna kokotinu, akou je custom ferrari, tak je to fakt on
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #46 kedy: 28. Jún , 2018, 09:19:40 »

ak si niekto fakt zasluzi podla mna kokotinu, akou je custom ferrari, tak je to fakt on
v podstate ferrari s čiernymi podbehmi  ha ha ha
Zaznamenané
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #47 kedy: 28. Jún , 2018, 09:24:02 »

No vytiahnem ho este raz mam pocit ze sa malo diskutovalo prave o tomto hracovi  Popiskujem si a hlavne mozno niektore veci neboli spomenute alebo sa da na na pozret z ineho uhla.....
Za prve treba povedat ze je az neuveritelne aky vplyv mal tento hrac na tvorbu hracov ktorych inspiroval a na cely hudobny smer ( je pravda ze z neho ma clovek pocit nieledy ze skor on sa prisposobuje co je do znacnej mieri pravda , no skor ako za slabinu by som to povazoval za duchovnu vyspelost ) v pomere k jeho vlastnej osobnej tvorbe ktora je v porovnani s inymi hracmi v podstate nulova (tvorba nerovna sa hudobny v vplyv) ked si to zhrnieme minimum piesni nahral celkom sam alebo sa na nich podielal inak ako hranim sola na jamovacke solo Layly myslim vymyslel Allman atd. proste zalozil si svoj styl a karieru v podstate na cover do ktorych ale tak svojsky inovatorsky vedel vlozit nieco svoje co sa proste chytit asi muselo ...... aj sa chytilo az to mu dalo priestor na vlastnu tvorbu ktora je ale diametralne odlizna zvukovo i stylovo od gra ktore hra a prave preto je tento fakt viac vyrazny na koncertoch a Lp a preto aj kritizovany ...... myslim ze prave vdaka svojej roznorodosti dokazal nejak spojit vsetko to co spojil a hrat to co hra a takym svojim neopakovatelnym stylom..... treba povedat ze ani zdaleka nemal taku silnu tvorbu ako Page (bol rozlietany casto sa prizivoval  na inych kapelach casto ich nechaval v stychu Clapton) nemal ani tak svojsky vyraz ako Blackomere (inspirovany najma klasickou hudbou)ani Hendrixovsku vybusnost a nesputanost ale mal charizmu a zivotny vyvoj ktory presiel bol kopirovany jeho hudbou kde je pocut kazdu zmenu nalady ci zivotneho stylu .....pokladam (aj ked je to tazko povedat )Claptona za naj gitaristu sveta aj ked Page ostane vzdy mojim naj ale prezentacia s prstov Erica mala zasadnejsi vlpyv na hracov i konzumentov oprasil nieco co by mozno uz celkom zapadlo prachom sposobom  ze nikto ani na sekundu nepochyboval ze robi spravne a aj vdaka jeho schopnosti postavit sa vcas medzi spravnych ludi bol podla mojho nazoru pri vsetko dolezitom co sa v hudbe stalo v pravy cas a zasiahol do toho takym sposobom ze ho nemozno stohto vyvoja vynechat a ma na nom najvacsi podiel...........
Oprašujem zarášenú temú opäť, v zásade súhlasím, jeho prínos nebol autorský v zásade skladania pesničiek, textov atd, jeho prínos bol práve povedzme gitarovými partami alebvo ako to nazvať, preto sa mi Clapton páči tiež najmä v kombinácii s inými hudobníkmi ako v sólovej tvorbe, pripomínak výborný post creamovský album BLind Faith :
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #48 kedy: 28. Jún , 2018, 09:39:04 »

jak som videl oprasenu temu, tak som myslel, ze zomrel  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #49 kedy: 28. Jún , 2018, 12:03:44 »

jak som videl oprasenu temu, tak som myslel, ze zomrel  Nechajte ma vydýchať
to mi pripomína príbeh, keď sme minulý rok boli na koncerte GNR v prahe na Letňanoch, a to bolo akurát nejaké kosiace obdobie, Chris Cornell sa zabil, Chester Bennington a mnoho iných začiatkom roka... no a GNR hrali Black hole sun ako poctu, plus hrali ešte úryvok Layly, a kamarát tak prišiel ku mne a hovorí mi vieš prečo hraju Laylu? Lebo dnes zomrel Clapton.. No krutý vtip toto bol
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #50 kedy: 28. Jún , 2018, 19:47:55 »

to mi pripomina toto https://imgur.com/gallery/bMeCL
Zaznamenané

futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #51 kedy: 28. Jún , 2018, 20:35:36 »

jak som videl oprasenu temu, tak som myslel, ze zomrel  Nechajte ma vydýchať

Presne prve co napadlo aj mna  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #52 kedy: 29. Jún , 2018, 08:13:45 »

Blind Faith sa mi velmi paci  Na zdravie!
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #53 kedy: 29. Jún , 2018, 09:08:54 »

Blind Faith sa mi velmi paci  Na zdravie!
Aj mne, kombinácia Clapton / Winwood bola geniálna.
Vydali bohužiaľ iba jeden album, vlastním kompletnú diskografiu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #54 kedy: 29. Jún , 2018, 12:26:15 »

... pre mna je to uz len usmevna spomienka  :) ... nezabudnem nato ked konecne dorazil prvy vinyl do Bratislavy, kamarat ho zacerstva doniesol este ten vecer do Camel clubu, takí sme boli nadrzani na tu dosku, ze sme ho presvedcilii ze kasleme na diskoteku, a ideme domov si to ponahravat na kotucaky  :) ... priznam sa, pre mna to bolo obrovske sklamanie (a nie len pre mna) vacsina znas ocakavala nieco na styl vtedy zboznovaneho Cream, ale este ovela, ovela lepsie  Bavím sa skvele
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #55 kedy: 29. Jún , 2018, 16:05:23 »

priznam sa, pre mna to bolo obrovske sklamanie (a nie len pre mna) vacsina znas ocakavala nieco na styl vtedy zboznovaneho Cream, ale este ovela, ovela lepsie  Bavím sa skvele

Veru, v 69-tom sa uz hrali omnoho zaujimavejsie veci.

Keby Clapton prestal hrat v 69, svet by o nic neprisiel. Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #56 kedy: 30. Jún , 2018, 06:00:39 »

Mne sa hlavne paci jeho vtedajsi sound gitari.
Strasne mi to pripominalo zvuk leslie bedne, ale hovoril som si, co je to za k..tina hrat gitaru cez leslie bednu, to musi byt nieco ine  Bavím sa skvele
... priznam sa, pre mna to bolo obrovske sklamanie (a nie len pre mna) vacsina znas ocakavala nieco na styl vtedy zboznovaneho Cream, ale este ovela, ovela lepsie  Bavím sa skvele

... a sak uz goodbye je take sklamanie.
Dokonca neviem ci aj niektore skladby neboli aj na blindfait.

Ale vies. Pre teba to bola novinka, ale my co sa prehrabujeme v historii , to tak nevidime a aspon ja to vnimam z uplne ineho pohladu Žmurk pre mna je aj stara zabudnuta kapela novinkou a ked ju objavim bez nejakej naväznej chronologie, mam na to uplne iny pohlad.
Zaznamenané
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #57 kedy: 02. Júl , 2018, 09:19:33 »

to mi pripomina toto https://imgur.com/gallery/bMeCL
to mi zase pripomína toto  Bavím sa skvele http://www.kappit.com/img/pics/201601_2321_ccfgi.jpg
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #58 kedy: 02. Júl , 2018, 10:23:12 »

Ale vies. Pre teba to bola novinka, ale my co sa prehrabujeme v historii , to tak nevidime a aspon ja to vnimam z uplne ineho pohladu Žmurk pre mna je aj stara zabudnuta kapela novinkou a ked ju objavim bez nejakej naväznej chronologie, mam na to uplne iny pohlad.

... jasne, aj ja si rad vypocujem stare veci ktore ma kedysi z roznych dovodov obisli ... este k Blind Faith, problem vtedy bol ten ze sa ocakavalo nieco velke, vtedajsie tlacene hudobne casopisy ktore sa k nam roznymi cestami zo zahranicia dostali, mesiace dopredu avizovali ze vznika nieco mimoriadne, vsetci o nich pisali ako o "super group" ajked ich este nikto spolu hrat nepocul ... nakoniec to cele dopadlo dost neslavne, ked sa vybrali na turne tak mali problem uhrat aspon hodinovy program, lebo nemali dostacujuci vlastny repertoar ... podla mna tu pri nazve kapely uplne zafungovalo "nomen est omen"
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.