Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 10:04:52
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rozne repro v jednom boxe  (Prečítané 12478 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 28. Marec , 2016, 19:31:40 »

Aj ked nazov temy je skor vseobecny (aspon bude tema do buducna), tak ja mam konkretnu otazku:

Rozmyslam, ze dam do Orange boxu (4*12) dva Greenbacky. Pocul som uz z viacerych zdrojov, ze kombinacia V30 a Greenback je kurevsky dobra a sam mam z toho dobry pocit, ked si predstavim, co spravi jeden charakter repraku s druhym.

Otazka znie - kam dat dva Greenbacky? Hore/dole/do X/alebo?

Vdaka za odpoved.  Na zdravie!
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1 kedy: 28. Marec , 2016, 19:56:34 »

Isto by som dal spodne dva V30 a vrchne GB.
Pouziva to takto napr. Friedman.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #2 kedy: 28. Marec , 2016, 19:57:21 »

Spodna V30 hraju hlasnejsie, viac basov a stredov. Vrchne maju prijemne vysky a stredy.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 28. Marec , 2016, 20:27:26 »

http://friedmanamplification.com/products/cabinets/friedman-412-vintage/ - presne tak!

Vyskusam to a dam vediet. Neviem, preco som si myslel, ze GB maju 100dB.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 28. Marec , 2016, 21:04:13 »

... kombinacia V30 a Greenback je kurevsky dobra a sam mam z toho dobry pocit...
Ak povieš zvukárovi, aby dal 2 mikráky (alebo 4 na stereo), tak ťa pošle... no vieš kam.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 28. Marec , 2016, 21:10:12 »

Ak povieš zvukárovi, aby dal 2 mikráky (alebo 4 na stereo), tak ťa pošle... no vieš kam.
1. - Zvukara mam vsade, kde hram kapeloveho.
2. - Uz som neraz pytal dva mikraky a zatial vsade ochota. Pri dnesnej konkurencii aj tie mensie "firmy" si nemozu dovolit poslat ta... vies kam. :) Jedine, ze ide o prvokoncertnu kapelu.
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #6 kedy: 28. Marec , 2016, 21:23:55 »

Presne tak, dnes sa bezne zvuci na dva majky ked chces. Greenback moze byt fajn s v30, snad to nebude tak velky hlasitostny rozdiel. 
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 29. Marec , 2016, 00:00:18 »

napr. bogner uberkab ma X-pattern, V30 a G12T-75, ten box znie velmi kruto.

pouvazuj este nad celestion Creamback, tie dava v kombinacii s V30 napr. Zilla

http://celestion.com/corporate_news/34/introducing_the_celestion_g12m65_creamback_high_power_vintage_guitar_speaker/
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 29. Marec , 2016, 00:02:51 »

napr. bogner uberkab ma X-pattern, V30 a G12T-75, ten box znie velmi kruto.

pouvazuj este nad celestion Creamback, tie dava v kombinacii s V30 napr. Zilla

http://celestion.com/corporate_news/34/introducing_the_celestion_g12m65_creamback_high_power_vintage_guitar_speaker/
Mne sa G12T-75 vobec nepacia same o sebe... ale tak... mozem vyskusat, ma ich kamos v boxe.

Creambacky poznam velmi dobre, mam ich momentalne vo Voxe AC30, kde hraju na vybornu!
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 29. Marec , 2016, 00:08:56 »

Creambacky poznam velmi dobre, mam ich momentalne vo Voxe AC30, kde hraju na vybornu!

no ved toto. ja mam 4x12 od zilly s V30 a sem tam sa silno pohravam s myslienkou dva vyhodit a dat tam creambacky do kriza...
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #10 kedy: 29. Marec , 2016, 00:30:12 »

no ved toto. ja mam 4x12 od zilly s V30 a sem tam sa silno pohravam s myslienkou dva vyhodit a dat tam creambacky do kriza...
Pokial nemas popajkovane kontakty, tak vymena reprakov je 5 min. zalezitost.  Som frajer
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 29. Marec , 2016, 01:16:03 »

Pokial nemas popajkovane kontakty, tak vymena reprakov je 5 min. zalezitost.  Som frajer

akurat tie evry sa nezarobia za 5min  Bavím sa skvele
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #12 kedy: 29. Marec , 2016, 07:29:13 »

T75 se mi taky hrube nelibi, ale na desce v kombinaci s druhou kytarou na V30 fungovaly dobře.

Ale celkove tyhle kombinace jsou spis takovy mindfuck - ze toho zvuku je jakoby vic (jine frekvence atd), celkove v kapele na jednu kytaru to ale zas takova vyhra obvykle nebyva a jak zminoval Andrej, je s tim vic problemu nez uzitku. Nicmene na to kazdy musi prijit sam, podobne jako stereo kytara na podiu a dalsi smutné klauniády :)

i kdyz vlastne ja sem taky takovy smutny klaun, ja mam na podiu dokonce 3 ruzne repra :)
ale zvucim samozrejme jenom V30.
« Posledná zmena: 29. Marec , 2016, 07:29:32 od hyenik » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 29. Marec , 2016, 07:55:59 »

T75 se mi taky hrube nelibi, ale na desce v kombinaci s druhou kytarou na V30 fungovaly dobře.

Ale celkove tyhle kombinace jsou spis takovy mindfuck - ze toho zvuku je jakoby vic (jine frekvence atd), celkove v kapele na jednu kytaru to ale zas takova vyhra obvykle nebyva a jak zminoval Andrej, je s tim vic problemu nez uzitku. Nicmene na to kazdy musi prijit sam, podobne jako stereo kytara na podiu a dalsi smutné klauniády :)

i kdyz vlastne ja sem taky takovy smutny klaun, ja mam na podiu dokonce 3 ruzne repra :)
ale zvucim samozrejme jenom V30.
Ja stale tvrdim, ze aparat si kupujem na zaklade toho, ako znie na mikrofon, nie ako znie v istom uhle stojaceho gitaristu. Cize tieto vymeny reprakov su skor zabava a experiment (posluch z podia priamo z boxu), nez aby som teraz chcel celu tu masu zvuku valiaceho sa z boxu namajkovat.  Žmurk
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #14 kedy: 29. Marec , 2016, 08:46:14 »

jestli chces ukájet pouze vlastní libido, tak je to samozrejme zcela v poradku :)
Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.