Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 07:47:47
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mikrofón alebo externá zvukovka ?  (Prečítané 19333 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« kedy: 30. Marec , 2016, 22:49:22 »

Ahojte :)
Potreboval by som poradiť pri nahrávaní ele. gitary do PC. Kedy bude kvalitnejšia zvuková stopa ?? Cez mikrofón priložený ku kombu ?? alebo cez nástrojový kábel pripojený do externej zvukovky ??

Keď mikrofón, tak aký by ste odporučili ?? (chcem to nie len pre nahrávanie gitary ale aj na TeamSpeak, Skype...) je nejaký taký univerzálny ?? Cenovo + - 50€ ale ak sa oplatí priplatiť, zvážim.

A ak cez line in, tak akú zvukovku kúpiť ?? + - 100€ (monitory mám Mackie CR4 a na gitare mám aktívky EMG 81/85)...Niekde som sa dočítal o "prehupnutí" prúdu z aktív. snímačov do zvukovky .... hm ??

Díííks
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1 kedy: 31. Marec , 2016, 07:36:01 »

Nazdar. O aké kombo s akým reprákom sa jedná?
Každopádne nejaký univerzálny mikrofón asi nenájdeš, na snímanie ampov sa používajú zväčša dynamické mikrofóny a tie majú nízku citlivosť, čiže na nejaké skajpovanie nie moc vhodné.
Do 50€ to bude asi len nejaký kompromis, poprípade treba prekutrať bazár. SM57 je overená klasika, heil pr20/pr22 je dosť obľúbený, audix i5, sennheiser e609. Na výber je toho dosť, avšak všetko je relatívne daleko od 50€.
Samozrejme netreba zabúdať že ten mikrofón treba aj niečim kŕmiť, čiže treba zvukovku/mix s xlr mikrofónovým vstupom.

Druhá, podľa mňa schodnejšia cesta je cesta zvukovky + vst pluginov.
Táto cesta je však odosť náročnejšia z pohľadu vedomostí/samoštúdia. Rozhodne to nieje štýlom plug&play, musíš si naštudovať pojmy ako DAW, vst, asio, impulzy... Výsledok ale stojí zato, dnešné vst pluginy a simulácie boxov sú na super úrovni.
Čo sa samotnej zvukovky týka, najlacnejšia použiteľná pre tvoje potreby bude asi Behringer U-Phoria UMC202HD, overená klasika a najpoužívanejšia je focusrite scarlett 2i4 (pozor, nie 2i2 ktorá má/mala problémy so silnými snímačmi nakoľko nemá "pad" tlačidlá, čiže v tvojom prípade s EMG snímačmi by bol problém), presonus audiobox je tiež vcelku často používaný (avšak čítal som naň aj rozporuplné reakcie), steinberg ur22...
Zaznamenané
patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #2 kedy: 31. Marec , 2016, 09:51:54 »

Nazdar. O aké kombo s akým reprákom sa jedná?....
Mám len také malé chrastítko na doma: Roland Cube 20GX s 8" custom repro. Ale teraz je u kamoša v byte, keďže uňho hrávame častejšie. Teraz nemám doma nič (len gitaru) a nechce sa mi vkuse vláčiť to kombo hore - dole, takže ext. zvukovku si asi budem musieť zaobstarať. Len stále neviem, kedy bude lepší zvuk. Keď sa bude nahrávať cez kombo + nástrojový mikrofón ?? Alebo priamo Gitara -> linka -> PC ?
btw, čo som pozeral, tak nie všetky AD prevodníky majú line vstupy zosilnené. Ako to potom funguje ?? ...Môžem použiť zosik z komba ??

.... Samozrejme netreba zabúdať že ten mikrofón treba aj niečim kŕmiť, čiže treba zvukovku/mix s xlr mikrofónovým vstupom.
Kŕmiť,... máš na mysli fantómovým napájaním ? To platí pre kondenzátorové mikrofóny nie ?? No je tu aj druhá možnosť -> Kúpim 2 mikrofóny. Jeden USB mikrofón na SKYPE, TeamSpeak ... a druhý mikrofón (nástrojový) pre nahrávanie. Cena by šla hore, to je mi jasné .... či somarina ? :)

Druhá, podľa mňa schodnejšia cesta je cesta zvukovky + vst pluginov.
Táto cesta je však odosť náročnejšia z pohľadu vedomostí/samoštúdia. Rozhodne to nieje štýlom plug&play, musíš si naštudovať pojmy ako DAW, vst, asio, impulzy... Výsledok ale stojí zato, dnešné vst pluginy a simulácie boxov sú na super úrovni.
Čo sa samotnej zvukovky týka, najlacnejšia použiteľná pre tvoje potreby bude asi Behringer U-Phoria UMC202HD, overená klasika a najpoužívanejšia je focusrite scarlett 2i4 (pozor, nie 2i2 ktorá má/mala problémy so silnými snímačmi nakoľko nemá "pad" tlačidlá, čiže v tvojom prípade s EMG snímačmi by bol problém), presonus audiobox je tiež vcelku často používaný (avšak čítal som naň aj rozporuplné reakcie), steinberg ur22...
Tá U-phoria už v podstate nie je ani Behringer. Je to už Midas. A viem, že Midas robia kvalitné snímače, čiže táto zvukovka by bola dobrá voľba :)
No chcel by som počuť aj názor na tieto:
- Creative SOUND BLASTER X-Fi HD
- Alesis iO Hub
- Asus Xonar U7
- M-Audio M-Track MKII
- ESI U24 XL
- Focusrite Scarlett Solo
« Posledná zmena: 31. Marec , 2016, 09:54:15 od patriiik » Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #3 kedy: 31. Marec , 2016, 20:41:15 »

Nemá vôbec zmysel rozmýšlať nad reálnym snímaním ampu mikrofónom ak nemáš aparát na úrovni, čiže zosnímaný micro cube by stál za veľký prd (bez urážky). Takže hneď si aj vylučovacou metódou dospel k druhej možnosti - zvukovke Žmurk

Behringer má iba midas preamp, ale za zmienku stojí že používa univerzálne asio4all drivery čo asi nebude zrovna plus v porovnaní s drahšími zvukovky s "na mieru" upečeným ovládačom.

Každopádne zvukovku vyberaj hlavne podľa toho čo potrebuješ. Určite potrebuješ knob na nastavovanie input gainu, takisto by som na tvojom mieste chcel PAD funkciu nakoľko používaš silné snímače, a určite by som si priplatil za zvukovku s kvalitným preampom a prevodníkmi. Tuna sa fakt moc šetriť neoplatí.
Počítaj dáke testy a recenzie, každopádne ja by som sa nesnažil ušetriť zopár eur a radšej rovno kúpil 2i4 a mal čisté svedomie že nešetrím na nesprávnom mieste. V thomanne idú momentálne za 155€ čo je skvelá cena Na zdravie!
« Posledná zmena: 31. Marec , 2016, 20:42:16 od pelko » Zaznamenané
patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #4 kedy: 31. Marec , 2016, 21:08:48 »

Lenže mikrofón potrebujem tak, či tak na ten TeamSpeak :) kúpiť USB Huh! alebo nejaký s XLR ??
Škoda, že nie je v čiernej farbe tá Focusrite.  Tie ostatné, čom som spomenul majú horšie preampy ?? (keď odmyslím ten PAD)
« Posledná zmena: 31. Marec , 2016, 21:15:44 od patriiik » Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #5 kedy: 31. Marec , 2016, 21:16:25 »

Kup si M-Audio Fast Track II z bazosa za 50-60€ a mas vybavene... minimalne domace hranie na dlho-predlho. Myslim, ze to ma aj pad, ale uz si presne nepamatam. Aj keby nemal, silne snimace utlmis stiahnutim gainu na vstupe.
Je to super zvukovka. Ine by som na tvojom mieste ani neriesil.

Gitaru pichnut do toho a cez softver v PC vyriesit zvuk gitary. Inak to zmysel nema...

Snimat nejake minikombo lacnym mikrofonom do zlej zvukovky... no nedava to zmysel.

Radsej kup fajn zvukovku, stiahni si Amplitube a vyrobis na tom zvuk x-krat lepsi ako na tom minikombe. Len si kup k tomu lepsie sluchadla - aspon Superlux z Muzikera - za 30€ maju fasa kusy.

A na TeamSpeak a Skype si kup v Tescu mikrofon za 3€, to bude stacit.
« Posledná zmena: 31. Marec , 2016, 21:17:28 od BrokenWings » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 31. Marec , 2016, 21:24:45 »

neviem co je pad ale kde je problem stiahnut na scarlet 2i2 vstupnu citlivost? ved na to tam su tie dva knofliky tocitkove :)  Neviem
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #7 kedy: 31. Marec , 2016, 21:56:04 »

neviem co je pad ale kde je problem stiahnut na scarlet 2i2 vstupnu citlivost? ved na to tam su tie dva knofliky tocitkove :)  Neviem
tusim tam gain funguje iba pre mic, nie pre line/inst vstup
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #8 kedy: 31. Marec , 2016, 21:57:28 »

gain tam funguje samozrejme na vsetko
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #9 kedy: 31. Marec , 2016, 22:06:40 »

neviem co je pad ale kde je problem stiahnut na scarlet 2i2 vstupnu citlivost? ved na to tam su tie dva knofliky tocitkove :)  Neviem
pri silnejších snímačoch býval problém s tým, že aj keď si mal gain úplne dole, tak stále ti to clipovalo. Možno to už opravili, nemám info. Každopádne aj na mojej 2i4 keď som pichol gitaru s gibson 490t, tak som musel dať gain naozaj takmer dole. S dakymi emg si to ani predstaviť radšej nechcem bez PADu
Zaznamenané
patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #10 kedy: 01. Apríl , 2016, 11:27:25 »

Ten prepínač Line / Instr. musím stále prepnúť na Instrumental, keď tam pichnem gitaru ?? Alebo môže ostať aj Line ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #11 kedy: 01. Apríl , 2016, 11:43:56 »

Prepinac ti zostane v tej polohe, v akej ho nechas.. Mozes mat aj line in s aktivnymi snimacmi, alebo ked pouzivas DI box..s pasivnymi snimacmi to moze ale nemusi hrat v poriadku, skor nie..najviac to zbadas na skreslenom zvuku na attacku, bude akoby gumeny nech robis, co robis, viac gainu nepomoze a pod...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 01. Apríl , 2016, 14:19:03 »

blaznite?

tuto typek 2:37 jebe so sedmickou gitarou s ubersilnymi snimacmi, dava palm muty nehorazne a nic mu tam nejebe a to ide cez AXE FX co mu pomaly clippuje samotne do toho celeho a input gain ma dakde na 2hej hodine  Bavím sa skvele dost pochybujem ze nejake EMGcko ma silnejsi signal ako zprocesovany signal axe fx
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #13 kedy: 01. Apríl , 2016, 14:45:43 »

Ako vravíš, ide najskôr do AXE a potom do inputov prepnutých na linkový signál. My sa tu bavíme o nástrojovom vstupe, a gitaru priamo do zvukovky. Ak neveríš, prekutraj net, sú toho plné fóra
« Posledná zmena: 01. Apríl , 2016, 14:46:09 od pelko » Zaznamenané
patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #14 kedy: 01. Apríl , 2016, 15:08:43 »

... so sedmickou gitarou ...
Ak si tým myslel struny, tak má 6 nie 7 Žmurk

No takže zobrať 2i2, 2i4 alebo Behringer ??
Pri tej M-Audio neviem nikde nájsť, či má Pad alebo nie :)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.