Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. Apríl , 2024, 22:56:06
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mikrofón alebo externá zvukovka ?  (Prečítané 19337 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 01. Apríl , 2016, 15:33:48 »

Ak si tým myslel struny, tak má 6 nie 7 Žmurk

No takže zobrať 2i2, 2i4 alebo Behringer ??
Pri tej M-Audio neviem nikde nájsť, či má Pad alebo nie :)

jaj jasne hej.. kukam prave on pouziva kadeco.. nevsimol som si koliky  Zdravíčko
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 01. Apríl , 2016, 16:28:49 »

... dost pochybujem ze nejake EMGcko ma silnejsi signal ako zprocesovany signal axe fx

miesas trochu ine veci. line in ocakava line out signal a ten presne z Axe ide, uplne je jedno, co v tom Axe je zprocesovane, stale to je linka.

tu sa riesi iny signal a iny typ vstupu a clipovanie moze lahko nastat. a kedze sa rata s tym, ze ten signal este len bude procesovany, napriklad skresleny, tak to moze byt aj vazny problem...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 01. Apríl , 2016, 17:06:28 »

ok rozumiem vdaka..  pasivny DI box by nepomohol v takych pripadoch?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 01. Apríl , 2016, 17:12:59 »

to je tak, ze za normalnych okolnosti by signal zo snimaca vobec nemal co prevalit nejaky instrument vstup zvukovky, ale vyrobcovia maju tie instrument vstupy kadejake a pad tlacitko je taka barlicka, co keby predsa. idelane je, ked to funguje a ziadne pad netreba mat, respektive je tam input gain so spravne zvolenym rozsahom, ale ... pasivny dibox moze pomoct a vobec nemusi, pokial nema tiez pad tlacitko :) jeho funkcia by mala byt primarne ina...
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #19 kedy: 02. Apríl , 2016, 11:14:43 »

je to jediny problem te Scarlet, poradil sem ji kamosovi a taky mu to prebuzovalo Smútim
pak jsem projizdel info a i oficialni support Focusrite radi nejaky DI box s padem, kdy muzes vstupni signal ztlumit - coz je faux pas jak hovado.
Ale je to neco za neco, ta instrument uroven je u Scarlet o dost dB silnejsi nez u ostatnich zvukovek, hraje dobre, super je to pak naopak na slabsi signaly akusticke.... holt proto maji jine zvukovy prepinac pad. Ale zrejme by to u 2i2 bylo o 15 centu vyrobne drazsi :) Doporucuju vyzkouset, jinak je to dobra zvukovka.
Ale dobrych zvukovek jsou dnes desitky a dela se kolem toho zbytecne mojo, problem je jenom kdyz je neco totalni shit (coz uz je zcela vyjimecne)

PS: a s tim Midasem bych operoval velice opatrne, kdyby to byla opravdu zvukova Midas tak nestoji 45€ ale tak 4500€ Žmurk
Zaznamenané

patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #20 kedy: 02. Apríl , 2016, 11:43:41 »

.... PS: a s tim Midasem bych operoval velice opatrne, kdyby to byla opravdu zvukova Midas tak nestoji 45€ ale tak 4500€ Žmurk
Veď tiež sa mi zdala cena toho Behringeru nejak moc nízka, keď tam mal v popise to slovko Midas.
Hm... takto.....  skúsim zobrať najprv tú M-Audio M-Track Plus MKII, vyskúšam, či to bude clipovať s aktívkami. Ak by náhodou, tak ju vymením za Focusrite 2i2 respektíve 2i4 jop ?  Zdravíčko
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #21 kedy: 02. Apríl , 2016, 11:47:46 »

Pripadne pozri po zvukovke line6 ux1 ux2, funguju dobre, mam jednu doma, ma aj pad vstup. Dostanes k tomu soft pod farm ktory na cvicenie a dema uplne staci, je tam toho kopec.
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #22 kedy: 02. Apríl , 2016, 12:14:57 »

mam Line6 GuitarPort (varianta UX... tu mam vlastne taky) v pohode a Gear Box je dobry bonus.
Ted mam cerstve M-audio, .... proste vybrat si takovou co ma funkce jake potrebujes.
Zvukove to rozdil neni (prestoze internet je plny chytrych kecu o tom).

Midas je reklamni finta.
Tedy takhle, urcite tam jsou nejake lepsi preampy nez ve starych Behringerech a Uphoria ma dobre recenze, takze to bude stejne dobra zvukovka jako Focusrite, M-Audio, Presonus atd. Ale zadny zazrak se konat nemuze.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 02. Apríl , 2016, 12:19:19 »

mne sa nieco zda, ze som davnejsie cital, ze Behringer kupil znacku Midas uz pred viac rokmi a teraz pouzivaju ich zapojenia a koncepcie, akurat na standardnej lowendovej suciastkovej zakladni a vsade sa hrdia slovom Midas.
Zaznamenané
patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #24 kedy: 02. Apríl , 2016, 13:05:03 »

Pripadne pozri po zvukovke line6 ux1 ux2, funguju dobre, mam jednu doma, ma aj pad vstup. Dostanes k tomu soft pod farm ktory na cvicenie a dema uplne staci, je tam toho kopec.
Aj tie Line 6 som pozeral :) pri UX1 taktiež neviem, či má PAD. Tá  druhá UX2 má PAD len na jednom vstupe
Tu sa chcem spýtať, je lepšie nahrávať naraz dve gitary (cez 2x 1/4" vstupy) ?? Alebo najprv jednu gitaru a potom druhú ?? V takom prípade by mi stačila zvukovka s jedným 1/4" vstupom :)

mne sa nieco zda, ze som davnejsie cital, ze Behringer kupil znacku Midas uz pred viac rokmi a teraz pouzivaju ich zapojenia a koncepcie, akurat na standardnej lowendovej suciastkovej zakladni a vsade sa hrdia slovom Midas.
Presne toto sa mi nepozdávalo.
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #25 kedy: 02. Apríl , 2016, 14:03:16 »

mne sa nieco zda, ze som davnejsie cital, ze Behringer kupil znacku Midas uz pred viac rokmi a teraz pouzivaju ich zapojenia a koncepcie, akurat na standardnej lowendovej suciastkovej zakladni a vsade sa hrdia slovom Midas.

jojo, tak to je. Extremni duraz na levnost vyroby = levnejsi ceny pro zakaznika (s dalsimi dopady z toho vyplyvajicimi)
Kdo by nezachytil, neni to tak davno, co Behringer koupil i TC Electronic (znovu s jasnymi dopady Smútim
« Posledná zmena: 02. Apríl , 2016, 14:04:51 od hyenik » Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #26 kedy: 02. Apríl , 2016, 20:17:25 »

Naraz dve gitary? nechapem. Veden vstup nastrojovy staci. UX2 je super zvukovecka za dobry peniaz a pod farm mas k tomu na ktorom sa da nahrat v pohode. UX1 ked nema pad, nevadi, lebo vstup je rieseny velmi decentne, neprevalis ho urcite, mam vyskusane. Na mikrofonovych vstupoch ux2 mas aj fantom, takze nahras aj cez kondiky nieco ak treba.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 02. Apríl , 2016, 20:21:10 »

no pytal sa asi na to, ze ked chce aby mal nahrate dve gitary nalavo / napravo, tak ci to musi nahrat 2x po sebe vzdy do jednej stopy zvlast a odpoved je, ze ano, tak sa to robi, aj to tu je v milion temach, ale kto by uz cital stare doskusne fora... cize jeden nastrojovy vstup na jednu gitaru staci, logicky.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #28 kedy: 02. Apríl , 2016, 20:22:55 »

alebo to myslel tak ako to napisal, a ze chce hrat sam sucasne na dvoch gitarach  Ja som čert..
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #29 kedy: 02. Apríl , 2016, 21:35:46 »

Michael Angelo Batio trolluje  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 22 otázok.