Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 08:59:20
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mikrofón alebo externá zvukovka ?  (Prečítané 19345 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #45 kedy: 03. Apríl , 2016, 18:27:34 »

chlapci ale chcú hrať a to , čo nahrali si vypočuť , asi toho nemajú veľa odohrané , tak proste chcú si sadnút hrat a ako bonus niečo čo zahrali nahrat a tešit sa z toho a niekomu to pustit , a podla mňa keď budú hrat a nahrávat , tak chcú aj na seba kukat  :) čo ten druhý hrá , ženiete ich do 1. ligy kde sa to rieši už na profi úrovni a kuká na každú chybičku a mili sekundu a kadečo , kde sa nahrávka rieši aj mesiace , v nejakom štúdiu , zbytočná komplikácia , treba kúpit nejakú zvukovku , pichnút gitary , hrat a niečo za pochodu nahrat a potom sa uvidí , rozhodujúci je len výber zvukovky , že či bude sám hrat gitku a spievat , alebo či bude aj basa , možno bicie , teda rozhodujúci je počet nezávislých vstupov , ktoré dokáže zvukovka nahrat
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #46 kedy: 03. Apríl , 2016, 19:32:48 »

nie ved.. ide len o to ze to co chce robit neni vhodne riesit cestou na aku sa pyta.. kebyze sa mam s kamosom nahravat tak si kupime male prdikomba a nahrame sa na telefon alebo co.. ak chcem skladat a nahravat, robi sa to po stopach jednotlivych v softe.. that's it... 
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #47 kedy: 03. Apríl , 2016, 19:48:44 »

 no šak áno , nemožeš mat dve priority číslo jedna  :)  no a ked niekto začína , tak jak bude nahrávat niečo profi po stopách , nechcem nikoho zhadzovat  , ale hrat aj sám do seba chce nejaký fištrón , alebo len ja som taký magor , že si ani metronóm nepustím  Bavím sa skvele a nahrávam aj 5 giiek  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 03. Apríl , 2016, 19:53:44 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #48 kedy: 04. Apríl , 2016, 20:30:46 »

Doteraz sme jamovali na kombách a nahrávali len cez PC mikrofón :) Preto by som chcel už niečo lepšie -> ext. zvukovku.
Takže, ak budeme chcieť zadžemovať aj teraz, treba dva vstupy. Dá sa potom nastaviť na monitoroch, že ľavý repro bude hrať jednu gitaru a pravý druhú gitaru ??
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #49 kedy: 04. Apríl , 2016, 20:42:38 »

da. s akymi softami planujes pracovat ?
Zaznamenané
patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #50 kedy: 05. Apríl , 2016, 07:32:26 »

Doteraz Audacity a do budúcna niečo z Cubase, Logic, Garageband mož byť ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #51 kedy: 05. Apríl , 2016, 09:33:59 »

v principe to je vo vsetkych softoch obdobne. vytvoris si dve audio stopy. na ich inputoch navolis konkretne vstupy zvukovky. na kazdu stopu zavesis aparatovy plugin a posles tu stopu panoramou doprava, dolava, hocikam, kazdu separatne. takze mozes mat dve gitary a kazdu na jednej strane.

Audiacity ak sa nemylim je problematicky soft na taketo veci, co si pamatam, tak vecne sa niekto stazuje, ze to ma blbe latancie a este aj stopy pri nahravani to uklada v case vselijako poposuvane. teda ak si to nepletiem s niecom inym...

Logic a Garageband su programy pre Mac, ale to urcite vies...
Zaznamenané
patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #52 kedy: 05. Apríl , 2016, 12:17:19 »

Jop, máš (z časti) pravdu ohľadom toho Audacity a maličkého oneskorenia nahrávania stopy. Tiež som s tým párkrát súperil. Ten program som stiahol hlavne kvôli tomu FREE.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #53 kedy: 05. Apríl , 2016, 12:52:11 »

reaper - free daw, velmi sikovny, prehladny
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #54 kedy: 05. Apríl , 2016, 13:21:56 »

Reaper je super, ale nie je free.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #55 kedy: 05. Apríl , 2016, 14:03:15 »

Reaper je super, ale nie je free.
Ano, po vyprsani evaluation period (60 dni) ta otravuje na 5s tym, ze si kup licenciu, alebo mozes dalej ovulovat - cim ta nijako neobmedzuju vo funkcionalite alebo casom ako dlho mozes Reaper pouzivat bez licencie po vyprsani 60 dni. cize v skratke jednoduchymi slovami - je free. a viacmenej je to na dobrej vole pouzivatela ci si tu licenciu kupi  Popiskujem si (ja som napr nemal problem dobru volu prejavit, kedze pravidelne updateuju a rozsiruju funkcionalitu)

« Posledná zmena: 05. Apríl , 2016, 14:04:15 od styrioci » Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #56 kedy: 05. Apríl , 2016, 14:31:05 »

ja som napr nemal problem dobru volu prejavit, kedze pravidelne updateuju a rozsiruju funkcionalitu
Ano, presne o toto mi ide. Je to super program za male prachy, tak ich treba podporit.
Zaznamenané
patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #57 kedy: 05. Apríl , 2016, 19:25:34 »

Díkičko za tip  Na zdravie!
Zaznamenané
patriiik
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #58 kedy: 24. Apríl , 2016, 19:34:24 »

Ahoj, po dlhšom čase. Takže na stole sa mi bliščí nová Focusrite Scarlett 2i4 ku ktorej mám hneď zopár otázok  Neviem

1. Išiel som podľa návodu , ktorý som ani nedokončil, lebo už mám v tom chaos. Najprv som zaregistroval produkt na stránke Focusrite, potom som odtiaľ postupne posťahoval drivers a rôzne kadeaké softy, a aj Ableton Live 9.... Nenájde sa nejaký jednoduchší soft ?  ha ha ha

2. Zvukovku som pripojil ku PC cez pribalený kábel USB A-B . Ak sa nemýlim, je to taký istý kábel, ako pri tlačiarni ?? Môžem ho nahradiť káblom od tlačiarne ?? Pretože, by som potreboval tú B koncovku v tvare "L" lomenú do ľavej strany. Aby ste rozumeli: https://www.startech.com/Cables/USB-2.0/USB-2.0-Cables/USB-Left-Angle-B-Cable-2m~USBAB2ML
+ má nejaký vplyv dĺžka tohto káblu ?? Napr. na latency, alebo proste, či sa stráca kvalita signálu pri nejakom dlhom 3m kábli.

3. Ak chcem pripojiť monitory Mackie CR4 ku zvukovke, tak mám použiť káble 6,3 - 6,3mm alebo RCA ?? balanced / unbalanced to sú symetrické / nesymetrické ? Nástrojový / reproduktorový ?? Našiel som si rozdiel http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop/21-1-Gitarova-poradna/89-3-Kable-ku-gitarovej-vybave . Brácho mi robí so zvukom a povedal, že "je to jedno, či nástrojový alebo reproduktorový kábel, hrubší je odolnejší a proste je to len kábel na prenos signálu" ... ALE ! varoval ma ohľadom tlačidla 48V fantom. napájania, že ak to pustím (nechtiac) do pripojenej gitary = kapúúút gitara :D
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2016, 19:36:24 od patriiik » Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #59 kedy: 24. Apríl , 2016, 19:58:50 »

je to tá koncovka do tlačiarne , ale neviem či pri tvojej zvukovke , ide to aj do hudobných zariadení , multiprocesory a nahrávadlá ,  keď budeš kupovať kábel kúp si nejaký lepší , z troch z Alzi mi išiel len jeden  , dva normálne nenakopli mašinku , lebo cez to ťahám aj napájanie , no a čo sa týka toho Phantomu , tak cez Jacky sa neťahá 48 V , bez záruky  Si píš!!! teda keď sa mýlim tak ma opravte , no a nástrojový a reprákový kábel neni jedno určite , nástroják máš tienený a repráková je obyč dvojlinka  ?§!.
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2016, 20:06:52 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 22 otázok.