Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 13:11:32
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TEST GITAROVEHO ZOSILNOVACA  (Prečítané 35864 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« kedy: 04. Apríl , 2016, 18:10:23 »

Caute damy a pani,

dlho som tu aktivne nebol, sem-tam som sa sem mrkol a tak. Vidim, ze jadro tu ostalo stale nemenne :)

Za ten cas, co som tu nebol sa vela veci zmenilo. Gitare sa venujem zrejme stale rovnako, ale viac ma bavi to okolo gitar. Nebudem dlho chodit okolo horucej kase, ale vymyslel som aparat, ktory by som Vam rad predstavil a vy by ste ho otestovali. Nejedna sa o ziadnu kopiu, cele je to moj navrh. Je jasne, ze ta vela veci vymysliet neda, ale ma vlastne vystupne trafo, topologiu a aj design.

Ak si este niektori pamatate, tak som robil naposledy zosilnovac, kde bol aj procesor, midi a podobne zalezitosti. Teraz som si povedal, ze NIE.

Zosilnovac, ktory som navrhol je spraveny tak, aby bol co najspolahlivejsi. Nie je tam ziadny procesor. Zaroven som sa vsak snazil o co najvacsiu variabilitu a to, co gitarista potrebuje. Obsluha je velmi jednoducha. Vsetky funkcie, co su na prednom paneli sa daju ovladat aj nozne.

Zatial sa jedna LEN o chassis, ale to na skusku staci. Nechcem stracat cas s dalsimi vecami, ktore su uz potom viacmenej aicke a bezproblemove. Zaklad je dobry zvuk. A to by som bol rad, keby sa spravila nejaka session (je mi jedno kde) a tam by sa to pretestovalo a pripadne sa dali postrehy na zvuk. Je mi jasne, ze kolko hlav, tolko nazorov, takze nakoniec si vyberiem aj tak ja, ale jednoducho potrebujem spatnu vazbu.

Pre zaciatok by bolo super, keby som to vyskusal niekde v okoli Ilavy, Trencina, Puchova a tak :) Ja som to spravil tak, ako mi to najlepsie sedelo (mam Orange 412 bednu). Gejnu to ma pokkt. Cisty zvuk moze byt aj uplne cisty.

Zakladne parametre:
- 4x ECC83 a 2x 6L6
- 50W (kludne moze byt aj 100W verzia neskor)
- Kvalitne vystupne trafo, ktore splna parametre aj pre audio zosilnovace (som autor tohto projektu: www.popularaudio.sk , takze cosi o tom viem )
- Ma to cisty a skresleny kanal.
- Pre kazdy kanal zvlast korekcie
- Skresleny ma moznost "Ultra"
- Presence
- Paralelna plne konfigurovatelna FX slucka
- Vystup na 4, 8, 16 OHM
- Ground Lift
- ... atd.


Ak sa to bude pacit, tak sa chceme tomu venovat a vyrabat to (a ine veci z hudobnej aparatury). Uz mam konecne aj vlastnu pracovnu, zacinam to brat vazne Na zdravie! DIKY! Design je zatial v 3D, ten by som doniesol na session.

V prilohe je prototyp a ja Bavím sa skvele


* zmensena1.jpg (151.15 KB, 500x666 - prehliadnuté 696 krát.)

* zmensena2.jpg (114.43 KB, 600x450 - prehliadnuté 678 krát.)
« Posledná zmena: 06. Jún , 2016, 10:30:08 od mario bross » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 04. Apríl , 2016, 18:37:02 »

wow pecka ukazky pppplllllsssss! mne sa z takychto robenakov strasne paci Hermansson amps taky Nor co vytrha creva kazdemu ampu a spravi nanovo a hraju ppci do radu vsetky  Zdravíčko (to na inspiraciu)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 04. Apríl , 2016, 18:38:33 »

Posli to na vychod, spravim ukazky - rozne repro, mikraky, gitary, krabicky.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #3 kedy: 04. Apríl , 2016, 18:55:44 »

Pre zaciatok som myslel, ze by sme sa mohli viaceri stretnut. Nechcem to hned niekde posielat a robit ukazky. Mozno sa zvuk este niekam pohne a vravim, zatial som to pocul iba ja :) Rad by som dostal referenciu od Vas na stretnuti a potom by som to mohol dat na ukazky a podobne Zdravíčko Z tych aparatov, co som mal sa mi to paci najviac, ale to moze byt niecim zatazene  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #4 kedy: 04. Apríl , 2016, 19:49:50 »

Kks, ten Popular je bomba. Ked vudem velky, tak si take kupim.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #5 kedy: 05. Apríl , 2016, 13:42:14 »

Diky moc :) Skor ma ale teraz zaujima toto, mal by niekto cez vikend z okolia cas a zaujem? A ak by preslo lokalne kolo, spravili by sme nejaku session? Najviac ludi asi z BA (priznam sa, ze mi to aj viac sedi, kedze som za hodinu tam). Ale ak sa nenajde vola tam, tak kludne sa prisposobim. Slovensko je male  Je to frajer
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #6 kedy: 05. Apríl , 2016, 14:21:26 »

super, spravte ukazky, som zvedavy ako to hra
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 09. Apríl , 2016, 23:44:14 »

ludia, velmi by mi pomohlo, ak by sa nasiel niekto na okoli, kto by to vyskusal. Joe Hajso sa ponukol, ale potrebujem sirsie spektrum ludi, cize budem rad za kazdu ponuku a nazor potom :)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #8 kedy: 04. Jún , 2016, 14:25:25 »

tak uz sa nieco vytvorilo :)

Nazivo to vyzera este lepsie a hra to podla mna vyborne. Chcel som spravit ten test, ale bohuzial sa nikto na to neozval okrem yugi00 a kaolka, takze to musim riesit s nimi. Vznikla na SK dalsia nova znacka. Spisuje sa dokumentacia, vyroba je pripravena o chvilku a ak sa to overi v praxi. Diky  Na zdravie!


* faded50-1.png (1279.28 KB, 800x533 - prehliadnuté 509 krát.)

* faded50-2.png (1286.73 KB, 1200x800 - prehliadnuté 574 krát.)
Zaznamenané

erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #9 kedy: 04. Jún , 2016, 16:54:01 »

Vyzerá to skrátka skvele!  Zdravíčko
Zaznamenané

..bude ako nebolo...
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #10 kedy: 04. Jún , 2016, 17:20:17 »

Pekne, taky retro dizajn
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 04. Jún , 2016, 17:21:50 »

...Chcel som spravit ten test, ale bohuzial sa nikto na to neozval okrem yugi00 a kaolka...

Posli to na vychod, spravim ukazky - rozne repro, mikraky, gitary, krabicky.


Huh! Huh! Huh!
« Posledná zmena: 04. Jún , 2016, 17:22:18 od Branko » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #12 kedy: 04. Jún , 2016, 17:37:56 »

Branko: Jo - Sorry, zabudol som, prepac. Ked to bude mozne, tak prifrcime aj na vychod. Dnes to ide na skusku na koncert, kde to vyskusa Joe Hajso.


Este raz prepac, vazim si to  Zdravíčko
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 04. Jún , 2016, 18:43:00 »

hajsovi hra vsetko dobre a rovnako a este sa mu aj vsetko paci, to neni dobra referencia :)
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #14 kedy: 04. Jún , 2016, 20:21:44 »

design se povedl  Bravooo
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 22 otázok.