Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 20:13:36
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TEST GITAROVEHO ZOSILNOVACA  (Prečítané 35840 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #15 kedy: 05. Jún , 2016, 11:54:42 »

hajsovi hra vsetko dobre a rovnako a este sa mu aj vsetko paci, to neni dobra referencia :)

ma nejaku predstavu o zvuku a so zvukom je spokojny. Co ocenoval je to, ze to hra konkretne aj vo vysokych polohach, kde sa vela zosilnovacov blati. A rovnako sa to nestrati v kapele :) Velmi sa mu to pacilo Na zdravie!


A prave preto CHCEME zbierat referencie od roznych gitaristov. Preferujeme najskor okolie samozrejme, lebo sa to lahsie odladuje..
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #16 kedy: 05. Jún , 2016, 15:14:47 »

praveze vo vysokych polohach sa nema co blatit  ?§!. sak cim vyssie idem tym menej basov to ma.. co to je za volovinu?
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #17 kedy: 05. Jún , 2016, 16:46:31 »

co? vo vyssich polohach sa viacero aparatov blati, alebo to hra rozplzlo, ze to nie je konkretne. Nerobi to dzn, dzn, dzn.. mozno som nepouzil spravny vyraz
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #18 kedy: 05. Jún , 2016, 16:47:48 »

co? vo vyssich polohach sa viacero aparatov blati, alebo to hra rozplzlo, ze to nie je konkretne. Nerobi to dzn, dzn, dzn.. mozno som nepouzil spravny vyraz
Chces povedat v NIZSICH polohach. Nie?

Kazdopadne, aj ked sa basy blatia, treba ich ubrat v skresleni, pripadne pomoze TrebleBooster.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #19 kedy: 05. Jún , 2016, 16:56:11 »

Nie, ved skreslene gitary zneju vzdy lepsie pri nizsich frekvenciach. Napriklad obycajne E v nultej polohe hra znie viac "dzn dzn" ako E v 12tej polohe. A rozne aparaty reaguju na to inac. Niekde ten zvuk skapina, niekde to skreslenie sa stane nekonkretne a podobne. Neverim, ze ste sa s tymto javom nestretli.

A ano, riesi sa to rozne. Ale hovorim, ze tu to aj pri vyssom skresleni je OK.
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #20 kedy: 05. Jún , 2016, 17:05:13 »

Zrejme sa bavíme o tomto  - 4min 21s
« Posledná zmena: 05. Jún , 2016, 17:06:13 od pelko » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #21 kedy: 05. Jún , 2016, 17:05:58 »

Nie, ved skreslene gitary zneju vzdy lepsie pri nizsich frekvenciach. Napriklad obycajne E v nultej polohe hra znie viac "dzn dzn" ako E v 12tej polohe. A rozne aparaty reaguju na to inac. Niekde ten zvuk skapina, niekde to skreslenie sa stane nekonkretne a podobne. Neverim, ze ste sa s tymto javom nestretli.

A ano, riesi sa to rozne. Ale hovorim, ze tu to aj pri vyssom skresleni je OK.
Taras, ale to nevadi... To, co opisujes moze byt kludne aj nastavenim gitary, vyskou snimacov, druhom snimacov, atd...atd... Nehovoriac o krabickach.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 05. Jún , 2016, 17:07:24 »

Zrejme sa bavíme o tomto  - 4min 21s

Aha, tak jedine, ze o tomto je rec.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #23 kedy: 05. Jún , 2016, 17:16:50 »

Taras, ale to nevadi... To, co opisujes moze byt kludne aj nastavenim gitary, vyskou snimacov, druhom snimacov, atd...atd... Nehovoriac o krabickach.

branko.... mam usi, pocujem. Nie je to gitarou...

Zrejme sa bavíme o tomto  - 4min 21s


Presne

Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 05. Jún , 2016, 21:08:21 »

tak to je uplne zle potom napisane  Bavím sa skvele

hlavne ked typek vo videu demonstruje uplne inu vec.. a to taku, ze tie zablatene tony co pocut su pri pouziti krkoveho snimaca a shitnych trandakovych (omg to zas bude) pedaloch kedy sa to zacne zlievat..

lebo normalne ked hram na kobylovom snimaci a bavime sa o style hry palm muteov, tak viac dzn (akoze attack rychly)  a menej basov dostanem prave na vyssich polohach.. a opacne na nizsich zas to ide smerom viac k plnosti basov a pomalsiemu attacku, ci?  Zdravíčko
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #25 kedy: 05. Jún , 2016, 22:15:27 »

tam ide skor o hrube struny, resp na to blatenie hrubych strun vo vyssich polohach ma vplyv viacero faktorov - gitara, snimace, poloha snimaca, mnozstvo skreslenia, typ skreslenia, hrubka strun etc etc...tazko takto generalizovat, ze za to moze bud zosik alebo pedal.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 05. Jún , 2016, 22:36:36 »

hruba struna kmita na kratkej menzure, co je z principu nic moc. zaklad je, ako to lezie z konkretnej gitary. a zosik to moze uplne dorazit alebo tomu moze naopak trochu pomoct  Neviem
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #27 kedy: 06. Jún , 2016, 07:25:45 »

kaolko:

1. Preco mam niekedy pocit, ako by sa muselo silou mocou niecomu smiat, alebo co? Vyjadril svoj pocit, ako to vnimam ja. Skusal som to na svojej gitare a na viacerych tovarenskych aparatoch. Nebudem to tu teraz menovat po typoch a vyrobnych cislach.

2. Neviem ako Ti mam lepsie opisat slovami ten zvuk, ale stale si za tym stojim. Ak to niektori uzivatelia pochopili hned a ty nie, tak problem asi nebude az tak na mojej strane.

3. Pelko poslal video ako PRIKLAD a nie co to sposobuje, sak ta Tvoja narazka bola az trapna. Nemaj ma za kkta, to nemam rad, ked sa nieco umyselne pretaca.


hruba struna kmita na kratkej menzure, co je z principu nic moc. zaklad je, ako to lezie z konkretnej gitary. a zosik to moze uplne dorazit alebo tomu moze naopak trochu pomoct  Neviem

Ano, presne tak. Mozno moja milovana gitara to nema dokonale, ale na niektorych aparatoch to je a na niektorych nie je. Tuto to nie je tak citelne a zlepsi sa to.
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #28 kedy: 06. Jún , 2016, 08:24:34 »

Pekne radio si vyrobil   Zdravíčko
Este by si mohol davat zodpovedne potaky letovane na kablikoch.
... vypada to byt popici profi, ked sa to etse bude aj gitaristom pacit, mas potencial aj nieco predat a mozno aj zarobit  Na zdravie!
Kde kupujes tie packove prepinace ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 06. Jún , 2016, 08:36:52 »

kaolko:

1. Preco mam niekedy pocit, ako by sa muselo silou mocou niecomu smiat, alebo co? Vyjadril svoj pocit, ako to vnimam ja. Skusal som to na svojej gitare a na viacerych tovarenskych aparatoch. Nebudem to tu teraz menovat po typoch a vyrobnych cislach.

2. Neviem ako Ti mam lepsie opisat slovami ten zvuk, ale stale si za tym stojim. Ak to niektori uzivatelia pochopili hned a ty nie, tak problem asi nebude az tak na mojej strane.

3. Pelko poslal video ako PRIKLAD a nie co to sposobuje, sak ta Tvoja narazka bola az trapna. Nemaj ma za kkta, to nemam rad, ked sa nieco umyselne pretaca.


Ano, presne tak. Mozno moja milovana gitara to nema dokonale, ale na niektorych aparatoch to je a na niektorych nie je. Tuto to nie je tak citelne a zlepsi sa to.

1 - to vobec neni tak, je to len nedokonalostou pisomnej komunikacie, kebyze sa o tomto istom bavime nazivo, mal by si uplne iny subjektivny pocit z diskusie. To len niektori sme tu prilis citilivi na seba.

2 - moze byt. Myslel si to tak ze na urcitych typoch skreslenia alebo pri niektorych zosikoch sa tie tony zacnu tak nejak zlievat cez seba? Lebo fakt netusim ako si to myslel

3 - ja na teba neutocim skor sa snazim dojst na to co si tym myslel a dal som tam svoje poznatky ze vacsinou ked hram na tonalne nizsich polohach, tak to robi uz tak nejak prirodzene menej dzn a viac tucnotu a taky ten tight zvuk sa uz len kvoli rychlejsiemu attacku odohrava prave vyssie na polohach. preto som nechapal ako moze byt nieco zablatene (ked napriklad clovek soluje na tenkych strunach je to prave vzdy skor neprijemnejsie ostrejsie nez blatove cim ides vyssie)
Len sa snazim vobec dojst na to co si myslel lebo ked si precitas svoj prvy post k tomuto tak vobec neviem ako sa clovek mal dovtipit ze si myslel prave to, co ti potom poslali typci v youtube videu, kde btw sa demonstruje uplne ina vec nez o ktorej pises
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 22 otázok.