Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 07:53:39
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hra postojačky  (Prečítané 6006 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
HeReTiC
nováčik
*
Príspevkov: 24


« kedy: 07. Apríl , 2016, 18:03:03 »

Zdravim,
hladal som vhodnu kategoriu a tato sa mi zda najrozumnejsia. Mam totiz taky dost trapny problem, na ktory sa az hanbim spytat, ale snad mi niekto pomoze :) Neviem hrat postojacky  No hanbím sa... Ked sedim na zemi, na stolicke, ci na posteli, a gitaru mam polozenu na kolene (zvacsa lavom), tak to ide super. Akonahle sa postavim a gitara mi visi na pase okolo krku a pliec, som totalne mimo. Lava ruka akoby zabudla, kde su prazce, prava sa nevie strafit do tej spravnej struny, nevidim na hmatnik, skratka neviem hrat.
Prave som sa celkom slusne naucil hrat jednu moju oblubenu skladbu, ale len posediacky. Postojacky to opat neslo a tak som sa nastval a zacal som sa v tom rypat. Zistil som, ze obe gitary, co mam, maju tendenciu padat krkom nadol. Cize lavou rukou ho musim podvedome podopierat a to je zataz navyse oproti hre s gitarou na kolene. Ked si gitaru nejakym sposobom pritlacim k telu, aby nepadala, lava ruka pracuje ovela lepsie aj postojacky. Takze to zostrucnim na 2 otazky:
1. Su take pasy, u ktorych sa da napevno nastavit aj "sklon" a vyska gitary, aby bola stale v rovnakej polohe?
2. Co mam robit pre to, aby som vedel hrat poriadne posediacky aj v stoji?
Vdaka.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #1 kedy: 07. Apríl , 2016, 18:47:11 »

siroky pas, pripadne kozeny proti padaniu na hlavu. ale idealne je vymenit gitaru za taku, ktora nepada na hlavu. nepodcenovat to pri vybere gitary. 2. daj si gitaru vysoko a vela skusat
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 07. Apríl , 2016, 19:29:02 »

tak ako si sa musel naucit hrat po sediacky, tak sa musis naucit hrat postojacky. to inac nevyriesis. vyhoda je, ze ked uz raz vies hrat posediacky, postojacky to bude hned, par hodin a mas to. o pase ti nie je, ani o padani gitary nahlavu. jasne, ze je lepsie, ked gitara nepada, ale tak co uz. vzdy si mozes kupit inu gitaru, vsakze...
Zaznamenané
HeReTiC
nováčik
*
Príspevkov: 24


« Odpoveď #3 kedy: 08. Apríl , 2016, 11:58:24 »

Nuz asi to tak bude. Musim si to zrejme odstat a makat. Ale kupim si aj siroky kozeny pas, ten co mam, je fakt shit. Dik za reakcie.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 08. Apríl , 2016, 12:22:24 »

Musim si to zrejme odstat a makat.

tak.

pas nemusis mozno ani kupovat, skus gitaru na druhej strane niecim vyvazit, napr takto:

Zaznamenané

HeReTiC
nováčik
*
Príspevkov: 24


« Odpoveď #5 kedy: 09. Apríl , 2016, 10:28:46 »

Vyvazovanie ma aj napadlo, ale hned som to zavrhol. Ako vsak vidim, nie je to nic neobvykle :) Takze niektore z tych rieseni vyskusam.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 09. Apríl , 2016, 13:35:54 »

akurat tam nedavaj tie zavazia na kolesa ale normalne naboje do vzduchovky, daju sa zohnat v polovnictve a su lacnejsie
Zaznamenané

HeReTiC
nováčik
*
Príspevkov: 24


« Odpoveď #7 kedy: 09. Apríl , 2016, 15:03:06 »

Este lepsie :)
Zaznamenané
HeReTiC
nováčik
*
Príspevkov: 24


« Odpoveď #8 kedy: 11. Apríl , 2016, 17:27:37 »

Tak a je to. Kupil som dve krabicky olovenych brokov. Jedna gitara je beznadejna, ta bude na hlavu padat asi stale, proste je tak vykrojena a nevyvazena a tu dutinu ma tak nesikovne umiestnenu, ze aj ked som do nej narval takmer cele obe plechovky (cca 800 brokov), stale pada. Budem musiet vymysliet nieco ine.
Druha gitara na tom nebola tak zle, stacila asi polka plechovky a je super vyvazena. Zavesil som ju na krk, prekonal neprijemne pocity a zacal hrat. Jasne, stale sa mi pletu prsty, ale zlepsuje sa to obrovskou rychlostou. Takze odteraz budem hrat len postojacky, je to aj zabavnejsie a zaujimavejsie :)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.