Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
30. Apríl , 2024, 08:30:21
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Najlepší súčasní basgitaristi  (Prečítané 30548 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #15 kedy: 13. Apríl , 2016, 08:17:36 »

mendi, tri rady: prva - dobre si zatrtkat, prejdu Ta sny o hviezdnych basakoch zo Slovenska co ich Mliecna draha nepozna, druha: Desmod basak je Dusan Minka a Team basak Ivan Valek, tretia: najlepsi slovensky basak je Jozo Raz, ktory hra k veci a do toho spieva...ak to nepomoze, prosim, skus Cechy, tam je naj Guma Kulhanek a moj kamos z Boom Bandu Mr.Dvorak  Na zdravie!

Hej, ako vieš že nemám sex? Hm?  ?§!. Kulhanka som spominala hneď na začiatku, ale spolu s Rážom patria skôr k tým legendam a povedzme si na rovinu, Elán z 80tych rokov a Elán teraz to je diametrálne aj kvalitou niekde úplne inde. Áno, vypredavaju štadióny, ale skôr z nostalgie a pre ich staré hity.  K Desmodu sa nevyjadrujem a basak a Team tiež nie je súčasná kapela. Keby Habera nerobil rozhodcu pardon porotcu v tej továrni na sny tak nikto už po ňom ani neštekne asi tak. A prečo by u nás nemohli byť nejaké inštrumentálne hviezdy ako vo svete! Máme naj hráča na bicie Valihoru, je tu jeden z naj gitaristov Cimbala, tak prečo nie basa, čo je na tom čudné ? Je to ich chyba, že sa nevedia predať presadiť kapelach asi. A odpusti si sexisticke narážky. Keby som neprezradili že som žena, lebo aj keď sa to nezdá, nick name mám mužské, tak ťa to ani nenapadne. Mendi bol slávny futbalista :-D :-D
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #16 kedy: 13. Apríl , 2016, 08:19:02 »

akože hrat vedia aj sound maju aj vlastný xicht to bez debaty ale zase ked už sa točia basaci v tejto dobe predsa len nieje to hudba založena na base, a ani ta bsa tam nieje nejak pokrokova je taka ako ma byt ale nesvieti
kazda hudba je zalozena na dobrej rytmike, pokial neslapu bicie s basou, tak nepomoze ani svatena voda a v chiki rytmika funguje na 200%

Hej, ako vieš že nemám sex? Hm?  ?§!.
dokaz Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 13. Apríl , 2016, 08:19:31 od styrioci » Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 13. Apríl , 2016, 08:41:42 »

Na muzikuse bol serial mladi basaci.

http://www.muzikus.cz/tagy/mlady-basak/
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #18 kedy: 13. Apríl , 2016, 09:15:41 »

Team tiež nie je súčasná kapela. Keby Habera nerobil rozhodcu pardon porotcu v tej továrni na sny tak nikto už po ňom ani neštekne asi tak.

Jasne, tie vypredane turne su preto lebo Habera porotcuje v superstar. Hovorim to spravne?

...tak prečo nie basa, čo je na tom čudné ? Je to ich chyba, že sa nevedia predať presadiť kapelach asi...

volovina, bolo tu vymenovanych niekolko skvelych basakov co su povazovani za creme de la creme, ktori maju signifikantny styl, a daju sa velmi rychlo po sluchu rozoznat a samozrejme vyborne hraju. Skor to asi nesledujes / nevenujes sa tomu.
Skor sa zacyklujes v tom ze dobre uz bolo. Co je tiez volovina.

Zaznamenané

Captain SEXXX !!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 13. Apríl , 2016, 09:28:54 »

kurnik Rasto že sučasna kapela  ved oni hraju 20rokov tie iste veci a tak isto , keby sme hladali akože super basakov asi by sa malo ist do štýlov ako Acid jazz , trip hop , funky , prípadne okrajove štýly typu jazz rock a podobne... myslím teda

kurnik Stevo, ale ked ta kapela v sucasnosti aktivne hra, vlastne aktivne hra cely cas co funguje, tak jak to ze neni sucasna ? vsak este aj to "mlada" som dal do uvodzoviek. nech hraju kolko chcu to iste, vsak vela aj tych najslavnejsich kapiel hra cele desatrocia to iste, to uz najlepsie vyhodnotia ich fanusikovia. a ty tu ides sypat nejake ine mensinove zanrne, tiez stare v rozmedzi od 20 do 50 rokov, keby si aspon ty dal nejaky "sucasny" priklad  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 13. Apríl , 2016, 09:32:17 »

...Keby Habera nerobil rozhodcu pardon porotcu v tej továrni na sny tak nikto už po ňom ani neštekne asi tak. ...

... je tu jeden z naj gitaristov Cimbala...

keby Jimi CImbala nehral v doprovodnej kapele v tej tovarni na sny, tiez ho nepoznas, ci mylim sa ?  Popiskujem si a co v tejto suvislosti napisat o Lucenicovi a o tom, kto by si ho dnes uz pamatal bez tej tovarne na sny ?  Žmurk
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 13. Apríl , 2016, 09:52:40 »

Mendi ja zacinam upenlivo rozmyslat ze ci ty nie si partnerka nejakeho polouspesneho muzikanta co si lieci nejaky komplex nesplnenych snov... ked sa pozriem na temy co tu zakladas a vyhranene nazory tak by som bol aj ochotny si na to vsadit ak by bolo mozne a kurz by bol fajn  Bavím sa skvele ...co sa Haberu tyka tak napriklad ja idem na Team v maji... a tesim sa na to jak maly, to je asi jedina kapela co u nas robi show svetoveho formatu ako hotovy produkt audiovizualny... 12.4. maju v BA koncert a museli pridat dalsi navyse den predtym v stredu...
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #22 kedy: 13. Apríl , 2016, 09:56:06 »

problem vacsiny nasich basakov (a celkovo muzikantov) je ze u nas su sice velki ale v porovnani so svetovou spickou su len slaby cajicek.. to bude asi aj tym ze vacsina sa musi zivit inou zarobkovou cinnostou.. a tiez im asi nepridava ze miesto vlastnej tvorby travia ten cas hranim summer of 69 a covermi Stinga a Michala Davida..
Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #23 kedy: 13. Apríl , 2016, 10:32:25 »

Ja sa stále rýpem v tej minulosti, bolo dosť výrazných basgitarovych osobností ako Frešo,  Daněk, Kulhánek, Lučenič, trn môj Kaššay a dokonca Čufo Nosko

...tak ale potom ti v zozname starej gardy jednoznacne chyba Anton Jaro st. alias "Toník", skvely basak a muzikant.  Este stale extratrieda medzi slovenskými basakmi !




Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #24 kedy: 13. Apríl , 2016, 12:53:11 »

problem vacsiny nasich basakov (a celkovo muzikantov) je ze u nas su sice velki ale v porovnani so svetovou spickou su len slaby cajicek.. to bude asi aj tym ze vacsina sa musi zivit inou zarobkovou cinnostou.. a tiez im asi nepridava ze miesto vlastnej tvorby travia ten cas hranim summer of 69 a covermi Stinga a Michala Davida..

Toto je problém ktorý trvá roky, vlastne desaťročia. Boli skvelí muzikanti a nakoniec sa presadili iba na výletných lodiach alebo v zafajcenych pajzloch v zlatých sakach. A nie, nie som partnerka žiadneho polouspešného muzikanta :-D A som rada že ste tu niektorí menovali sucasnych basgitaristov, takže sú, existujú, len sa o nich málo vie.
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #25 kedy: 13. Apríl , 2016, 12:54:59 »

...tak ale potom ti v zozname starej gardy jednoznacne chyba Anton Jaro st. alias "Toník", skvely basak a muzikant.  Este stale extratrieda medzi slovenskými basakmi !



Na toho som zabudla, samozrejme tam medzi legendy patrí.
« Posledná zmena: 13. Apríl , 2016, 12:57:30 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 13. Apríl , 2016, 12:57:07 »

jak mozes vediet o sucasnych basgitaristoch, ked nevies nic o sucasnej hudbe, pretoze ju zjavne odmietas, pretoze si zaseknuta v hudbe prelomu 70/80 a cokolvek novsie sa spomenie, tak sa k tomu vyjadrujes s despektom ?
Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #27 kedy: 13. Apríl , 2016, 12:59:17 »

Jasne, tie vypredane turne su preto lebo Habera porotcuje v superstar. Hovorim to spravne?

volovina, bolo tu vymenovanych niekolko skvelych basakov co su povazovani za creme de la creme, ktori maju signifikantny styl, a daju sa velmi rychlo po sluchu rozoznat a samozrejme vyborne hraju. Skor to asi nesledujes / nevenujes sa tomu.
Skor sa zacyklujes v tom ze dobre uz bolo. Co je tiez volovina.


Ale sme sa nepochopili...ja som sa práve pýtala, že či existujú takí aj teraz, čo sú schopní vojsť do dejín a som rada že takí sú, teda tí menovaní na to majú.
« Posledná zmena: 13. Apríl , 2016, 13:12:21 od mario bross » Zaznamenané
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #28 kedy: 13. Apríl , 2016, 13:05:13 »

jak mozes vediet o sucasnych basgitaristoch, ked nevies nic o sucasnej hudbe, pretoze ju zjavne odmietas, pretoze si zaseknuta v hudbe prelomu 70/80 a cokolvek novsie sa spomenie, tak sa k tomu vyjadrujes s despektom ?

S dešpektom? Ku komu? Tvoj dojem iba, proti súčasnej hudbe nemám nič. Naopak fandím každej dobrej skupine aby sa presadila.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #29 kedy: 13. Apríl , 2016, 13:18:42 »

ono cely je v tom, ze sa neda definovat, co je najlepsi basak. Ten co hra najrychlejsie? Precitene? Ten co zlozi super riff?

V sucasnej dobe a na Slovensku sa mi napriklad pacia basaci v Chiki liki tu-a, Korben Dallas, ale napriklad aj Rosza, Minarik, ktorych som videl na koncerte Hrana (priznam sa, ze prvy krat nazivo)... Inac ta Hrana bola vyborna (teda aspon ta v MMC davnejsie. V starej trznici to bolo trosku sklamanie  Smútim )
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 23 otázok.