Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 15:48:17
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Repro k elektroakustike  (Prečítané 13412 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Esso
nováčik
*
Príspevkov: 7


« kedy: 12. Apríl , 2016, 12:14:05 »

Ahojte gitaristi,

som tu nový člen a aj čerstvý gitarový hráč. Mám elektro-akustickú gitaru. Zatiaľ hrám cez PC. Kombo zatiaľ nechcem. Chcem sa spýtať, keby som kúpil tieto reproduktory, a gitaru zapojil cez LINE IN vstup, dalo by sa cez ne hrať aj bez PC? Hralo by to dostačne silno, alebo slabo?
https://www.hej.sk/reproduktory-genius-sp-hf1800a-2-0-31730908100-cierna/
Ďakujem za odpovede.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 12. Apríl , 2016, 12:20:03 »

a naco potrebujes zapajat elektro-akusticku gitaru do bedni ? co nehra dost nahlas ? alebo to chces na nejake koncerty ?
Zaznamenané
Esso
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #2 kedy: 12. Apríl , 2016, 13:14:18 »

Lebo je to elektroakustika a chcem využívať jej potenciál.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 12. Apríl , 2016, 14:02:48 »

aky potencial elektro-akustickej gitary chces vyuzit s pomocou reprakov k PC?
Zaznamenané
Esso
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #4 kedy: 12. Apríl , 2016, 15:01:47 »

Nerozumiem tomu, preto sa pýtam ako by to hralo. Prípadne iné typy na dobré repro bez PC?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 12. Apríl , 2016, 15:09:07 »

nerozumies tomu a chces vyuzivat potencial coho s reprakmi doma? lebo elektroakustika ma snimac len preto aby si vedel dostat signal z akustiky do PA na koncerte, nahravat priamo alebo nejak dalej upravovat zvuk, kde nie je mozne z roznych dovodov akustiku snimat mikrofonmi. preto ta Rastova otazka,ze ci sa ti zda, ze ti akustika doma hra sama o sebe potichu...

keby si napisal, ze chces k elektroakustike pouzivat nejake efekty, looper a podobne srandy, tak nepoviem, ale zosilovat akustiku doma, reprakmi k PC, naco?
« Posledná zmena: 12. Apríl , 2016, 15:17:06 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 12. Apríl , 2016, 15:14:03 »

kazdy ma iny nazor aj ine preferencie. ale zvacsa to je tak, ze taketo elektrifikovane akusticke gitary maju svoj najvacsi potencial bud na podiu alebo pri nahravani, pretoze vdaka elektrifikacii odpada pri ozvucovani problem s prikladanim mikrofonu.

ozvucenim takejto gitary asi neziskas nejaky zvukovy prinos, ako v pripade elektrickej gitrary, skorej len zosilnenie zvuku bez nejakyej zasadnej zmeny. zato som sa pytal, ci sa Ti pri beznom hrani doma zda ta gitara ticha alebo co vlastne s nou planujes robit, ked sa pytas na zosilnenie.

mozes mat samozrejme kreativny plan a mat mozno ambicie zvuk gitary po zisileni dalej upravovat, mozno skreslenim; dnes tie moznosti su, gitaristi co hravaju covery take pri zivom hrani obcas pouzivaju. ale na to potrebujes cosi uplne ine, ako PC bedne.

no a ako by to s tymi PC bednami hralo ? tak ako ked tu gitaru nezapojis a ked ich das dost nahlas, tak tak, ako ked gitaru nezapojis, ale hlasnejsie. pravud povediac, myslim, ze takato kombinacia zapojenia sa bezne nepouziva a moc v nej nevidim zmysel.
Zaznamenané
Esso
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #7 kedy: 12. Apríl , 2016, 15:29:51 »

Nepotrebujem žiadne efekty, akurát to čo hrám, potrebujem počuť hlasnejšie cez repro, napr. koncertovanie.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #8 kedy: 12. Apríl , 2016, 15:55:04 »

Este nikoho som nevidel koncertovat s PC repro. Ked nehras niekde koncerty tak to neries, doma je to zbytocne a na seriozne ozvucenie potrebujes akusticke kombo alebo PA bednu co nie je v ziadnom pripade PC repro. Kasli na to ak to chces len zo zaujimavosti pichnut do niecoho.




Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #9 kedy: 12. Apríl , 2016, 15:57:17 »

pantau me predbehl
na doma - zbytecne
na koncert - nesmysl
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 12. Apríl , 2016, 16:22:25 »

. Prípadne iné typy na dobré repro bez PC?

daj do vyhladavaca taketo zadanie - "kombo na akusticku gitaru"

tie najmansie a najslabsie maju asi take vyuzitie, ako aj tie PC repraky, cize ziadne. a tie vacsie a silnejsie sa pouzivavaju napriklad v skusobni, aby gitara nezanikla v kravale medzi ostatnymi nastrojmi. alebo na podiu ako odposluch, aby clovek pocul, co hra priamo z komba a nebol odkazany na odposluch od zvukara... alebo aj doma, ak si clovek chce urobit radost sebe alebo susedom s ramusom  Žmurk
Zaznamenané
Esso
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #11 kedy: 12. Apríl , 2016, 17:25:16 »

Páči sa mi, keď to hrá cez PC do reprákov, hľadám možnosti ako cez repro, ale bez PC. Podľa reakcií to vyzera, že iba kombo, alebo PA bedne? To PA ani neviem čo je.
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #12 kedy: 12. Apríl , 2016, 18:06:05 »

kup si aktivny box
Zaznamenané
Esso
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #13 kedy: 12. Apríl , 2016, 18:09:37 »

Cenovo do 100€?
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #14 kedy: 12. Apríl , 2016, 18:19:18 »

Akusticke komba okolo 100e:

http://www.muziker.sk/akusticke-gitarove-zosilnovace#priceRange=1%2C130&start=8

PA bedna je aktivny reprobox, najdes na stranke muziker tiez.
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 23 otázok.