Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 17:38:13
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Krk na gitare  (Prečítané 4862 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
majkee
nováčik
*
Príspevkov: 10


Chcem si zahrať so Slashom! :D


« kedy: 21. Apríl , 2016, 13:57:53 »

Ahoj mam elektricku gitaru hram asi 2roky na akustike pred mesiacom som presiel k elektrickej, ale prekupil som ju na novu nemam. Chcem sa spytat len ze ako zistim ci je hmatnik rovny ci neni luk lebo nechapem ako sa to robi aj na nete som hladal a ze mi tenka struna E drnci nie velmi ale kus ale drnci, napr ked hram sweet child o mine pri 12 aj 15 prazci alebo 7.8.9...
Nebude to pocut v kombe ? (Hram momentalne bez komba). Dakujem za odpovede.

(Prepacte ak to je v zlej teme, nenasiel som kde to mam presne dat, ledva som nasiel ako vytvorim novy topic. :D)
Zaznamenané

Guns N' Roses
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:09:03 »

vitaj na fore. poprosim Ta, nabuduce nepis farebne, neda sa to citat. ak chces, aby sa niekto Tvojou otazkou aj zaoberal, napis to co najzrozumitelnejsie a najcitalnejsie, tak ako je to bezne na celom civilizovanom internete.

 Na zdravie!
Zaznamenané
majkee
nováčik
*
Príspevkov: 10


Chcem si zahrať so Slashom! :D


« Odpoveď #2 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:15:04 »

     Tak to skúsim ešte raz, ale som naspeedovaný dnes tak sa hlboko ospravedlňujem.
Takto, hrával som na akustickej gitare par rokov, takže nemám vôbec šajnu ako sa s elektrickou robí, niečo málo viem. A skôr ako mi poviete aby som s tým šiel za gitaristom, tak vopred hovorím v okolí neni žiaden.
    Takže späť k môjmu problému. Chcel by som sa opýtať ako zistím čo je môj hmatník rovny, lebo na internete som toho našiel ale nechápem ako to mám zrealizovať, chcel by som teda zistiť či môj hmatnik je rovny.
    Ďalej, drnčí mi struna E tenka preto to chcem zistiť, či náhodou neni krivý,alebo niečo také. A chcem sa spýtať či to počuť v kombe keď drnčí? Keď udriem slabšie tak nedrnčí ak silnejšie už zadrnčí. Gitara je prekúpena a nastavený dohmad. Hram momentalne bez komba. Ďakujem.

Zaznamenané

Guns N' Roses
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #3 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:22:26 »

luk - pozries pozdlz krku gitary akoby si mieril s puskou a musis vidiet ci je rovny alebo akym smerom je prehnuty.

krk by mal byt mierne prehnuty, ale fakt len mierne prehnuty - stlacis strunu na 1. a 19 prazci, niekde v polke okolo 9. prazca by mala byt medzera.. cca 0.2mm (0.01")

struny ti mozu drncat v zavislosti od roznych faktorov. najdolezitejsi je dohmat, ak je prilis nizky, tak jasne, ze to bude drncat. hrubka strun, ako silno do toho mlatis. ked miestami nieco zadrnci je to ok, takisto casom prides na to, ze  nie vsetko drncanie, co sa ozve nasucho, lezie aj z aparatu a tym padom to aj nebudes riesit..
Zaznamenané
majkee
nováčik
*
Príspevkov: 10


Chcem si zahrať so Slashom! :D


« Odpoveď #4 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:25:53 »

dik za odpoved ano je tam cca 0.1mm aj daco 0.2 tak nejako, ale i tak s tym lukom nechapem ako toto iste povedal kamos a ja som to nepochopil vravel ze som retardovaný, asi mal pravdu :D

a to drncanie dohmad je akurat neni ani nizky ani vysoky... len to ze miestami drnci ta struna nie vsade
Zaznamenané

Guns N' Roses
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #5 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:29:37 »

Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #6 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:31:01 »

uf uf , to speedy si si mal nechať na víkend , no a aby si zistil , že je krk rovný , na to máš oči a použiješ ich tak , že sa nimi kukneš smerom od kobylky ku ladiacim mechanikám a vidíš nimi či je krk rovný , alebo nie , ak je krk krivý , tak na to je tam štelovací šrób a tým to šteluješ ,  z cca 99% je buď  na konci nultého pražca pod nejakou krytkou , ale nemusí byt  , alebo v konci krku pri tele gitky , nuž a keď sa v tom vobec nevyznáš a nevieš čo je príčina problému , tak sa na to vyser , lebo to može byt hocičo , možno stačí iba na kobylke zdvihnút strunu , víš aby to nedopadlo tak jak speeder kuchári , majú síce recept a potom im to vybuchne  :)
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
majkee
nováčik
*
Príspevkov: 10


Chcem si zahrať so Slashom! :D


« Odpoveď #7 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:31:11 »

no to viem,ale co mam presne vediet resp, vidiet
Zaznamenané

Guns N' Roses
majkee
nováčik
*
Príspevkov: 10


Chcem si zahrať so Slashom! :D


« Odpoveď #8 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:32:29 »

aha, tak, no ale i tak neviem rozoznat ci je rovny ... proste prepacte ze som ako tela v tomto ale ja fakt neviem  ?§!. ?§!. ?§!. Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Guns N' Roses
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #9 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:36:46 »

kokso , šak natiahnutá struna je rovná , dufamže zatial chápeš  :)  no a tá medzera medzi strunou a hmatníkom aby bola rovnomerná , smerom ku kobylke sa trocha zväčšuje , na 1. pražci napr.1 mm , na 12. pražci napr. 1.2 mm , každý to má ináč zoštelované , nemyslíš ty do vrtule ?
« Posledná zmena: 21. Apríl , 2016, 14:37:54 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
majkee
nováčik
*
Príspevkov: 10


Chcem si zahrať so Slashom! :D


« Odpoveď #10 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:39:10 »

kaslem na to fakt nechapem ako ... Smútim
Zaznamenané

Guns N' Roses
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #11 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:39:58 »

čo to je za gitku ?
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
majkee
nováčik
*
Príspevkov: 10


Chcem si zahrať so Slashom! :D


« Odpoveď #12 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:40:14 »

les paul vysnena :D
Zaznamenané

Guns N' Roses
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #13 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:44:14 »

že sa aj pýtam  ?§!.  daj fotku čo kde drnčí a daj fotku od kobylky k mechanikám a dokresli o čo ti vlastne ide ,  lebo aj pražec sa može uvolnit , vyhrat  aj kadečo , to ti nikto neporadí , keď ani nevieš poriadne napísať čo chceš  :)
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 22. Apríl , 2016, 06:38:38 »

kaslem na to fakt nechapem ako ... Smútim

Pozri a nemas niejakeho skusenejsieho gitaristu niekde v okoli? Popripade predajnu hudobnych nastrojov? Ak ano kludne ich oslov, urcite radi pomozu. Staci raz vidiet a hned pochopis.   Na zdravie!

Skus este aj tieto odkazy:
http://www.marianguitar.sk/nastavenie-predpatia-krku-gitary/
http://customguitarprojects.co.uk/?page_id=62
http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-check-your-guitars-neck-relief.html
http://www.premierguitar.com/articles/Time_for_a_Neck_Adjustment




« Posledná zmena: 22. Apríl , 2016, 06:41:51 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
majkee
nováčik
*
Príspevkov: 10


Chcem si zahrať so Slashom! :D


« Odpoveď #15 kedy: 22. Apríl , 2016, 09:55:04 »

nie nemam nikoho v okolí... som jediný... :)
Zaznamenané

Guns N' Roses
majkee
nováčik
*
Príspevkov: 10


Chcem si zahrať so Slashom! :D


« Odpoveď #16 kedy: 22. Apríl , 2016, 10:07:05 »

viem to zistit ked je to velmi prehnute no len tu ma to tak myli strasne... raz vidim tak maly obluk alebo slabe prehnutie a potom nevidim nic takze tak
Zaznamenané

Guns N' Roses
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 22 otázok.