Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 06:52:09
Strán: 1 ... 8 9 [10] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: gitary SX  (Prečítané 40694 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #135 kedy: 15. Marec , 2016, 18:56:00 »

ale soundcloud komprimuje a orezava trochu spodky, to potom tie rozdiely stiera, alebo to pocuvas na notebookovych reprakoch, ktore tiez rozdiely stieraju..  Bavím sa skvele  Na zdravie!
« Posledná zmena: 15. Marec , 2016, 18:56:16 od styrioci » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #136 kedy: 15. Marec , 2016, 19:03:51 »

Ja sa vobec nechcem miesat do debaty, kludne sa bavte... len k tym ukazkam by som rad prispel svojou prosbou... Ak budete uz snimat "gitary", tak poprosim riadne na mikrofon, aspon SM57, nablizko, jeden amp, jeden box a kludne aj 100 gitar. Pekne nahrat do  jednoducheho DAWka a vypustit to do wavka na soundcloud trebars. :)

Potom sa do debaty zapojim.  Na zdravie!
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #137 kedy: 15. Marec , 2016, 19:12:06 »

len k tym ukazkam by som rad prispel svojou prosbou... Ak budete uz snimat "gitary", tak poprosim riadne na mikrofon, aspon SM57, nablizko, jeden amp, jeden box a kludne aj 100 gitar.

Snad aj to raz bude. Teraz naposledy to ani nebol zamer, kedze sme len chceli poskusat co najviac gitar a o nahravanie sme sa nestarali, ani sme ho neplanovali, to bolo len tak popri pustene nahravatko.

Len vies ako to chodi, na serioznejsie nahravanie treba kopu casu, vela gitar, tym padom vela ludi a schopnu miestnost, vlacenie haraburd atd atd. a komu sa chce, ze. :) Teraz sa toho len tak nahodou vyskytlo vela pokope, podobna situacia mozno bude o 5 rokov najskor.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #138 kedy: 15. Marec , 2016, 19:14:36 »

problem takehoto nezavisleho vyskumu rozdielov je v tom, ze ho robia vyskumnici, ktori rozhodne nie su nezavisli a dopredu vedia, kam sa idu doskumat  Ja som čert..

Praveze prdel bola v tom, ze stariny vobec jednoznacne "nevitazili", kazda napr. z tych 335 mala svoje prednosti, ale sami sme sa nevedeli zhodnut, ze ktora je "naj". Kazda bola ina a vhodna viac na jedno alebo druhe. Vitaz nebol - ako som spominal, vsetko hralo dobre a inac. :)
« Posledná zmena: 15. Marec , 2016, 19:18:07 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #139 kedy: 15. Marec , 2016, 19:28:37 »

...
Len vies ako to chodi, na serioznejsie nahravanie treba kopu casu, vela gitar, tym padom vela ludi a schopnu miestnost, vlacenie haraburd atd atd. a komu sa chce, ze. :) Teraz sa toho len tak nahodou vyskytlo vela pokope, podobna situacia mozno bude o 5 rokov najskor.  :)
DNES dokazes TOTO napisat?!?!?!?

Vsak dnes mate vsetci noutbuky, zvukovky vo velkosti zapalkovej krabicky, vsetko cez USB riesene... co viac treba??? Tu nikto nehovori o nejakom brutalnom snimani s drahymi majkami, prevodnikmi, miestnostami uz vobec nie...  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Ja som doma zatial natocil najviac gitar na riadne dosky, skrz jednu 57cku a Sennheiser e906.

Nahrat dnes slusnu nahravku je fakt jednoduche, chce to len jednu tasku s NB navyse. Nic viac.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #140 kedy: 15. Marec , 2016, 19:30:21 »

To mi je jasne, ale dat dokopy 5 ludi, skusobnu a co najviac zaujimavych nastrojov naraz je prave kurevsky problem. Bavím sa skvele

« Posledná zmena: 15. Marec , 2016, 19:31:11 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #141 kedy: 15. Marec , 2016, 21:21:01 »

a o tehle ignoranci to prave je.
Tisice kecu, prispevku, urazek..... ale aby dal H4 (ktera umi naprosto pohodove nahravky, prave bez tahani veci pro seriozni kvalitu) k bedne, to samozrejme ne.
a dalsi tri stranky honeni péra o starinach, rozdilech, kvalite hudby, filozofii pripadne zlodejskych cehunoch.

3m od bedny, presne jak jsem si myslel (a bylo to jasne slyset), tedy vlastne nebylo, protoze bylo slyset zase jedno velke namistrovane vintage hovno rozmazle pivnicovym roomem k naproste neposlouchatelnosti. Takze kdyby to nakonec byl obligatni mobil se svym 3mm "mikrakem", vyslo by to uplne nastejno. Hlavne jestli mely ty spravne sroubky v rameckach snimacu!!!
Kolikrat se tu psalo u close mikingu? stokrat? tisickrat? .....škoda slov
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #142 kedy: 15. Marec , 2016, 22:09:39 »

a o tehle ignoranci to prave je.
Tisice kecu, prispevku, urazek..... ale aby dal H4 (ktera umi naprosto pohodove nahravky, prave bez tahani veci pro seriozni kvalitu) k bedne, to samozrejme ne.
a dalsi tri stranky honeni péra o starinach, rozdilech, kvalite hudby, filozofii pripadne zlodejskych cehunoch.

3m od bedny, presne jak jsem si myslel (a bylo to jasne slyset), tedy vlastne nebylo, protoze bylo slyset zase jedno velke namistrovane vintage hovno rozmazle pivnicovym roomem k naproste neposlouchatelnosti. Takze kdyby to nakonec byl obligatni mobil se svym 3mm "mikrakem", vyslo by to uplne nastejno. Hlavne jestli mely ty spravne sroubky v rameckach snimacu!!!
Kolikrat se tu psalo u close mikingu? stokrat? tisickrat? .....škoda slov

Som sam netusil, kolko vaznych tem sa tymto zase nacalo, dokonca este aj urazanie Cechov. Popiskujem si

P.S. Srobiky na snimacoch boli nastastie vsade povodne a dokonca sme neboli v pivnici, ale vysoko nad zemou, rovno pod strechou. Som frajer Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #143 kedy: 15. Marec , 2016, 22:52:01 »

zase nebudme taki militantni. ked sa tu niekedy vyskytnu pokope nejake ukazky z podobneho stretnutia, kludne si to namistrovane vintage hovno poslechnu a vobec ma to neurazi  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #144 kedy: 16. Marec , 2016, 06:52:33 »

Praveze prdel bola v tom, ze stariny vobec jednoznacne "nevitazili", kazda napr. z tych 335 mala svoje prednosti, ale sami sme sa nevedeli zhodnut, ze ktora je "naj". Kazda bola ina a vhodna viac na jedno alebo druhe. Vitaz nebol - ako som spominal, vsetko hralo dobre a inac. :)

Tak s tymto by som suhlasil. Moja skusenost je taka ze aj nove gitary mozu hrat vyborne a zase aj stare slavne gitary mozu hrat dost zle. Urcite neplati, ze len stare je dobre a nove nestoji za nic. Zaroven rozdiel v kvalite a aj vo zvuku je urcite medzi aj podarenymi lacnymi a kvalitnymi drahymi nastrojmi a tiez medzi kvalinymi vintage nastrojmi. Je uz len na zvazenie komu ten rozdiel stoji za povsimnutie a komu nie.

Spravit slusnu nahravku mozno nie je taky problem, ale je pravda ze to chce urcite viacej namahy, ako len tak niekde hodit nahravatko a nestarat sa uz o to viacej. To nahravatko mohlo byt aj podla mna umiestnene lepsie, ale zase asi nikomu zo zucastnenych o tu nahravku az tak neslo.

No a urcite si nemyslim, ze stoji za to akokolvek sa koli tomu urazat a osocovat. Vsak vsetci sme tu koli tomu, ze sa nam paci gitara ako nastroj, dobra hudba ako taka a vzdy budeme mat v niecom ine nazory a v niecom sa zhodneme. Na zdravie!
« Posledná zmena: 16. Marec , 2016, 09:03:40 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #145 kedy: 16. Marec , 2016, 10:00:57 »

ak som to odbre pochopil, tak to bolo priatelske strenutie pri pivku, kde si chalani chceli trochu zablbnut, trochu zabrnkat. Ja v tom nevidim ziadnu prvoplanovanu snahu o nahravku, to bol skor ako dodatok. nechapem henten agresivny vypad... Poznam progiho, vzdy mi fundovane poradil, do Gibsonov sa vyzna ako nikto tu Suhlasim aj s tym co on tvrdi, o tych rozdieloch. On sa na to pozera z pohladu ako znie samotna gitara do ampu v porovnani s inou. Neriesi kapelu a pesnicky, gitara sama o sebe je pre neho hobby..a to hadam nie je trestne. Mne zas casto zneju ako hovno niejktore ukazky, robene profi na kadejakych hybridoch, ale nevrtam do toho..je to na smiech a nepomoze tomu ani hifi nahravanie, lebo to nehra ani s kilometra tak ako original..naco ale brat ludom iluzie..pokial s tym neotravuju na mojom dvore, je mi to jedno..piece an love  Na zdravie! 

 
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #146 kedy: 16. Marec , 2016, 10:13:03 »

ak som to odbre pochopil, tak to bolo priatelske strenutie pri pivku, kde si chalani chceli trochu zablbnut, trochu zabrnkat. Ja v tom nevidim ziadnu prvoplanovanu snahu o nahravku, to bol skor ako dodatok.

Asi tak, hlavne sme chceli poskusat vsetky gitary, co sa aj podarilo a boli z toho celkom zaujimave postrehy, ktore som tu aj spominal. O nahravanie neslo, snad sa casom zadari este nieco podobne a tam sa mozeme prioritne zamerat prave na nahravanie. Na zdravie!

A uz je z toho honenie, pivnicou rozmazle vintage hovno, neviditelne urazanie Cechov a pod. Tu sa clovek zarucene pobavi. Bavím sa skvele

P.S. Inak presunte vsetky tieto blaboly do temy pivnicabovska session, nech to tu nestrasi. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 16. Marec , 2016, 10:20:03 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Lorihian
nováčik
*
Príspevkov: 26



« Odpoveď #147 kedy: 07. Máj , 2016, 01:00:52 »

Moja prva gitara bola tejto znacky, stala nie viac ako 80 eur, bolo to to najlacnejsie, co som nasiel. Na naucenie bohate staci. Navyse, na moj tip hudby bohate stacila( vacsinou raw, primitivny black metal). Podarilo sa mi na nej, aj s mojim mini kombom vytvorit super temny, melancholicky zvuk, ale ta gitara je uz nefunkca, chcela by zrepasovat, uplne sa mi znicila ta pripojka na kabel  Smútim Ja ich zacinajucim gitaristom mozem vrelo odporucit.
Zaznamenané

„Nikto nie je tak beznádejne zotročený ako tí, ktorí falošne veria, že sú slobodní."

Johann Wolfgang Goethe
Strán: 1 ... 8 9 [10] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.139 sekund, 23 otázok.