Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 10:07:06
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kto mi vyrobi lampovy stereo koncak do racku?  (Prečítané 8610 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
airfish
nováčik
*
Príspevkov: 21


« kedy: 30. Apríl , 2016, 08:25:27 »

Zdravim. Pokusam sa zohnat niekoho, kto by na Slovensku dokazal vyrobit kvalitny rackovy koncak, celolampovy. Nemam ziadne komplikovane poziadavky, uplne by mi stacilo, ak by ten clovek dokazal skopirovat mono koncak, ktory mam v kombe Laney IRT30 - ten ma 30W z dvoch elektroniek 6L6 a ak by z toho dokazal urobit 2x30W, bolo by to uplne super. Viem presne co chcem, takze sa mi pls nepokusajte radit ine existujuce aparaty - skoda casu. Teraz mam Marshall 20/20, ktory je fajn, ale ma EL84-ky a tie na metal s tvrdymi konkretnymi spodkami nie su idealne. Mojou volbou su jednoznacne 6L6-ky, velmi sa mi paci, ako hraju v tom Laney kombe. Lenze z toho, co je na trhu, ma 6L6-ky akurat Engl 850 a to je 2x100 W, pre mna privela. Mesa 50/50 je zase predrazena a hlavne nema vystupy na 16-ohmove bedne, co je na prd, lebo presne take bedne mam a nechcem ich menit, som s nim absolutne spokojny. Takze ak mi viete niekoho poradit, budem vam velmi zaviazany. Viem ze take veci robil Gerhat, ale akosi mu nefunguje web a podla jeho FB profilu to vyzera, ze vsetko rozpredava, teda ze s tym konci....  Je niekto dalsi? Vopred velka vdaka za tipy, pripadne aj rovno za kontakty!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 30. Apríl , 2016, 08:57:33 »

8ohmovy vystup z koncaku aparatu mozes zapojit na 16 ohm bedne  Zdravíčko
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 30. Apríl , 2016, 08:59:38 »

8ohmovy vystup z koncaku aparatu mozes zapojit na 16 ohm bedne  Zdravíčko
Nemozes, resp. nemal by si. Ohmy musia sediet.
Zaznamenané

airfish
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #3 kedy: 30. Apríl , 2016, 09:05:36 »

Nemozes, resp. nemal by si. Ohmy musia sediet.

Suhlasim s Brankom: pri lampovom koncaku nemozem....
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 30. Apríl , 2016, 09:26:06 »

Normalne kontaktuj Gerhata, neviem o tom, ze by koncil, len predava vyrobky.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
airfish
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #5 kedy: 30. Apríl , 2016, 09:39:18 »

Normalne kontaktuj Gerhata, neviem o tom, ze by koncil, len predava vyrobky.

Na Facebooku ma nejake telefonne cislo, skusim mu teda zavolat, za pokus nic nedam....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 30. Apríl , 2016, 11:06:48 »

...Mesa 50/50 je zase predrazena...

mozno by si mal nadhodit, kolko si ochotny za to dat. lebo handmade = automaticky lacna alternativa je asi ozaj len Ceska a Slovenska specialita  Popiskujem si

Suhlasim s Brankom: pri lampovom koncaku nemozem....

to tiez neni tak striktne jednoznacne, sam som hraval sto rokov 8ohm do 16ohm bedne, na troch roznych koncakoch a mraky dalsich ludi tiez ...
Zaznamenané
airfish
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #7 kedy: 30. Apríl , 2016, 11:28:35 »

mozno by si mal nadhodit, kolko si ochotny za to dat. lebo handmade = automaticky lacna alternativa je asi ozaj len Ceska a Slovenska specialita  Popiskujem si

to tiez neni tak striktne jednoznacne, sam som hraval sto rokov 8ohm do 16ohm bedne, na troch roznych koncakoch a mraky dalsich ludi tiez ...

K tej cene: som ochotny zaplatit tolko, kolo by si za aparat daných parametrov vypytal "znackovy" vyrobca. Cize poviem napríklad ze ked si Engl napríklad pyta 1000 euri za 2x20 W stereo koncak s EL84-kami, tak ja som ochotny dat povedzme 1000-1200 euri za custom made koncak 2x30W so 6L6-kami. Je sanca za tieto peniaze zohnat na Slovensku prijatelne kvalitného vyrobcu? Netusim absolutne, ake su tu pomery.... Pripadne este v CZ....
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #8 kedy: 30. Apríl , 2016, 11:39:57 »

mozno by si mal nadhodit, kolko si ochotny za to dat. lebo handmade = automaticky lacna alternativa je asi ozaj len Ceska a Slovenska specialita  Popiskujem si

To som sa chcel presne spytat , lebo ja by som sa aj dal na nieco take ukecat  Popiskujem si

PS: neviem ci sa nahodou tie MB trafaky nedaju prepojit aj na 16st omov ?
Vim ze nedavno som mal DR dvojkanal a ten trafak mal aj odbocku na 16st.
Aj JCM 900ky maju nevyvedenu odbocku ,tusim na 4 ohmi.
VOX AC30 tiez ma tusim nieco vyvedene okrem toho co tam je zapojene.

Ak mas moznos ,tak pozri nejaky 50:50 ,ci tam nema s trafa aj dalsii vavod.

Ja som pred XYrokmi spravil taky 50:50 3U ,ale od vtedy som nic take velke rackove nerobil,az nedavno som postavil 40W 1U amp s EL84 ale ten skoncil u R.G.
Maly lahky mono koncaky
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,99207.msg524462.html#msg524462

Ten 50:50 bol strane hovado ,tazke ale aj reval  Bavím sa skvele
Bolo to strasne davno Dig fotak mal asi kazdy 50ty clovek a lepsiu fotku nemam.


* valwatt dual rectifier 50.jpg (625.03 KB, 1600x1200 - prehliadnuté 360 krát.)
« Posledná zmena: 30. Apríl , 2016, 11:43:16 od brdo prvy » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #9 kedy: 30. Apríl , 2016, 11:46:24 »

no podivaj sa.
Nevim jak hra a kolko stoji, ale uz je vyrobene  Zdravíčko
http://www.eshamp.com/EN/twin-fifty/stat/68/specification.html
« Posledná zmena: 30. Apríl , 2016, 11:47:43 od brdo prvy » Zaznamenané
airfish
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #10 kedy: 30. Apríl , 2016, 12:04:57 »

Uff.... no 3U je uz ozaj riadne hovado.... Žmurk  Bol by som rad, keby sa to voslo do 2U, verim, ze by sa dalo, ked Engl dokaze do 2U napchat 8 kusov 6L6.... Žmurk

Pozriem tu cesku stranku, mozno aj mejla im poslem. Ale samozrejme, SK vyrobca by mi bol prijatelnejsi, z cisto logistických dovodov, ako inak.... Žmurk  Takze, necha sa niekto realne ukecat?  Žmurk
Zaznamenané
airfish
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #11 kedy: 30. Apríl , 2016, 13:06:39 »

Medzi casom sa mi podarilo skontaktovat s Gerhatom, zda sa to byt maximalne seriozny clovek, poprosil som ho o vypracovanie kalkulacie na tie moje specifikacie, tak uvidim....
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #12 kedy: 30. Apríl , 2016, 13:25:17 »

Velmi odporucam Brda, jeho 1U koncak je o dost lepsi nez Mesa ci Marshall, hea suprovo a spracovanie top. S Gerhatom som sa stretol len ako s nepredajnymi kusmi na inzeratoch :-)))
Zaznamenané
airfish
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #13 kedy: 30. Apríl , 2016, 14:27:22 »

Velmi odporucam Brda, jeho 1U koncak je o dost lepsi nez Mesa ci Marshall, hea suprovo a spracovanie top. S Gerhatom som sa stretol len ako s nepredajnymi kusmi na inzeratoch :-)))

Nemam dovod kohokolvek uprednostnit, takze privitam recenziu od kohokolvek na kohokolvek. Gerhatovi uz som napisal a chystam sa poslat PM aj Brdovi, nech tu zbytocne neriesime moje intimnosti verejne....
 Som frajer
« Posledná zmena: 30. Apríl , 2016, 14:37:38 od airfish » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 30. Apríl , 2016, 15:44:19 »

8ohmovy vystup z koncaku aparatu mozes zapojit na 16 ohm bedne  Zdravíčko
Suhlasim s Brankom: pri lampovom koncaku nemozem....
Suhlasim s Brankom: pri lampovom koncaku nemozem....
Môžeš, ale hlasitosť bude nižšia asi o 2 - 3 decibely.
A s tými lampami, ktoré budú mať viac basov, to je hovadina. Žiadna lampa nemôže mať viac basov, ako iná. Ani menej, ani výšok, stredov...
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.